6/29/2015

Minerały Schindele's – suplement diety wart każdej złotówki

Podczas porządków na blogu, w zakładce „Przepisy” pojawił się rozdział „dieta”. Nie chodzi mi tu stricte o dietę w pojęciu redukcji masy ciała, ale o styl życia, bycia czy też suplementy, które mogą nam bardzo pomóc polepszyć jakość życia.
Jednym z takich właśnie preparatów są zdecydowanie Minerały Schindele's, które poznałam dzięki uprzejmości i uporowi Kate (The Land of Style)


najlepszy suplement budulcowy na stawy i kręgosłup


Minerały Schindele's to miał kamienny otrzymywany ze zmielonych skał wulkanicznych pochodzący z Dolnej Austrii. Mieszanka 34 naturalnych minerałów bogata jest między innymi w tlenki krzemu (ok.65%), potasu, żelaza, wapnia, magnezu, glinu, fosforu i wielu innych mikroelementów i pierwiastków śladowych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Pierwiastek
Zawartość
SiO2 - bezwodnik kwasu krzemowego
66,8%
Al2O3 - tlenek glinowy
11,8%
K2O - tlenek potasowy
3,25%
Fe2O3 - tlenek żelazowy
5,58%
CaO - tlenek wapniowy
0,74%
MgO - tlenek magnezowy
0,93%
Na2O - tlenek sodowy
1,96%
Mn - mangan
0,028%
Cu - miedź
0,0035%
Zn - cynk
0,0079%
Co - kobalt
0,0013%
Mo - molibden
0,0003%
B - bor
0,0026%
Cr - chrom
0,0062%
Ni - nikiel
0,0039%
V - wanad
0,0083%
P - fosfor
0,74%
Sr - stront
0,00096%
Li - lit
0,0050%
Ti - tytan
0,0012%
Nb - niob
0,0008%
Tm - tul
0,0003%
Tb - terb
0,0001%

Te wartości wraz z kolejnymi partiami mogą ulec zmianom, a wynika to po prostu z naturalnych fluktuacji składu złoża.Zastosowanie minerałów w profilaktyce zdrowia:

 1. Zmiany zwyrodnieniowe i stany zapalne stawów i kości.
 2. Osteoporoza.
 3. Dna moczanowa.
 4. Kruchość, łamliwość paznokci i włosów.
 5. Próchnica zębów.
 6. Zespół przewlekłego zmęczenia i bezsenności.
 7. Stany depresyjne.
 8. Objawy stresu.
 9. Nerwobóle.
 10. Schizofrenia i inne schorzenia psychiczne.
 11. Dolegliwości związane z okresem menopauzy.
 12. Choroby układu krążenia – kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze.
 13. Niedotlenienie mięśnia sercowego.
 14. Niedokrwistość.
 15. Skłonność do zachorowań na choroby infekcyjne.
 16. Profilaktyka przeciwnowotworowa i wspomaganie leczenia.
 17. Skłonności do łysienia, łuszczyca i inne problemy skórne.
 18. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
 19. Cukrzyca, regulacja poziomu cukru i cholesterolu.
 20. Dla osób, które chcą odmłodzić biologicznie swój organizm.
 21. Dla osób w podeszłym wieku, które mają zaburzony proces wchłaniania w jelitach.
 22. Dla młodych, rozwijających się osób, nieregularnie odżywiającym się pracującym intensywnie fizycznie i umysłowo.
 23. Dla osób słabych, chorych i w okresie rekonwalescencji.


Stosowanie: Preparat należy stosować codziennie, jedną (ewentualnie dwie) łyżeczki/miarka, która znajduje się w puszce. Wymieszać w wodą lub napojem. Puszka 400 g starcza na ponad 3 miesiące suplementacji.
Opakowanie: puszka 400g, wierzch zabezpieczony zgrzanym sreberkiem.


Z tyłu opakowania znajdziemy informacje odnośnie terminu przydatności, dystrybutora, wagi i opis produktu w kilku językach (w tym po polsku).

Minerały są dobrze wchłaniane przez organizm. Rozpuszczane są przez soki żołądkowe i nie powodują skutków ubocznych. Uzupełniają niedobory mikroelementów w organizmie. Poprawiają kondycję zarówno psychiczną jak i fizyczną. Wpływają rewelacyjnie na stan kości, zębów, włosów i paznokci. Oczyszczają również organizm z toksyn.

Dodam jeszcze, że minerały z powodzeniem można używać zewnętrznie jako profilaktykę przeciwzmarszczkową – zmieszane z kremem bądź w formie maski. Można je dodawać do kąpieli, albo do wody, którą podlewamy kwiaty :-) Więcej na ich temat można przeczytać w książce „Minerały Schindele's” Roberta Schindele.

Skład i proporcje minerałów zostały idealnie dobrane przez naturę, aby przywrócić biologiczna równowagę organizmu. Są one nieporównywalne jakościowo z preparatami, które sztucznie powstają w laboratoriach.

Jeśli chodzi o moją opinię. Piję minerały od 10 lipca 2014 roku. W zeszłym roku nastąpiło ogólne pogorszenie stanu zdrowia na skutek przebytych wcześniej urazów. Nawet zaczęłam rozważać operację stawu biodrowego, która przerażała mnie i tak samo wtedy jak i dzisiaj. Po niecałym roku mogę śmiało stwierdzić, że:

 • kondycja stawu biodrowego uległa znacznej poprawie, której nie zapewniały nawet środki dla sportowców – zwiększyła się motoryka ruchów i ogólnie uległ ogromnemu wzmocnieniu, co zaowocowało ustaniem uporczywego bólu i ucisku, ustało również mechaniczne obcieranie się kości o panewkę stawu,
 • ogromnej poprawie uległa również kondycja kręgosłupa - dzięki zawartości minerałów szlachetnych, które wzmacniają przewodnictwo elektryczne zakończeń włókien nerwowych,
 • kondycja skóry i paznokci jest zauważalna gołym okiem, ilość włosów, które wypadały również uległa znacznemu zmniejszeniu.
 • poprawa zdrowia fizycznego poskutkowała również poprawą ogólnej kondycji psychicznej.

Minerały zostały przebadane pod kątem zawartości mikro i makroelementów oraz pod względem ewentualnej zawartości metali ciężkich. Spełniają surowe kryteria farmaceutyczno-medyczne i są dopuszczone do obrotu w Polsce.

Pomimo, iż rozpuszczone minerały smakują i wyglądają jak woda z kałuży,


łącznie z chrzęstem piachu pomiędzy zębami, nie obrzydza mnie to, gdyż wiem jak bardzo ten niepozorny proszek pomógł mi i wzbogacił moje życie.

Wiem, że dzisiejsza rozprawa jest długa i naukowa, ale chciałam Wam uświadomić, że jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem zawsze warto szukać alternatywnych metod leczenia.

Na koniec dodam jeszcze, że zanim Minerały Schindele's stały się popularne można je było kupić za około 110 zł w opakowaniu 1 kg. Dzisiaj niestety opakowanie zostało zmniejszone do 400 g, a cena pozostała ta sama. Warto szukać opakowań w sklepach na allegro, ponieważ tam ceny są bardzo przyjazne dla klienta, czego niestety nie można powiedzieć o sklepach stacjonarnych. 
Wasze zdrowie :-)
 
Źródła informacji: http://www.zdrowazywnosc.biz.pl/porady-dla-zdrowia/30-mineray-schindeles http://www.candida.peet.pl/index12.php http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_mineraly_schindeles.html