9/18/2023

M. Micallef Ananda EDP

Na pocieszenie zbliżającej się jesieni mam kolejny cudowny zapach, który jest swoistym pocieszeniem, a ze względu na żółte kwiaty stanowi swoisty hołd dla ciepłego słońca.

M. Micallef Ananda

Ananda to cudownie kwiatowo-owocowa kompozycja, która powstała w 2005 roku i nadal stanowi bestseller sprzedażowy marki M.Micallef. W jej składzie znajdziemy:

Nuty głowy: czarna porzeczka, śliwka, gruszka, cytryna

Nuty serca: jaśmin, ylang-ylang, róża, fiołek, mimoza

Nuty bazy: wanilia, mimoza, białe piżmo


Ananda w sanskrycie oznacza „błogość”. Kwiatowy bukiet idealnie doprawiony owocami otwiera się szaleństwem połączonych ze sobą cytrusów, gruszki, śliwki i czarnej porzeczki. Ucieleśniając delikatną i pogodną kobiecość, zapach Ananda pozostawia świetlisty kwiatowy ślad, prawdziwy bukiet białych kwiatów. Same kwiaty delikatnie poddają się jednak mocy mimozy i jaśminu. Chociaż sam fiołek dodaje wrażenie, że ten piękny bukiet został delikatnie oprószony pudrem. Ananda rozkwita w pysznym kwiatowym zapachu spoczywającym na tle waniliowego, białego piżma posypanego mimozą.

Perfumy te, ukazując delikatną miękkość, są piękną odą do wiecznej kobiecości. Ananda jest piękna i będzie idealna zarówno do pracy jak i na randkę. Urzeka delikatnością i dzielnie trwa na skórze.

Jak już wspomniałam wyżej te perfumy kojarzą się z letnią beztroską w ciepłych promieniach słońca. Piękna pogoda, kwiaty w rozkwicie i do tego soczyste owoce. Nie za słodkie, idealnie wyważone - w punkt!

Na uwagę zasługuje również piękny flakon, wykonany z białego szkła, zwieńczony korkiem w złotym kolorze. Swoista ozdoba toaletki.

M. Micallef Ananda perfumy kwiatowo owocowe dla kobiet

Francuskie perfumy M.Micallef symbolizują prawdziwą pasję i elegancję. Ręcznie zdobione flakony perfumy przypominają małe dzieła sztuki i przenoszą nas w świat luksusu i elegancji. Firma M.Micallef została założona w 1996 r. w Grasse, kiedy to Martine Micallef zaprezentowała swe pierwsze czarujące perfumy.

Perfumy M.Micallef zaliczane są do „wysokiej szkoły perfumiarstwa“. Tworzone są wyłącznie z najlepszej jakości naturalnych składników, a ich niezastąpiony aromat odzwierciedla wpływy kultury arabskiej. To wyjątkowe połączenie nut orientalnych oraz sporej dawki francuskiego szyku czyni perfumy M.Micallef naprawdę wyjątkowymi. 

Także naprawdę wiele serca zostało włożone, aby użytkowniczka perfum mogła się cieszyć nimi w każdy możliwy sposób.

Jak zwykle próbkę do testów kupiłam w Perfumerii Quality i bardzo polecam testy tych pięknych zapachów, jakie produkuje M.Micaleff.