10/20/2017

Beautyblender w akcji czyli mierzymy się z legendą

Długo zajęło mi podjęcie decyzji odnośnie zakupu Beautyblendera. Próbowałam tańszych odpowiedników, ale różnie bywało ze strukturą, twardością gąbki czy też wyglądem końcowym zaaplikowanego podkładu.
W końcu nadeszła ta wiekopomna chwila i różowa gąbeczka zamieszkała na mojej toaletce. 

Beautyblender w akcji, gąbeczka do nakładania podkładu, jakość makijażu HD, naturalne wykończenie podkładu

Co to jest Beautyblender®?
Różowa (moja wersja) gąbeczka zrobiona z pianki bez zastosowania lateksu. Gąbka jest hipoalergiczna i bezzapachowa. Jest wyprofilowana(eliptyczny kształt i brak ostrych krawędzi)  i przystosowana do wielokrotnego użytku rozprowadzając makijaż bez zacieków przy minimalnym zużyciu produktu. Wąska końcówka umożliwia wykonanie makijażu specyficznych stref twarzy, takich jak kontur oka, usta czy skrzydełka nosa. Została stworzona aby polepszyć wygląd i przedłużyć trwałość podkładu, pudrów i innych produktów do cery.
Jej wysokość to 5,5 cm, szerokość 3,5 cm. Waga gąbki: 4 g.

gąbeczka do nakładania podkładu


Jak używać Beautyblender®?
Namocz Beautyblender w zimnej wodzie, następnie dokładnie odciśnij i odsącz w papierowy ręcznik. Nanieś kosmetyk (podkład, korektor, róż w kremie) na Beautyblender. Następnie dociśnij gąbkę na wybrane partie skóry, które chcesz pokryć.

Konserwacja: Po każdym użyciu należy oczyścić gąbkę płynem BLENDERCLEANSER lub mydłem SOLID. Proces ten pozwala utrzymać gąbkę w idealnym i higienicznym stanie nawet do 6 miesięcy codziennego stosowania. (Przy właściwej pielęgnacji, producent gwarantuje żywotność produktu na okres 3-4 miesięcy.)

Sposób czyszczenia: Zwilż gąbkę letnią wodą i nanieś na nią kilka kropli płynu myjącego. Delikatnie wcieraj go w gąbkę, aż do uzyskania piany. Masuj ją i wyciskaj palcami, a następnie spłucz letnią wodą. W razie potrzeby czynność powtórz. Po wypłukaniu gąbki, należy pozostawić ją w przewiewnym miejscu (z dala od bezpośredniego źródła ciepła).


Beautyblender® posiada strukturę otwartych porów, które wypełniają się małą ilością wody po zamoczeniu co powoduje ""sytość"" w związku z czym nakładane kosmetyki utrzymują się na powierzchni i nie są pochłaniane przez aplikator co gwarantuje mniejsze zużycie produktu. Po zwilgotnieniu beautyblender podwaja wielkość i staje się jeszcze bardziej miękki po czym powraca do poprzedniego rozmiaru po wysuszeniu.
Beautyblender® nie pochłania podkładu, dzięki czemu zużywasz mniej produktu niż przy nakładaniu go palcami, pędzlem czy trójkątną gąbką lateksową. Oryginalnego Beautyblendera można używać z każdym typem podkładu - fluidem, kompaktem, pudrem mineralnym, w sprayu.

Przed i po namoczeniu
Za co lubię Beautyblender®?
Ta mała gąbeczka zamienia każdego typu podkład w satynowy woal delikatnie okrywający  cerę, uzyskany dzięki niemu efekt jest zaskakujący! Twarz wygląda świeżo, nie ma obawy o efekt makijażowej maski, podkład jest idealnie rozprowadzony, nie zbiera się przy linii włosów, nie ma widocznej różnicy odcieni przy żuchwie. Makijażem jest wykonywany profesjonalnie, porównywalnie z metodą natryskową/airbrush. Bez smug, zacieków i nierówności. Makijaż nie tylko wygląda bajkowo, ale doskonale utrzymuje się na skórze przez cały dzień. Gąbeczka przy minimalnym wysiłku bardzo dobrze domywa się. 


Gąbkę Beautyblender® można również używać do:
  • aplikacji korektora, zamaskujesz niedoskonałości cery i cienie pod oczami,
  • aplikacji rozświetlacza, rozjaśnisz cerę rozświetlaczem,
  •  aplikacji pudru – popularny „baking”,
  • wymodelujesz kości policzkowe różem oraz bronzerem (sypkim, w kamieniu, w żelu, w kremie),
  • za pomocą wąskiej końcówki jajka wykonasz makijaż oczu, nadając cieniom do powiek nieco drapieżności.

Aplikacja podkładu gąbeczką Beautyblender to całkowicie nowy wymiar makijażu. Na twarzy uzyskujemy naturalną, jedwabistą i idealnie stopioną ze skórą warstwę.
Stworzony przez makijażystkę Rea Ann Silva by zapewnić wykonanie makijażu w jakości High Definition (HD). Gwarantuje to dużą oszczędność i wygodę.
Jedyne o czym należy pamiętać to, że gąbeczkę Beautyblender używamy zawsze na mokro. Stosujemy zimną i czystą wodę! Podczas aplikacji podkładu nie imitujemy pociągłych ruchów pędzla tylko wtłaczamy produkt w skórę ruchem stemplującym, zupełnie jak podczas używania pieczątki.
Jeśli gąbeczka zmieni po kilku myciach kolor, nie należy się tym martwić ponieważ nie wpływa to na jej pracę czy właściwości.


A po umyciu, układam gąbeczkę na jej opakowaniu i pozwalam swobodnie wyschnąć

... jeśli podkład jest na skórze wyraźnie widoczny to znak, że został źle nałożony

Beautyblender  to jakość HD w makijażu!


Źródło: beautyblender.net.pl