7/04/2017

Załóż sobie Instagram mówili ….... zobaczysz będzie fajnie!

Każdy szanujący się bloger posiada konto na Instagramie. Nie tylko bloger, prawie każda marka kosmetyczna i coraz więcej firm.
Jakikolwiek artykuł dotyczący porad na temat blogowania, na topowy miejscu tłumaczy jak ważne w dzisiejszych czasach są social media oraz że warto posiadać konta takie jak Facebook czy Instagram.


Człowiek dwoi się i troi żeby ściągnąć do siebie potencjalnych odbiorców. Aż tu nagle pewnego pięknego dnia okazuje się, że KTOŚ wymyślił sobie zmiany i wprowadził je w życie....
Wiecie nie czepiam się, jeśli zmiany należą do udanych. Ale rozmawiając z kilkoma znajomymi blogerkami muszę potwierdzić, że ta zmiana nie należy do udanych.
Chodzi mi tu o trzy podstawowe rzeczy, które zauważyłam sama na podstawie prowadzenia mojego konta, a które później potwierdziły moje obawy poszukiwania w sieci.

Zaczynając od początku – jeśli posiadasz konto na Instagramie weź pod uwagę:

1. Nagły spadek i ograniczenie zasięgów – to nie Twoja wina. Nowy właściciel Instagrama chce wymusić na Tobie zakup płatnej reklamy.

2. #hashtagi – każdy lub prawie każdy szukając informacji w sieci „jak rozbujać konto na Insta?” znalazł informacje jak ważne są hashtagi, czyli słowa, bądź frazy, które umieszczamy pod tekstem, aby zwiększyć jego wyszukiwalność.......
 • okazuje się, że hashtagi są be! - im więcej ich dajesz lub im częściej się one powtarzają w postach mogą doprowadzić do zbanowania Twojego konta, a tym samym do znacznego spadku zasięgów,
 • mało tego jakaś mądra głowa wymyśliła (dosłownie) listę zakazanych hashtagów, która również może doprowadzić do zbanowania Twojego konta, pomijając zwroty związane z seksem, podaję przykładową listę, która doprowadza mnie do łez, ze śmiechu oczywiście:
  #americangirl #asia #attractive #balenciaga #bikinibody #bombshell #bra #brain #breast #curvy #damngirl #date #desk #direct #easter #eggplant #eggplants #elevator #everybodyisbeautiful #freakshow #girlsonly #girlsofinstagram #gloves #goddess
  #happythanksgiving #IG #ilovemyinstagram #instagirl #instamood #iphone, #iphone4s, #iphoneography, #instagram #italiano #kissing #lingerie #loseweight #mexicangirl #models #newyears #newyearsday #popular #popularpage #pornfood #publicrelations #russiangirl #saltwater #shower #single #singlelife #skype #slimthick #snap #snapchat #sopretty #spanishgirl #stranger #streetphoto #sunbathing #tag4like #todayimwearing #valentinesday #woman #wtf
  To tylko mały wycinek z tej listy głupot, ale i tak wprowadza konsternację, bo komu zawiniła „wielkanoc”, „święto dziękczynienia” czy „bakłażan”......

3. Shadow ban – nowy algorytm Instagrama za wykonanie którejś z powyższych czynności może spowodować, że Twój profil nie będzie widoczny dla nowych użytkowników, a zdjęcia wyszukiwane według hashtagów nie będą w ogóle wyświetlane.
 • Shadow bana można dostać za powtarzalne hashtagi, powtarzanie/dublowanie komentarzy, kupowanie like-ów i obserwatorów.
 • Shadow bana – można również dostać, jeśli algorytm wykryje w Twoim telefonie zainstalowane aplikacje typu UNFOLLOWERS.
 • Zwróćcie również uwagę, bo taką niespodziankę odkryłam dzisiaj, że nie wiedzieć czemu, ale wiele dziwnych aplikacji ma uprawnienia do czerpania informacji z naszych kont, te uprawnienia można cofnąć, ale nie zawsze jest to proste do wykonania.

Plotka głosi, że aby uniknąć banowania, tudzież innych atrakcji można zgłaszać problem poprzez customer service, ograniczyć czasowo publikację zdjęć (co 48 godzin), sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać hashtagi.

Mnie po prostu opadły ręce z bezsilności.
Polecam Wam bardzo artykuł, który znalazłam podczas poszukiwania informacji na temat tego zjawiska https://www.instagram.com/mojalepszawersjapl/?hl=pl

A jeśli macie ochotę na wzajemną pomoc, zapraszam do odwiedzenia mojego Insta (LINK)
W komentarzach koniecznie podajcie linki do Was. Zadziałajmy jak mała grupa wsparcia :-)

Co myślisz o kolejnej "dobrej zmianie"?
Zauważyłaś spadek zasięgów?