6/07/2023

Arganove naturalna ziołowa pasta do zębów dla wrażliwych zębów i dziąseł

Jak już wiecie, jeśli czytacie mój blog jestem ogromną fanką past do zębów bez zawartości fluoru. Zawsze zwracam uwagę na składy i wybieram te produkty, które wydają mi się jak najbardziej bezpieczne dla mnie. W ostatnim boxie Pure Beauty znalazłam naturalną pastę do zębów Arganove Natural Clove. Ponieważ kocham goździki (przyprawa) bardzo ucieszyłam się z możliwości używania tej pasty.


Arganove Natural Clove


Arganove naturalna ajurwedyjska ziołowa pasta do zębów w żelu do zębów dla wrażliwych zębów i dziąseł z goździkiem, lukrecją i miętą. Marka chwali się, że jest to produkt wegański, naturalny, ajurwedyjski. Ajurweda to medyczno-metafizyczna wiedza o uzdrawianiu, nazywana równiez jest matką sztuki leczenia. Medycyna ajurwedyjska wykorzystuje metody naturalnego leczenia. Zastosowanie znajduje tutaj m.in. ziołolecznictwo, zabiegi i masaże na ciało, oczyszczanie organizmu z toksyn i jego regeneracja.

Pasta przywraca naturalną biel zębów oraz wzmacnia szkliwo, chroniąc przed próchnicą. Pomaga usuwać przebarwienia. Daje długotrwałe uczucie świeżości. Chroni przed nadwrażliwością zębów i dziąseł oraz przed objawami paradontozy.

Arganove Natural Clove skład inci ingredients


W środku mamy samo dobro - ziołowe ekstrakty, oleje tłoczone na zimno. Goździk w połączeniu z miętą zapewnia świetne odświeżenie po myciu zębów. Jest to produkt bez fluoru i cukru (takie deklaracje znajdziemy na opakowaniu). Po kilku myciach świetnie radzi sobie z nadwrażliwością zębów i bardzo delikatnie je rozjaśnia, a przy tym świetnie doczyszcza. Zawsze miałam problem z wrażliwymi zębami, a w przypadku stosowania tej pasty, żadne niedogodności już nie występują co bardzo mnie cieszy.

Pasta ma żelową, zbitą konsystencję i wściekle czerwony, kolor, który od początku zwrócił moją uwagę i w tym momencie po sprawdzeniu składu moja miłość do tego produktu skończyła się.
Ja się grzecznie pytam, skoro ktoś reklamuje produkt jako sugar free!!! to po co pcha do niego sztuczne słodzidło w postaci sorbitolu? Kolejny mój zarzut to carrageenan - po co on jest potrzebny do szczęścia w produkcie wegańskim, ajurwedyjskim i ze składnikami pochodzenia naturalnego?

Sorbitol, sacharynian sodu - z dużym rozmachem dodawany do past dla dzieci, zapewniając słodki smak, by dziecko chętniej myło zęby. Sacharynian sodu jest w wielu krajach zabroniony, bo w dawkach przekraczających normy może być rakotwórczy.(Google)

Carrageenan – karagen, substancja pozyskiwana z alg, używana do zwiększania lepkości kosmetyków, (kontrowersyjna, ponieważ jest łączona z wywoływaniem raka m.in. żołądka (jeśli jest spożywana) EWG - baranowcy.eu 

Arganove Natural Clove skład inci ingredients


Na stronie marki znajdziemy ostrzeżenie, że produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7 lat. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie połykać.

Ja, jako osoba dorosła nie mam ochoty drażnić moich ślinianek sztucznym słodzidłem. Tym bardziej, że od lat unikam jak ognia wszelkich słodzików, ze względu na stan zdrowia.
Według zaleceń mamy myć zęby po każdym posiłku lub co najmniej 2 razy dziennie. Ja niestety nie zamierzam. 

I o ile pasta świetnie działa na nadwrażliwość moich zębów, tak niestety jestem mocno rozczarowana składem. Zużyję, ale do tego produktu na pewno już nie wrócę.

Produkty Arganove mają certyfikat Cruelty FRE - "Dbamy o to aby nasze produkty były wolne od cierpienia zwierząt, dlatego wszystkie produkty są NIETESTOWANE NA ZWIERZĘTACH."
*współpraca reklamowa z Pure Beauty