4/24/2024

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca

Oczyszczanie twarzy to dla mnie podstawowy rytuał w wieczornej pielęgnacji. Ponieważ stosuję oczyszczanie dwuetapowe, zawsze staram się mieć dobry żel oczyszczający do skóry, który usunie wszelkie pozostałości makijażu i zanieczyszczenia. Ostatnio trafiła w moje ręce emulsja oczyszczająca z Garnier i powiem Wam, że jestem naprawdę zadowolona z używania tak fajnego kosmetyku. Ale od początku.....

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca


Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca to niezwykle łagodny, ale jednocześnie skuteczny kosmetyk do oczyszczania każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej. To bardzo korzystne połączenie ze sobą aktywnych składników pochodzenia naturalnego o najlepszych właściwościach pielęgnacyjnych i oczyszczających, w taki sposób, aby zminimalizować rozszerzone pory i nierówności, zachowując jednocześnie odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz przywrócić równowagę mikrobiomu.

W składzie znajdziemy między innymi:

  • Ceramidy –  odgrywają kluczową rolę w tworzeniu i utrzymaniu funkcji ochronnej skóry, zabezpieczając ją przed utratą wody i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, silny wiatr, zanieczyszczenia środowiskowe). Stanowią również wsparcie dla funkcjonowania naturalnej bariery ochronnej skóry
  • Glinka – naturalny, chłonny składnik, który skutecznie usuwa nadmiar brudu, oleju i zanieczyszczeń ze skóry. 
  • Kwas hialuronowy – składnik aktywny, który potrafi zatrzymać 1000 razy więcej wody, niż sam waży, co sprawia, że jest doskonałym środkiem nawilżającym. Chroni skórę przed wysuszeniem i poprawia strukturę cery, dzięki czemu staje się ona gładsza i wygląda młodziej.

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca skład inci ingredients

Regularne stosowanie tego kosmetyku przyczynia się się do poprawy bariery hydrolipidowej skóry, świetnie koi cery wrażliwe. Nie wpływa na pH skóry, utrzymuje jej nawilżenie i integralność bariery ochronnej skóry. Klinicznie potwierdzona skuteczność poparta jest testami pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną.

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca do skóry wrażliwej


Jako środek do oczyszczania skóry sprawdza się wyśmienicie. Należy używać tę emulsję dwa razy dziennie, wmasowując w skórę do momentu uzyskania piany. Następnie spłukujemy, osuszamy skórę i aplikujemy pielęgnację.

Sam żel niczym spektakularnym nie wyróżnia się. Nie ma żadnego kolory, posiada delikatny zapach i jest niezwykle wydajny. Po umyciu moja skóra nie jest ściągnięta i nie buntuje się, żeby szybko wyprodukować sebum. Dokładne oczyszczenie pozwala mi zachować czystą skórę, bez żadnych niechcianych niespodzianek.

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca żel do mycia każdego rodzaju skóry cery

Na koniec zdradzę Wam kilka informacji, o których pewnie nie macie pojęcia. Jako, że marka Garnier jest bardzo zaangażowana w ochronę środowiska, opakowanie emulsji zostało wyprodukowane w 100% z z materiałów pochodzących z recyklingu, w zakładach wykorzystujących do produkcji materiały ze źródeł odnawialnych, które są naturalnie uzupełniane.

Składniki i części składowe produktu są pozyskiwane od dostawców, którzy zobowiązali się do przestrzegania fundamentalnych zasad ONZ dotyczących standardów pracy.

W wytworzeniu tego produktu uczestniczyło 8 dostawców zaangażowanych w walkę z wykluczeniem społecznym w narażonych społecznościach. Chyba przyznacie mi rację, że takie działania robią wrażenie.

Garnier Pure Active Nawilżająca Emulsja Oczyszczająca to naprawdę bardzo fajny kosmetyk, który swoim działaniem zachwyci niejedną fankę czystej skóry. A w  drogeriach Rossmann  w dniach   19.04-06.05.2024 jest promocja i można kupić ten kosmetyk w cenie 23,99 zł .

*współpraca reklamowa 
#garnier #skincare #pureactive  #haircare