10/22/2015

DIY – maseczka z francuskiej glinki zielonej

W kolejnym odcinku glinkowej sagi chciałam Wam przedstawić glinkę zieloną.

maska z glinki dla cery trądzikowej, miesznaej i problematycznejSKŁAD: Montmorillonite (green clay)
Francuska zielona glinka ECOCERT Montmorillonite posiada wysokie stężenie krzemu, cynku oraz tlenku glinu. Jest znana ze swoich właściwości zabliźniających, regenerujących i oczyszczających. Trwale poprawia kondycję skóry: ujędrnia, działa ściągająco, zwęża pory, poprawia krążenie i tonizuje. Wykazująca najsilniejsze działanie wśród glinek kosmetycznych.
Glinka jest w 100% naturalna, suszona na słońcu. Jest oczyszczana mechanicznie. Nie zawiera petrolatów, barwników, konserwantów, nie jest jonizowana, nie jest testowana na zwierzętach. Dzięki temu można ja spokojnie i bezpiecznie stosować na skórę.


Właściwości:
  •     posiada silne właściwości antyseptyczne,
  •     poprawia cyrkulację krwi,
  •     regeneruje martwe komórki
  •     przeciwdziała i walczy ze zmarszczkami,
  •     oczyszcza skórę z toksyn,
  •     bogata w krzemionkę, magnez, żelazo, tlenek glinu.

Zastosowanie: jako maseczka do cery suchej, zmęczonej można wymieszać z olejem, jako maseczka do cery tłustej, trądzikowej – glinkę należy wymieszać z wodą; do kąpieli – można zmieszać ze spiruliną i zalać ciepłą wodą.

Ja lubię stosować glinkę w proporcjach:
- łyżeczka glinki,
- porcja oleju arganowego,
- tonik antybakteryjny do rozmieszania około 3-4 łyżeczki

Maseczka powinna mieć konsystencję gęstej śmietany.Nakładamy na twarz pędzlem do maseczek i po około 20 minutach zmywamy ją ciepłą wodą. Skóra jest odświeżona i oczyszczona, pory ściągnięte. Pomimo, iż mam cerę przetłuszczającą się, sama glinka zmieszana z wodą za bardzo wysusza mają cerę, dlatego zawsze staram się dodać jakiś olejek, żeby odrobinę powstrzymać jej zbyt szybkie wysychanie.Sama glinka zmieszana z olejem tamanu, w formie pasty pozwala na szybsze zaleczenie niedoskonałości na skórze. Stosuję ją punktowo w ciągu dnia i trzymam około godzinę. Ten sposób jest niezwykle skuteczny i zawsze pomaga mi w momentach, kiedy moja skóra miewa gorsze dni.
Wszystkie glinki, które prezentuję są do nabycia na stronie e-naturalne.pl

Wykorzystane źródło: e-naturalne.pl