2/27/2016

Christian Dior - Miss Dior Chérie EDP (wersja z roku 2005)

Oryginalny zapach Miss Dior powstał w 1947 roku.
Do dnia dzisiejszego doczekał się wielu modyfikacji i nowych odsłon.


miss dior cherie 2005


Miss Dior Chérie, którą chciałam Wam dzisiaj przedstawić jest wersją, która pochodzi z 2005 roku. Zapach łączy w sobie urok, elegancję, radość i kobiecy temperament
Miss Dior Chérie jest kwintesencją szyku Diora i współczesną wersją legendarnego zapachu Miss Dior. Twórcą tej kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Utalentowaną kreatorkę wielu sławnych i markowych zapachów.

Zapach należy do kategorii szyprowo-owocowej.
Nuty głowy: mandarynka, ananas, wiśnia i truskawka;
Nuty serca: jaśmin, róża damasceńska, fiołek, karmel i popcorn;
Nuty bazy: krystaliczne piżmo, świeża paczula i żywica bursztynowa.

 
klasyka miss dior


Miss Dior Chérie to zapach Diora, który pobudza zmysły i powołuje do życia. Miesza w sobie elementy zabawy pełne energii i radości.
Miss Dior Chérie to dziewczyna, która czuje się sexy w swej własnej skórze, która cieszy się każdą chwilą życia. Zapach ten to połączenie dziewczęcej niewinności i kobiecego temperamentu.

Flakon Miss Dior Chérie zaprojektowano z tą samą starannością co i kompozycję zapachową oraz kreacje domu mody Dior.
Podłużny, prosty kształt z grubego szkła zdobił elegancka kokardka.
W zależności od wersji zapachu różni się ona delikatnie swoim wyglądem.
Na dnie buteleczki – skrojonej niczym kostium - znalazł się odciśnięty słynny motyw pepitki.W najnowszych wersjach tego zapachu flakon zyskuje dodatkowy wyrafinowany akcent Couture za sprawą obramowanej etykiety, zatopionej w szkle.
Miss Dior Chérie to jeden z najtrwalszych zapachów jakie mam/miałam przyjemność używać.
Trwa na skórze nieprzerwanie cały dzień.
Ten zapach zdecydowanie zwraca na siebie uwagę i bardzo długo przypomina otoczeniu o swoim wytwornym pochodzeniu. Tą niesamowitą kompozycję polubią kobiety młode oraz te odrobinę bardziej dojrzałe. Na pewno nie jest to zapach dla szalonej nastolatki tylko dla kobiety eleganckiej, świadomej swojej wartości.
Na skórze jest bardzo truskawkowo i słodko. Truskaweczka jest odrobinę syntetyczna, ale w pełni jej to wybaczam.
Słodycz zaś nie jest ani mdła ani dusząca, ale wraz z przeplatającym się w tle piżmem i paczulą stanowi wytworny akcent. Szyprowa kompozycja urzeka świeżymi, lekko kwaskowymi nutami głowy, które następnie przechodzą harmonijnie w stronę urokliwego jaśminu i róży damasceńskiej. Natomiast doskonałą podstawę zapachu tworzą wspomniana wcześniej świeża paczula w asyście ciepłej żywicy bursztynowej.
Ten zapach ma po prostu w sobie taką wytworną magię.
Podobno edycja z 2011 roku jest jeszcze bardziej czarująca, ale ja się z tym nie zgodzę. W nowszej wersji czegoś brakuje i każda użytkowniczka, która kiedykolwiek miała styczność z naszą bohaterską truskaweczką to potwierdzi. Jak ja żałuję, że został wycofany ze sprzedaży.


Skład perfum: www.fragrantica.pl