4/23/2016

Dior J'adore Eau Lumiere EDT

Oryginalny J'adore wydany w 1999 roku był zapachem, który był czystą kwintesencją elegancji charakteryzującą nowoczesną i tajemniczą kobietę. Od tamtego czasu zapach doczekał się wielu wersji i nowych odsłon. Najnowsza z nich to J'adore Lumiere woda toaletowa, która będzie rozpalać nasze zmysły wraz z nastaniem tegorocznej wiosny.
Twórcą tej niesamowicie kwiatowej kompozycji jest związany już od wielu lat z marką Dior kreator zapachów Francois Demachy. Uznał on za swoja misje, aby podkreślić jeszcze bardziej świetlistość tego aromatu w porównaniu do wody toaletowej wydanej w 2011 roku.


Nutami głowy są czerwona pomarańcza i cytryna;
nutami serca są magnolia, róża damasceńska i neroli;
nutami bazy są wanilia i drzewo sandałowe.
  
Zapach rozpoczyna się radośnie eksplozją esencji z czerwonej pomarańczy.
Kwiaty neroli pochodzące z Vallauris, delikatne białe kwiaty, jedne z najpiękniejszych jakie kiedykolwiek rosły na terytoriach Grasse zostały użyte w nowym J'adore Eau de Toilette.


Ich płatki, ciepłe niczym śródziemnomorskie słońce, promieniują swoją kwiatową pikantnością i  intensywnością, przez cały czas trwania J'adore na skórze. Ten rodzaj kwiatów z Vallauris został specjalnie dobrany, aby promować owe rejony słynące ze swoich wyjątkowych roślin.
Słodki charakter wanilii doskonale łączy się z kwiatem magnolii i świeżą cytryną zaprzyjaźniając się w międzyczasie z różą Damasceńską.
Zmysłowości J'adore Lumiere nadaje drzewo sandałowe, który nawet w pewnym sensie sprawia, że aromat nabiera większej głębi i przejrzystości.
Ja niestety ale tej wanilii ani róży nie czuję za bardzo. Ale pomarańczowo-magnoliowe nuty osadzone na drzewnej bazie stanowią miłą i ciekawą kompozycję. 


Współczesna kobieta J'adore kroczy przez świat z dumnie uniesioną głową. Jest optymistką i pewną siebie heroiną. Jej przyszłość jest w jej rękach tak samo jak i osiągnięcia, których może dokonać.
Twarzą zapachu po raz kolejny została słynąca ze swojej niesamowicie eterycznej urody Charlize Theron. Odziana w złotą suknię, która bardziej przypomina dzieło sztuki stworzone z szyfonu, tiulu i organzy wygląda jak ręcznie wykonana kreacja na pokaz haute couture – odzwierciedla jej podróż do nowego świata.
Eau de Toilette jest lekka, radosna i głodna życia.....
Kobieta J'adore po prostu błyszczy...... Nie można przejść obok niej obojętnie.

Nowa wersja wody toaletowej jest dostępna w pojemnościach 50 i 100 ml. Trwałości nie oceniam. Polecam za to testy w perfumerii.

Wykorzystane źródła: mimifroufrou.com fragrantica.pl dior.com