11/02/2016

La Collina Toscana Corte Belfiore EDP

Bogata w drogocenne orientalne, pikantne i ciepłe barwy.
Nuty głowy czerwone jagody i śliwki, z lekkim posmakiem praliny, przychodzą wraz z wszechobecną wonią kwiatów i pikantnym sercem, zdominowane przez imbir, cynamon, jaśmin i orchideę. To bezkompromisowe płynne sedno wzbogacone jest nutami bazy przez paczulę i aromaty sandałowca a zmiękczone przez odrobinę wanilii i kadzidła. (źródło: Mon Credo)

źródło Mon Credo

Nuty głowy: Różowy Pieprz, Śliwka, Czekolada
Nuty serca: Imbir, Cynamon, Jaśmin, Orchidea
Nuty Bazy: Paczula, Sandałowiec, Ambra, Wanilia, Kadzidło

 źródło Mon Credo

Corte Belfiore to perfumy określone jako kwiatowo owocowe. Dla mnie ta przygoda jest z bardziej orientalnej kategorii. W pierwszej chwili nasze zmysły zostają dosłownie zaatakowane ciepłym orientalnym powietrzem doprawionym solidną garścią korzennych przypraw. Nie miałabym śmiałości odmówić mocy cynamonowi czy imbirowi. Na mojej skórze czuję nawet goździki chociaż nie ma ich w składzie.
Kolejnym akcentem ujawniającym się wraz z kolejnymi minutami pobytu na skórze jest właśnie ocieplająca i pudrowa wanilia (nie ulepkowata ani dusząca) oraz nuty kadzidlane. Przy czym kadzidło jest tak silne, że dominuje nad całością kompozycji i nie pozwala kwiatom na praktycznie żadną obecność.
Śliwka jak i nuty drzewne pojawiają się później, ale nadal występują w orientalnej wersji. Przypominając mi odrobinę grzane zimą wino.

 źródło strona marki

Corte Belfiore pięknieje na skórze z każdą minutą. Jego trwałość jest również dosyć dobra, bo nawet po 4 godzinach jest nadal wyczuwalny dla otoczenia.
Jeśli macie ochotę zawrzeć bliższą znajomość z Corte Belfiore marki La Collina Toscana, możecie zamówić próbkę w perfumerii Mon Credo. 
#perfumyniszowe #perfumeria #moncredo #perfumeriamoncredo #lacollinatoscana #cortebelfiore @mon_credo