1/18/2017

Ducray Maseczka KERACNYL o potrójnym działaniu dla cery problematycznej

Zima to taka pora roku, która jest dla mojej cery nader łaskawa. Przetłuszczanie się odrobinę ustępuje, makijaż wytrzymuje więcej godzin, ale niestety nie omijają mnie wszelkie niespodzianki, które są właściwe dla cer mieszanych, trądzikowych.
W walce o zdrową cerę pomaga mi ostatnio maseczka KERACNYL marki Ducray.
Jest to kosmetyk przeznaczony dla cer tłustych, mieszanych i skłonnych do trądziku..


Co sprawia, że maseczka jest niezwykle skuteczna?
Keracnyl to maska, o potrójnym działaniu:
  • Absorbuje nadmiar sebum
  • Głęboko oczyszcza pory
  • Złuszcza naskórek

W sumie jeśli mam być szczera to raczej podwójna koncepcją maseczki oraz peelingu. Glinka (kaolin) absorbuje nadmiar sebum, połączone działanie glinki i polihydroksykwasów (glycolic acid) głęboko oczyszcza pory, a granulki wosku polietylenowego złuszczają naskórek. Stopień złuszczania jest średni w porównaniu do kosmetyków, których używałam wcześniej.
Ponad to maska jest niekomedogenna, czyli nie zatyka porów skóry oraz nie zawiera 
w składzie parabenów.

SKŁAD:

SPOSÓB UŻYCIA:
1. Stosować 1-2 razy w tygodniu na suchą lub lekko wilgotną skórę. Pozostawić na 5 minut.
2. Zmoczyć dłonie i masować delikatnymi, kolistymi ruchami.
3. Dokładnie spłukać i delikatnie osuszyć.


Maseczka ma delikatnie błękitny kolor i piękny zapach charakterystyczny dla dermokosmetyków. Konsystencja w sam raz nadaje się do rozsmarowania na skórze i nie spływa. Dzięki zawartości glinki zasycha na tak zwaną skorupę, ale jest ona bardzo łatwa do zmycia.


Wszelkie zmiany, które pojawiają się na skórze, po zastosowaniu maseczki Keracnyl goją się w szybszym tempie. A nałożona na na strefę T trzyma doskonale nadmierne wydzielanie się sebum w ryzach. Moim sposobem jest również stosowanie punktowe bezpośrednio na niedoskonałości i w ten sposób również widzę dobroczynne działanie kwasu glikolowego zawartego w masce.
Miękka tuba o pojemność 40 ml pozwala łatwo dozować dowolną ilość produktu. Jej cena to około 40 zł, a produkty marki Ducray można kupić w dobrych aptekach lub przez internet.

Osobiście bardzo się cieszę, ponieważ produktu o takim działaniu brakowało w mojej łazience. Dzięki Keracnyml mogę cieszyć się czystą cerą pozbawioną niechcianych niespodzianek.