4/23/2017

Czy wiesz, że mężczyźni uwielbiają jak pachniesz Alaia Blanche od Alaia Paris ?

Jak piękne są wspomnienia każdy z nas wie. Jak piękne są wspomnienia z dzieciństwa wiele osób pamięta do dziś. Opisując Wam pierwszy zapach Azzedine Alaia Alaia wspomniałam również, że powstał on pod wpływem nostalgicznych wspomnień projektanta z jego dzieciństwa.
Tym razem inspiracją do stworzenia wersji Blanche była fascynacja Azzedine Alaia bielą marmuru i grą świateł jakie można podziwiać w pałacu Alhambra  w Grenadzie, a  który był częścią dzieciństwa projektanta.Alhambra, perła średniowiecznej architektury hiszpańskiej, oczarowała Azzedina Alaïę swoimi rzeźbionymi murami, które jak welon oddzielają wnętrze pałacu od świata zewnętrznego, delikatnie ażurowymi ścianami z marmuru przepuszczającymi promienie słoneczne oraz powstającą w ten sposób grą światła i cienia. Kreator instynktownie wyczuł w Alhambrze związki z jego własnym światem.Blanche/Biel przewija się cały czas w nutach kompozycji.
Nuta głowy: dominują białe migdały,
Nuta serca: promienieje heliotrop, białe kwiaty, akord mleczny
Nuta bazy: piżmo i wanilia.


Dopełnieniem szlachetnej wizji artysty jest całkowicie transparentny  flakon, ozdobiony  laserowo wyciętym koronkowym wzorem wygrawerowanym w szkle. Wzór ten wytłoczony został również na białym, kartonowym etui. Złota nakrętka tak jak ostatnio przypomina szpulkę nici.Alaia Blanche to klasyczna czystość i harmonia, dążenie  do uniwersalnego piękna. Uwydatnia delikatną osobowość i podkreśla kobiece piękno roztaczając wokół ciepłą i przyjemną aurę.
Dla Alaïi biel to przede wszystkim światło, architektura, wyrazistość. Kiedy poznajemy jego białe bawełniane koszule o nienagannym kroju, odkrywamy wręcz naukową precyzję. Ich prostota i elegancja nie mają w sobie nic z przypadkowości. Tak jak białe światło emanują wyrazistością i ekstremalną czystością.
Swoje atelier kreator stworzył w sercu Paryża – w przestrzeni przemysłowej (co może być zaskoczeniem) oświetlonej szklanym dachem. Zwłaszcza kuchnia Pana Alaïi stała się
przestrzenią magiczną, miejscem wielu spotkań, twórczych działań i dyskusji – tutaj wszystko jest białe: białe kwiaty, białe krzesła, biały stół.


I taka jest Alaia Blanche z jednej strony biała, czysta i prosta, a z drugiej elegancka, hołdująca kobiece piękno i powab.
Mleczno-białe kwiaty,  słoneczne akordy, pudrowa i wzbogacająca kompozycję wanilia i na zakończenie uwodzicielskie piżmo.
W pierwszej chwili nie umiałam dokładnie określić co najbardziej podoba mi się w Alaii Blanche, ale z każdym kolejnym dniem noszenia wiedziałam już, które elementy sprawiają, że zakochuje się w tym zapachu coraz bardziej.  Tak zwane słoneczne akordy sprawiają, że Blanche kojarzy się z wakacjami w egzotycznych, orientalnych krajach. Rozgrzana w słońcu skóra ma swój specyficzny aromat, który delikatnie tonują białe kwiaty. Duża (taka jak lubię) ilość wanilii, ale nie takiej słodkiej czy mdlącej dodaje orientalnego szlifu, a piżmo stanowi idealny pierwiastek kobiecości w tej kompozycji.Całość jest piorunująca. Robi wrażenie, do tego stopnia, że ostatnio usłyszałam z męskich ust komplementy, że „w tym pokoju nareszcie pachnie kobietą”(taka sytuacja w pracy) albo że są to „najładniejsze z perfum jakich do tej pory używałam”, oraz ogrom zapytań "czym tak pięknie pachnę".  Wszystkie składniki w magiczny sposób nawzajem się komplementują. 
Trwałość powala na kolana. Bardzo dawno nie spotkałam się z tak doskonałym dziełem sztuki perfumiarskiej.  Zaaplikowane rano o 7.00 dają o sobie  znać w okolicach godziny 22. Skóra pachnie jeszcze na następny dzień.
Zmysłowo i delikatnie zapach ewoluuje w ciągu dnia..... i z godziny na godzinę jest coraz bardziej  ciepły i uroczy.
Ostatnio przeczytałam również rewelacyjny komentarz dotyczący Alaia Blanche „…To zaczepna, namolna i oszałamiająca brunetka. Tupeciara jakich mało. Ciągnie za sobą tren odurzających woni. Trudno mi wyróżnić którąś z dominujących nut zapachowych, wszystkie brzmią w sposób zgrany…” (źródło:fragrantica.pl)
I ja się z ta opinią zgadzam w 100%. Taka właśnie jest Alaia Blanche!

Alaia Blanche jest dostępna na wyłączność w perfumeriach Douglas (30ml/299zł, 50ml/449zł, 100ml/579zł).


A jak pachnie Twoja wiosna?