7/16/2017

NIVEA SUN Protect&Moisture SPF 30 - nawilżający balsam do opalania

Nawilżający balsam do opalania z serii Nivea Sun, jest kolejnym kosmetykiem, który w ramach akcji „Przyjaciółki Nivea” mam okazję używać od kilku tygodni.
NIVEA SUN Protect & Moisture to nawilżający balsam do ciała, który ma nam zapewnić natychmiastową i długotrwałą ochronę przed poparzeniem słonecznym oraz zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. 


Jego formuła pielęgnacyjna skutecznie chroni skórę (np SPF 30 jak mój kosmetyk)
i jednocześnie głęboko i długotrwale ją nawilża. Skuteczny system filtrów UVA/UVB zapewnia natychmiastową ochronę oraz redukuje ryzyko uczuleń słonecznych. Kosmetyk jest również wodoodporny.
Dostępny jest w różnych wariantach ochrony przeciwsłonecznej: z faktorem 15, 20, 30 i 50+. Tolerancja dla skóry została przebadana dermatologicznie.


NIVEA SUN Protect & Moisture ma postać leciutkiego mleczka, które nie bieli, nawet całkiem znośnie wchłania się w skórę pozostawiając jedynie ochronny film na powierzchni.
Jest to sympatyczny kosmetyk, który na pewno pomoże ochraniać skórę przed szkodliwym działanie promieni UVA i UVB. Opakowanie ma 200 ml pojemności i kosztuje około 36 zł.


Na koniec, tak tylko w ramach przypomnienia mam dla Was kilka wskazówek, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych :
  • nakładaj filtr obficie (6 łyżeczek do herbaty na całe ciało) na ciało przed wyjściem na słońce
  • regularnie powtarzaj aplikację produktu szczególnie po pływaniu, spoceniu się lub wytarciu ciała ręcznikiem, aby utrzymać zakładany poziom ochrony
  • nałożenie mniejszej ilości produktu istotnie obniża poziom ochrony
  • unikaj zbyt długiego przebywania na słońcu, nawet po zastosowaniu ochrony przeciwsłonecznej
  • produkty ochrony przeciwsłonecznej nie zapewniają 100% ochrony
  • nadmierne przebywanie na słońcu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia
  • chroń niemowlęta i małe dzieci przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
SKŁAD INCI:

Bezpiecznych wakacji kochani :-)