6/14/2023

Medisept Spray do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów codziennego użytku

Ostatnie kilka lat nauczyło nas jak ważna jest higiena w życiu na co dzień. Także fakt, że trzeba dezynfekować przedmioty, których codziennie używamy i dotykamy. I nie, nie mówię tutaj tylko o klamkach, blatach w kuchni czy sanitariatach. Dzisiaj chcę Wam zwrócić uwagę na toaletkę i przybory do makijażu, których codziennie używamy.

Medisept Spray do dezynfekcji


W ostatnim boxie z kosmetykami od Pure Beauty znalazłam intrygującą buteleczkę ze złotą etykietą. Ta butelka to nic innego jak poręczna wersja spray-u do dezynfekcji Medisept.

Ten niepozorny produkt dezynfekuje wszelkie powierzchnie zabijając w 60 sekund bakterie, grzyby drożdżopodobne, prątki gruźlicy, wirusy otoczkowe (m.in. koronawirus wirus grypy, opryszczki, HIV, żółtaczki typu B i C, Ebola) oraz wirusy nieotoczkowe (Rotawirus, Adenowirus). Nadaje się do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością.

Medisept Spray do dezynfekcji


Pomimo, iż jego opakowanie nie należy do największych, jest to produkt niesamowicie wydajny. Błyskawicznie dezynfekuje przedmioty codziennego użytku. Skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Można nim zdezynfekować powierzchnie, na których najczęściej gromadzą się zarazki np. nocnik, sedes, brodzik, umywalka, przewijak, stolik do karmienia, zabawki, klamka, pilot do TV, telefon, karta płatnicza, włącznik światła, stół, blat i inne. Zapobiega grypie i biegunkom.


SKŁADNIKI: Substancje czynne w 100g: propan-2-ol 40g, etanol 20g, chlorek didecylodimetyloamonu 0,25g, aminy, N-C10-16-alkilotrimetylenodiamina, produkty reakcji z kwasem chlorooctowym 0,39g.


Medisept Spray do dezynfekcji 3


Wybrane powierzchnie spryskujemy z odległości około 30 cm dbając o całkowite jej pokrycie. Odczekać 60 sekund. W przypadku dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością należy spłukać je wodą pitną. Pozostałe powierzchnie nie wymagają spłukania wodą.

Medisept Spray do dezynfekcji jak zniszczyć bakterie


Ja spryskuję toaletkę, lustro, którego używam do makijażu. I dodatkowo aplikuję spray na czystą ściereczkę i przecieram nią opakowania zewnętrzne kosmetyków. Dezynfekuję w ten sposób również wszelkie elektroniczne urządzenia, których używam do masażu bądź innych zabiegów kosmetycznych.
Medisept ma bardzo mocny, alkoholowy zapach, który na szczęście po kilku chwilach się ulatnia.
Pomimo, tej niedogodności uważam, że zawsze lepiej być ostrożnym, niż później żałować.

Jestem ciekawa jak dbacie o swoje otoczenie i czy używacie takich środków do dezynfekcji?