12/13/2016

Terry de Gunzburg Ombre Mercure EDP

Perfumy Ombre Mercure to pokusa w czystej postaci. 
Czarujący irysowo-fiołkowy działa wręcz onieśmielająco.
Szlachetny, pudrowy, kobiecy i unikatowy zapach odkrywa wszystkie aspekty przepysznej nuty drzewno-fiołkowej.
Zapach stworzony na bazie czystego „masła” fiołkowego stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłu powonienia, delikatnie korcąc kilkoma płatkami róży, z domieszką ylang-ylang i jaśminu. Ten subtelny melanż sprawia, że dominujący w nim mroczny zapach paczuli staje się bardziej miękki (tak brzmi opis ze strony Mon Credo).

Ombre Mercure to kwiatowe perfumy dla kobiet, które został wydane w 2012 roku.
Nuty głowy: fiołek, nuta orientalna
Nuty serca: masło irysowe, fiołek
Nuty bazy: paczula, benzoina, drzewo sandałowe.


Ombre Mercure to fiołkowo-pudrowe doznanie dla naszych zmysłów. Fiołek w Ombre Mercure jest taki inny, mroczny, niszowy. Nie jest duszący, ale nie pozwala o sobie zapomnieć. Porównywane są z Chanel No5, ale śmiem twierdzić, że nadaje się dla dorosłej kobiety od 35-go roku życia i zdecydowanie nie jest to zapach dla starszej pani.
Bardzo kobiecy, szlachetny i dostojny. Magnetyczny! Podoba się otoczeniu i przyciąga wiele pytań oraz komplementów. Klasyka w najelegantszym wykonaniu.
Szczypta orientu i tajemnicy, a także niesamowite ciepło powodują, że człowiek od razu czuje się dostojniej, lepiej i nawet w chłodne dni.... cieplej. Aczkolwiek nie jest to w żadnym stopniu ciepło słodkawe. Fragrantica.pl podaje w składzie jeszcze wanilię, ale na mojej skórze nie wyczuwam jej ani grama, a zapach nie ma w sobie nawet odrobiny słodyczy.


Trwałość jest dziwna. Ogon ciągnie się około 1,5-2 godziny, po następnych 4-6 pachnie tylko blisko skóry, a zaaplikowany na świeżo umyte włosy trwa całą dobę. Ot i zagadka.
Zdaję sobie sprawę, że jest to zapach z rodziny love/hate. Można  kochać albo nienawidzić,  ale i tak uważam, że warto go wypróbować. Ombre Mercure jak i  jego próbkę możecie zmówić w perfumerii Mon Credo (TUTAJ).

Zdjęcia pochodzą ze strony www.byterry. com