3/24/2017

Serge Lutens Ambre Sultan EDP

Ambre Sultan - jak już sama nazwa wskazuje zapach inspirowany jest bursztynem, który Serge Lutens otrzymał w prezencie podczas swojej podróży do Maroka. 
Latami bursztyn krył swoje uroki w kuferku z tui, z czasem surowce nasączały się nawzajem, mieszając ze sobą aromaty...
Zdecydowanie nie jest to kompozycja łatwa, ale i tak znajduje swoich zwolenników.
Ambre Sultan marki Serge Lutens to perfumy dla kobiet i mężczyzn.

W składzie znajdziemy:
Nuty głowy: mirt, wanilia, liść laurowy, benzoina
Nuty serca:
kolendra, oregano
Nuty podstawy:
paczula, drzewo sandałowe, ambra
Ambre Sultan jest dosyć egzotycznym zapachem. Hołdem i pokłonem w kierunku ambry. Bursztynową przygodą. Na samym początku zapach jest bardzo mocny i intrygujący. To jak połączenie bursztynu z aromatycznymi niesamowicie ziołowymi przyprawami, do których zdecydowanie zaliczyć możemy kolendrę, oregano jak i liść laurowy. Trzecim najważniejszym składnikiem są kadzidlane nuty, które dodają tej kompozycji tajemniczości, dymności i powiewu orientu.
Na mojej skórze ta przygoda kończy się na wymienionych wyżej składnikach. Nie wyczuwam ani drzewa sandałowego ani mojej ukochanej wanilii. Przyznam szczerze, że jak czytałam opinie w internecie to bardzo zdziwiło nie stwierdzenie, iż jest to zapach słodki.

Po około półgodzinie przebywania na skórze Ambre Sultan zdecydowanie łagodnieje i staje się cieplejszy i bardziej przyjazny. Zupełnie jakby nagle sułtanowi poprawił się humor. Już nie jest taki mroczny i zły. Staje się wyrafinowany, elegancki i bardziej przystępny dla otoczenia.
Pomimo, iż jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom, na mój nos brakuje mu niestety niewieściego pierwiastka i wydaje mi się, że panowie będą mieli z niego więcej pożytku i radości.


Szklana butla jest tak minimalistyczna w swojej prostocie, że aż piękna. A sam zapach idealny będzie zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.

Ambre Sultan można albo pokochać albo i nie. Ale zdecydowanie warto wypróbować kompozycję, która chociaż jest niełatwa w odbiorze to zdecydowanie warta jest poznania.

 Pojemność 50 ml /420 zł Zapach dostępny jest w perfumeriach Douglas, Mon Credo oraz w    
 perfumeriach internetowych.
Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki.