3/24/2023

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE Zestaw do makijażu ust

Niewątpliwie Charlotte Tilbury zawojowała rynek kosmetyczny swoją marką. Był taki czas kiedy jej produkty wyskakiwały dosłownie z każdej otwieranej lodówki. Sama również miałam okazję przetestować kilka kosmetyków i powiem Wam, że jakość jest genialna .....tylko odcienie (a zwłaszcza wizualizacje na stronie producenta) - nie zawsze są udane. 

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE

Nie wiem dlaczego, ale zauważyłam ten trend również w kosmetykach od Lisy Eldridge, że na przykład jeśli chodzi o pomadki to jakkolwiek pięknie nie byłyby opisywane ich odcienie (na żywo, na ustach) zawsze podążają w ciepłe, ceglaste tony. Czego osobiście nie lubię, ponieważ nie pasują do mojego typu karnacji i urody. Najgorsze jest jednak to, że na stronach zakupowych zdjęcia kolorów wyglądają cudownie, idealnie i tak że zachęcają do zakupów.

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE Zestaw do makijażu ust


Odcień PILLOW TALK na stronie Charlotte Tilbury opisywany jest jako "matte nude-pink lipstick for a kiss of Pillow Talk magic!"

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE Zestaw do makijażu ust
wizualizacja Pillow Talk na stronie Charlotte Tilbury i Sephora


No więc co może pójść nie tak jeśli mamy pomadkę różową w kolorze nude.....ano powiem tylko tyle, że tak naprawdę każdy z odcieni produktów do ust z serii PILLOW TALK ma inny kolor! Zdaję sobie sprawę, że kosmetyki różnią się konsystencjami i rodzajem wykończenia, ale ich odcień powinien być chociaż zbliżony. 

W zeszłym roku na urodziny kupiłam sobie zestaw PILLOW TALK LIP WARDROBE. W jego skład wchodzą:

- balsam Hyaluronic happikiss (produkt pełnowymiarowy) — wzbogacona o kwas hialuronowy i peptyd c, które odżywiają i ujędrniają usta, sprawiając, że wyglądają na pełniejsze

- pomadka Matte revolution (wersja mini)  — wyciągi z drzewa szminkowego i orchidei o właściwościach antyoksydacyjnych zmiękczają i odżywiają usta

- błyszczyk Collagen lip balm (wersja mini) — super peptydy do ust + kolagen, by usta wyglądały na pełniejsze 

- konturówka Lip cheat (wersja mini)— jedwabna mika zapewnia łatwą aplikację oraz jedwabiste, gładkie wykończenie! 

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE Zestaw do makijażu ust BEAUTIFYING LIP KIT
u góry odcień mojej pomadki, rząd niżej od lewej: konturówka, pomadka, balsam, błyszczyk


Jest to zestaw, który na wyłączność można kupić w perfumeriach Sephora. W swojej kolekcji mam pomadkę Superstar Lips w odcieniu Pillow Talk, którą absolutnie uwielbiam. Za wszystko....odcień, konsystencję, trwałość. W tym przypadku wspomniany wyżej odcień jest w barwach brudnego różu, bardzo zbliżonego do koloru moich ust. Jest po prostu idealny! Produkty z zestawu LIP WARDROBE niestety nie wiem dlaczego, ale każdy z kosmetyków ma inny odcień. Do mojego ideału zbliżony jest jedynie Hyaluronic Happikiss, który również ma delikatne ciepłe tony. Reszta produktów co ceglaste brązy, które mojej karnacji dodają zmęczony wygląd, a nie podkreślają jej urodę. 

Charlotte Tilbury PILLOW TALK LIP WARDROBE pomadka makijaż ust

Wiele razy zastanawiałam się nad tym fenomenem, ale niestety nie mam odpowiedzi na dręczące mnie dylematy. Wiem jedno, że ja już nic nie kupię w ciemno, jeśli chodzi o kolorowe kosmetyki od Charlotte. A że ich dostępność jest bardzo ograniczona, mogę jedynie powiedzieć bye bye Charlotte, bo nie zamierzam więcej marnować pieniędzy na produkty, których nie mogę używać. I nie zrozumcie mnie źle, nie mam pretensji do perfumerii Sephora. Na stronie Charlotte Tilbury ten zestaw ma nazwę BEAUTIFYING LIP KIT i zaprezentowana wizualizacja odcieni również pozostawia wiele do życzenia. 

Jak sami widzicie i mnie zdarzają się mniej udane zakupy. Ale jest to na szczęście znikomy ich procent.