2/05/2016

Pharmaceris W - Depigmentacyjne serum na przebarwienia ACIPEEL 3X


Jak już zapewne wiecie od dłuższego czasu walczę z przebarwieniami na twarzy. Po doskonałym początku kuracji, która bardzo ładnie poradziła sobie z przebarwieniami (mam na myśli żel Lierac) przyszła kolej na kolejny kosmetyk, który staje się moim wybawcą, w tej walce prawie jak z wiatrakami.Depigmentujące serum na przebarwienia wchodzi w skład linii Pharmaceris W i wraz z pozostałymi kosmetykami, które sukcesywnie również Wam przedstawię, stanowi doskonałą, małą ale niezwykle skuteczną armię.
Depigmentujące serum polecane jest dla cer, które posiadają przebarwienia ( w tym: piegi, plamy starcze i brunatne, przebarwienia posłoneczne, potrądzikowe i ostuda, której można się nabawić podczas ciąży) i nierówny koloryt.


serum pomagające zlikwidować przebarwienia


Skuteczność potwierdzona badaniami dermatologicznymi na skórze z przebarwieniami wynosi:
  •     60% zmniejsza intensywność plam barwnikowych
  •     60% wyrównuje koloryt skóry
  •     67% skutecznie złuszcza naskórek
    Źródło: Badanie w Niezależnym Instytucie Badawczym po 4 tygodniach stosowania pod kontrolą dermatologów klinicznych.

Nowatorska, unikalna kompozycja ACIPEEL 3X to połączenie 3 kwasów (salicylowego, migdałowego i cytrynowego) z biologicznie aktywną witaminą C, która oddziałuje trzypoziomowo na proces melanogenezy - hamując powstawanie, redukując i rozjaśniając już istniejące przebarwienia.SKŁAD:SKŁADNIKI AKTYWNE:
Kwas cytrynowy – zapewnia efekt depigmentacyjny rozjaśniając powierzchnię skóry oraz wyrównując jej nierówny koloryt.
Kwas salicylowy – zmniejsza widoczność zmian barwnikowych naskórnych, poprzez złuszczenie martwej warstwy rogowej naskórka oraz regulację odnowy komórkowej skóry.
Kwas migdałowy – działa złuszczająco i regenerująco na naskórek. Wnika w głąb naskórka, hamując aktywność tyrozynazy co zmniejsza produkcję melaniny obecnej w powierzchniowych warstwach skóry i ujednolica jej naturalne rozmieszczanie w naskórku.
Witamina C– hamuje aktywność tyrozynazy (enzymu aktywującego powstawanie przebarwień). Wykazuje działanie rozjaśniające powierzchnię skóry. Redukuje szkodliwy wpływ promieniowania UV, pomagając chronić DNA komórek skóry. Chroni lipidy przed utlenieniem i hamuje procesy starzenia się skóry.


Co jeszcze jest najważniejsze w tym produkcie?
Serum tolerują również cery wrażliwe i nie odbarwia zdrowej skóry. Jest hipoalergiczne.
Stosuje się je wyłącznie na noc, omijając okolicę oczu i ust. A w trakcie stosowania można zaobserwować przejściowe zaczerwienienie skóry, które jest naturalną reakcją na kwasy. Na dzień stosujemy oczywiście filtry przeciw słoneczne. Marka Pharmaceris poleca do stosowania krem ALBUCIN z flirtem SPF 50+ z serii Pharmaceris W.

Opakowanie 30 ml kosztuje około 40 zł.
Używam serum depigmentującego marki Pharmaceris już ponad 2 miesiące i muszę stwierdzić, że przebarwienia zaczynają stopniowo blednąć. Aczkolwiek i tak wrócę z aktualizacją jak skończę opakowanie. Serum stosuję punktowo, nakładając następnie krem wybielający z tej samej linii.

Jedyną rzeczą, na którą mogę ponarzekać to fakt, że proces złuszczania jest dosyć konkretny. Skóra w miejscach traktowanych kuracją robi się taka... ja bym to określiła jak skorupa żółwia. Żaden podkład nie wygląda wtedy dobrze na twarzy, ponieważ tylko podkreśla problematyczne obszary. Zaczęłam robić sobie małe przerwy w stosowaniu, żeby skóra miała okazję regenerować się pomiędzy złuszczaniem. Nie są to długie przerwy, bo wynoszą 2 dni ( po seansie 3 dniowym), ale wystarczą, żeby moja cera odpoczywała sobie.Jestem z kuracji bardzo zadowolona , ponieważ przynosi ona widoczne efekty. Ciekawa jestem jak to będzie za kilka miesięcy kiedy skończę całe opakowanie.
Sam żel nie powoduje u mnie podrażnień. Nie posiada żadnego koloru ani zapachu, a jedynie odrobinę lepką konsystencję, która delikatnie przysycha na skórze.
Jeśli ktoś ma problemy z przebarwieniami to polecam, aby przyjrzał się tej serii kosmetyków marki Pharmaceris.

Wykorzystane źródło: http://sklep.pharmaceris.com/pl/product/depigmentacyjne-serum-na-przebarwienia-acipeel-3x-1185.html