6/29/2015

Minerały Schindele's – suplement diety wart każdej złotówki

Podczas porządków na blogu, w zakładce „Przepisy” pojawił się rozdział „dieta”. Nie chodzi mi tu stricte o dietę w pojęciu redukcji masy ciała, ale o styl życia, bycia czy też suplementy, które mogą nam bardzo pomóc polepszyć jakość życia.
Jednym z takich właśnie preparatów są zdecydowanie Minerały Schindele's, które poznałam dzięki uprzejmości i uporowi Kate (The Land of Style)


najlepszy suplement budulcowy na stawy i kręgosłup


Minerały Schindele's to miał kamienny otrzymywany ze zmielonych skał wulkanicznych pochodzący z Dolnej Austrii. Mieszanka 34 naturalnych minerałów bogata jest między innymi w tlenki krzemu (ok.65%), potasu, żelaza, wapnia, magnezu, glinu, fosforu i wielu innych mikroelementów i pierwiastków śladowych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Pierwiastek
Zawartość
SiO2 - bezwodnik kwasu krzemowego
66,8%
Al2O3 - tlenek glinowy
11,8%
K2O - tlenek potasowy
3,25%
Fe2O3 - tlenek żelazowy
5,58%
CaO - tlenek wapniowy
0,74%
MgO - tlenek magnezowy
0,93%
Na2O - tlenek sodowy
1,96%
Mn - mangan
0,028%
Cu - miedź
0,0035%
Zn - cynk
0,0079%
Co - kobalt
0,0013%
Mo - molibden
0,0003%
B - bor
0,0026%
Cr - chrom
0,0062%
Ni - nikiel
0,0039%
V - wanad
0,0083%
P - fosfor
0,74%
Sr - stront
0,00096%
Li - lit
0,0050%
Ti - tytan
0,0012%
Nb - niob
0,0008%
Tm - tul
0,0003%
Tb - terb
0,0001%

Te wartości wraz z kolejnymi partiami mogą ulec zmianom, a wynika to po prostu z naturalnych fluktuacji składu złoża.

Zastosowanie minerałów w profilaktyce zdrowia:

 1. Zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne stawów i kości.
 2. Osteoporoza.
 3. Dna moczanowa.
 4. Kruchość, łamliwość paznokci i włosów.
 5. Próchnica zębów.
 6. Zespół przewlekłego zmęczenia i bezsenności.
 7. Stany depresyjne.
 8. Objawy stresu.
 9. Nerwobóle.
 10. Schizofrenia i inne schorzenia psychiczne.
 11. Dolegliwości związane z okresem menopauzy.
 12. Choroby układu krążenia – kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze.
 13. Niedotlenienie mięśnia sercowego.
 14. Niedokrwistość.
 15. Skłonność do zachorowań na choroby infekcyjne.
 16. Profilaktyka przeciwnowotworowa i wspomaganie leczenia.
 17. Skłonności do łysienia, łuszczyca i inne problemy skórne.
 18. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
 19. Cukrzyca, regulacja poziomu cukru i cholesterolu.
 20. Dla osób, które chcą odmłodzić biologicznie swój organizm.
 21. Dla osób w podeszłym wieku, które mają zaburzony proces wchłaniania w jelitach.
 22. Dla młodych, rozwijających się osób, nieregularnie odżywiającym się pracującym intensywnie fizycznie i umysłowo.
 23. Dla osób słabych, chorych i w okresie rekonwalescencji.


Stosowanie: Preparat należy stosować codziennie, jedną (ewentualnie dwie) łyżeczki/miarka, która znajduje się w puszce. Wymieszać w wodą lub napojem. Puszka 400 g starcza na ponad 3 miesiące suplementacji.
Opakowanie: puszka 400g, wierzch zabezpieczony zgrzanym sreberkiem.


Z tyłu opakowania znajdziemy informacje odnośnie terminu przydatności, dystrybutora, wagi i opis produktu w kilku językach (w tym po polsku).

Minerały są dobrze wchłaniane przez organizm. Rozpuszczane są przez soki żołądkowe i nie powodują skutków ubocznych. Uzupełniają niedobory mikroelementów w organizmie. Poprawiają kondycję zarówno psychiczną jak i fizyczną. Wpływają rewelacyjnie na stan kości, zębów, włosów i paznokci. Oczyszczają również organizm z toksyn.

Dodam jeszcze, że minerały z powodzeniem można używać zewnętrznie jako profilaktykę przeciwzmarszczkową – zmieszane z kremem bądź w formie maski. Można je dodawać do kąpieli, albo do wody, którą podlewamy kwiaty :-) Więcej na ich temat można przeczytać w książce „Minerały Schindele's” Roberta Schindele.
Skład i proporcje minerałów zostały idealnie dobrane przez naturę, aby przywrócić biologiczna równowagę organizmu. Są one nieporównywalne jakościowo z preparatami, które sztucznie powstają w laboratoriach.

Jeśli chodzi o moją opinię. Piję minerały od 10 lipca 2014 roku. W zeszłym roku nastąpiło ogólne pogorszenie stanu zdrowia na skutek przebytych wcześniej urazów. Nawet zaczęłam rozważać operację stawu biodrowego, która przerażała mnie i tak samo wtedy jak i dzisiaj. Po niecałym roku mogę śmiało stwierdzić, że:

 • kondycja stawu biodrowego uległa znacznej poprawie, której nie zapewniały nawet środki dla sportowców – zwiększyła się motoryka ruchów i ogólnie uległ ogromnemu wzmocnieniu, co zaowocowało ustaniem uporczywego bólu i ucisku, ustało również mechaniczne obcieranie się kości o panewkę stawu,
 • ogromnej poprawie uległa również kondycja kręgosłupa - dzięki zawartości minerałów szlachetnych, które wzmacniają przewodnictwo elektryczne zakończeń włókien nerwowych,
 • kondycja skóry i paznokci jest zauważalna gołym okiem, ilość włosów, które wypadały również uległa znacznemu zmniejszeniu.
 • poprawa zdrowia fizycznego poskutkowała również poprawą ogólnej kondycji psychicznej.

Minerały zostały przebadane pod kątem zawartości mikro i makroelementów oraz pod względem ewentualnej zawartości metali ciężkich. Spełniają surowe kryteria farmaceutyczno-medyczne i są dopuszczone do obrotu w Polsce. Pomimo, iż rozpuszczone minerały smakują i wyglądają jak woda z kałuży,


łącznie z chrzęstem piachu pomiędzy zębami, nie obrzydza mnie to, gdyż wiem jak bardzo ten niepozorny proszek pomógł mi i wzbogacił moje życie.Wiem, że dzisiejsza rozprawa jest długa i naukowa, ale chciałam Wam uświadomić, że jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem zawsze warto szukać alternatywnych metod leczenia.Na koniec dodam jeszcze, że zanim Minerały Schindele's stały się popularne można je było kupić za około 110 zł w opakowaniu 1 kg. Dzisiaj niestety opakowanie zostało zmniejszone do 400 g, a cena pozostała ta sama. Warto szukać opakowań w sklepach na allegro, ponieważ tam ceny są bardzo przyjazne dla klienta, czego niestety nie można powiedzieć o sklepach stacjonarnych. 
Wasze zdrowie :-)
Uwaga! Przedstawione informacje nie są pisane przez lekarza, farmaceutę czy specjalistę medycyny naturalnej. Nie zastąpią opinii i wiedzy wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Wszelkie rady, które wynikają wyłącznie z mojego prywatnego doświadczenia - stosujesz na własną odpowiedzialność. 
Źródła informacji: http://www.zdrowazywnosc.biz.pl/porady-dla-zdrowia/30-mineray-schindeles http://www.candida.peet.pl/index12.php http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_mineraly_schindeles.html