3/13/2023

JOVOY Paris, Fire at Will EDP

Bo wanilii nigdy nie jest za dużo.....

JOVOY Paris Fire at Will
jovoyparis.com

Fire At Will marki Jovoy Paris to kompozycja orientalno - waniliowa, dedykowana dla kobiet i mężczyzn. Perfumy pojawiły się na rynku w 2021 roku, a ich twórcą jest Vanina Muracciole, która tworzy również dla marek Comptoir Sud Pacifique, Jeroboam czy Lubin.

Nuty zapachowe:

Nuty głowy: absolut mimozy z Francji, absolut wanilii

Nuty serca: wanilia, cukier brązowy

Nuty bazy: bukiet białych piżm, ambra, wetiwer


Zawartość wanilii w wanilii jest mocarna, ale nie przytłacza ani nie jest zbyt mdła. Staje się subtelna i eteryczna, jakby zawieszona z wyjątkową nutą miodowej, pudrowej mimozy. Słodycz, która utonęła pod natłokiem żółtych kwiatów. Wanilia jest smakowita, lekko owocowa, jak obietnica delikatnego pocałunku.

Kolejny genialny dodatek w postaci wetywerii i piżma dają delikatną męską nutkę, zaś bursztyn oddaje ciepłe zachody słońca. A brązowy cukier dosładza całość niczym gorącą herbatkę cytrynową. Oczami wyobraźni widzę kominek, trzaskające drewniane klocki, które pomału ogarniają ciepłe płomienie. Siedzę sobie na kanapie owinięta kocykiem, w kubku, który trzymam stygnie herbatka. Jest miło, błogo i bardzo przyjemnie. I taki właśnie jest Fire at Will. Chociaż dodam również, że wanilia cudownie projektuje. I nie ważne czy lubi się dyskretne zapachy, czy te mocniejsze, w tych perfumach nie pozostaniemy niezauważeni.

JOVOY Paris, Fire at Will
jovoyparis.com


„W ciągu dnia noszę go jak podpis: wiesz, że tam jestem, moje perfumy mnie identyfikują. Nocą otula mnie słodkimi obietnicami. Wypełnia przestrzeń, wślizguje się w każdy zakamarek umysłu – i sprawia, że ​​inni czują pustkę, kiedy się oddalam”. A jeśli nie ma mnie już w pobliżu, a moja nieobecność nie stała się jeszcze przytłaczająca, to musi być tak, że zostawiłem coś po sobie – szalik, kurtkę, trochę siebie”. - opisuje przygodę z Fire at Will perfumiarz Vanina Muracciole


Także podsumowując promienna francuska mimoza spotyka się z intensywną wanilią. Boski, słodki i namiętny ślad. Uzależniający wręcz. 

Cudeńko, nad którym nadal zastanawiam się czy chciałabym cały falkon czy też nie. Biję się z myślami i zobaczymy co wygra.