9/22/2023

Invex Remedies Krzem z borem i jodem SILOR+B+J Organic

Od wielu lat suplementuję substancje budulcowe dla mojego organizmu. Ze względu na problemy zdrowotne chcę mieć jak najbardziej strawne mięśnie, stawy i kości. Po jednym ze spotkań - wykładów marki Invex Remedies zakupiłam siebie suplement z krzemem, który stosuję już od kilku miesięcy, zatem przedstawiam osobom zainteresowanym nowy produkt, którym warto się zainteresować.

Invex Remedies SILOR+B+J Organic


Krzem jest składnikiem, który w naszym organizmie przyczynia się do funkcjonowania wielu organów i jest składnikiem niezwykle cennym. Krzem bierze udział w procesie kostnienia i syntezy kolagenu typu I mającego udział w metabolizmie tkanki łącznej i chrząstek. Krzem ma pozytywny wpływ na metabolizm wapnia i magnezu, co jest szczególnie cenne dla kobiet w wieku menopauzalnym. Poprzez stymulację syntezy kolagenu wpływa na strukturę kości, budowę tkanki łącznej i chrząstek, jak również wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych zapobiegając miażdżycy.


Invex Remedies Krzem z borem i jodem SILOR+B+J Organic

Nie zdziwię chyba nikogo, jak napiszę, że jest to cenny minerał, jeśli chodzi o rekonwalescencję po złamaniach czy operacjach ortopedycznych. Dlatego też zalecany jest w celu wzmocnienia gęstości mineralnej kości. 

Krzem jest również składnikiem budulcowym, który wpływa na kondycję włosów, skóry i paznokci. Często jest dodawany do produktów pielęgnacyjnych, natomiast warto rozważyć suplementację, która również poprzez synergistyczne działanie z witaminą C wzmacnia włókna kolagenowe. A jak wiadomo zdrowa i piękna skóra to mniej zmarszczek i innych niespodzianek związanych z wiekiem. Krzem wpływa na układ krwionośny i wiele innych procesów zachodzących w organizmie.


Invex Remedies Krzem z borem i jodem SILOR+B+J Organic

Krzem z borem i jodem SILOR+B+J Organic to produkt uzupełniający niedobory ważnych dla organizmu pierwiastków, takich jak jod, bor i krzem. Zalecany jest szczególnie dla osób z niedoborami lub zwiększonym zapotrzebowaniem na te pierwiastki. Płynna forma tego suplementu diety ułatwia jego przyjmowanie. Unikatowa formuła monojonowa zwiększa przyswajalność w organizmie, przyspiesza wchłanianie i zwiększa biodostępność.
W składzie znajdziemy:

  • Kwas ortokrzemowy stabilizowany choliną - zapotrzebowanie organizmu na krzem wzrasta m.in. w ciąży, po operacjach kostnych, w starszym wieku. Krzem potrzebny jest do prawidłowej funkcji tkanki łącznej, więc wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci, na prawidłowe działanie układu kostno-stawowego i krwionośnego. Krzem zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu. 
  • Kwas borowy - bor jest to pierwiastek, który wpływa przede wszystkim na kości, regulując gospodarką wapniową. Jego niedobór może prowadzić do demineralizacji kości. 
  • Jodek potasu - jod jest niezbędnym pierwiastkiem do produkcji hormonów tarczycy. Jego niedobór może prowadzić do niedoczynności tarczycy. Zapotrzebowanie na jod zwiększa się w ciąży i podczas karmienia piersią. 

Skład INCI: Woda, Kwas Ortokrzemowy stabilizowany Choliną, Regulator Kwasowości, Cytrynian Potasu, E332, Monometylosilanetriol, Kwas Borowy, Jodek Potasu.


Dzienna porcja suplementu diety pokrywa 66,66% dziennego zapotrzebowania dla osoby dorosłej. Raz dziennie po 25ml (miarka). Zalecaną ilość wymieszać z 1 szklanki soku owocowego, warzywnego lub wody. Sporządzony roztwór wypić. Nie zaleca się spożywania preparatu bez wcześniejszego rozcieńczenia. Sam suplement generalnie nie ma smaku, więc rozpuszczamy go w wodzie i gotowe. 

Pojemność 1000ml kosztuje 162 zł.

Oczywiście standardowo nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki, a suplementy stosujemy jako dodatek do zróżnicowanej diety. Na sam koniec dodam jeszcze, że wszelkie produkty tego typu warto najpierw skonsultować z lekarzem prowadzącym. 
Krzem znajdziecie w sklepie internetowym marki Invex Remedies. 


Uwaga! Przedstawione informacje nie są pisane przez lekarza, farmaceutę czy specjalistę medycyny naturalnej. Nie zastąpią opinii i wiedzy wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Wszelkie rady, które wynikają wyłącznie z mojego prywatnego doświadczenia - stosujesz na własną odpowiedzialność.