3/21/2017

The Body Shop Drops of Light Liquid Peel – wyroluj zanieczyszczenia skóry

Z formułą żelowych peelingów spotykam się już po raz kolejny. Wcześniej był to kosmetyki azjatyckie – praktycznie prekursorzy tego typu kosmetyku, a teraz mam przyjemność stosować Liquid Peel marki The Body Shop.


delikatny peeling, skuteczne oczyszczanie, peeling gommage


DROPS OF LIGHT – Peeling Pure Resurfacing Liquid – to żelowo-peelingująca formuła, która otacza i delikatnie złuszcza zanieczyszczenia i martwe komórki skóry. Przy regularnym stosowaniu skóra wygląda zdrowo, lśniąco, a jej tekstura delikatniejsza (co zostało potwierdzone badaniami na 100 ochotniczkach).

Składniki aktywne:
  • Kluczowym składnikiem peelingu jest rozjaśniający ekstrakt z alg czerwonych pozyskanych z północnego Atlantyku, które znane są z zawartości silnej mieszanki witaminy C, substancji odżywczych i minerałów. Testy wykazały, że ekstrakt z czerwonych alg ma podwójny wpływ na proces pigmentacji skóry. Czerwone algi rosły w orzeźwiających wodach oceanów przez miliony lat. Dzisiaj ich potencjał został udostępniony klientkom w linii kosmetyków Drops of Light™ .
  • Olej Marula z Namibii – wygładza i nawilża skórę. Olej wytwarzany jest na zimno, co zachowuje jego wysoką jakość.
peeling gommage do oczyszczania cery

SPOSÓB STOSOWANIA
• 1-2 pompki produktu zaaplikować na opuszki palców i nanieść na umytą, osuszoną skórę omijając okolice oczu i ust.
• Masować przez 20 sekund, aż pod palcami będą wyczuwalne grudki.
• Spłukać twarz wodą, aż będzie całkowicie czysta.
• Stosować 2-3 razy w tygodniu przed nałożeniem pielęgnacji.Skóra po takim oczyszczeniu rzeczywiście nabiera zdrowszego wyglądu. Jest jaśniejsza
i doskonale przygotowana na dalsze kroki pielęgnacji.
Pompka dozująca działa bez zarzutu i posiada ciekawą zatyczkę, która chroni produkt przed dostępem powietrza co nie pozwoli na utlenianie się składników aktywnych. Dodatkowo jest „przyjazna” podróżowaniu, bo zabezpiecza pompkę przed przypadkowym naciśnięciem.

Podsumowując - LIQUID PEEL to:
• przekształcenie się żelu w strukturalny peeling, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka znajdujące się na powierzchni skóry,
• unikalna formuła peelingu, złuszczając usuwa zanieczyszczenia, odsłaniając świeżą, czystą, złuszczoną skórę poniżej,
• skóra jest wolna od zanieczyszczeń i przygotowana na nawilżenie.


Stosowanie żelo-peelingu jest proste, nie wymaga większego wysiłku. Konsystencja jest stała, nie spływa z twarzy, a przepiękny kwiatowy zapach umila nam oczyszczanie twarzy.
Peeling ma postać żelową, nieprzeźroczystą. Po zaaplikowaniu na twarzy tworzy cieniutki film, który w momencie zasychania należy delikatnie rozmasować okrągłymi ruchami dłoni. Cząsteczki celulozy wiążą się ze sobą w grudki, które w delikatny sposób – na zasadzie gumki - oczyszczają skórę z zanieczyszczeń. Generalnie kosmetyk działa na zasadzie gommage, czyli delikatnego złuszczania.
Do tej pory byłam wierna raczej bardziej inwazyjnym produktom, ale Liquid Peel przekonał mnie, że i taka forma kosmetyku poradzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń, na które nasza skóra jest skazana dosłownie z każdej strony świata. A jak doskonale wiemy, że zanieczyszczenia przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. A tego raczej nie chcemy!
Dlatego też nastał czas, aby „wyrolować” zanieczyszczenia z nowym DROPS OF YOUTH™ Youth Liquid Peel (145ml, 79.90 PLN)

W ramach ciekawostki na zakończenie tej recenzji chciałam Wam przedstawić autorski masaż twarzy opracowany przez dr. Christine Choi Kim, dermatologa The Body Shop.
Masaż MOTYLA pozwoli nie tylko usunąć zanieczyszczenia ze skóry, ale również zwiększy potencjał użytego kosmetyku.

MASAŻ ODMŁADZAJĄCY TECHNIKĄ MOTYLA1.Zaczynając od brwi, odtwarzaj kształt czułek w górę i w dół, przez skronie powtarzając koliste i liniowe ruchy. Powinnaś poczuć jak powraca do Ciebie spokój.
2.Naśladuj kształt korpusu motyla w dół, wzdłuż nosa, przez górną wargę, do podbródka stosując wciąż tę samą technikę masażu. Pozwoli to produktowi wniknąć w skórę.
3.Omijając delikatne okolice oczu, kolistymi ruchami masuj policzki i przesuń palce wzdłuż kości policzkowej odtwarzając górne skrzydła.
4.Kontynuuj te same koliste ruchy i zjedź w dół wzdłuż szczęki naśladując kontur dolnego skrzydła.