11/07/2022

Roberto Cavalli Gold Collection Supreme Sandal EDP

Jako, że pogoda trochę zrobiła się kapryśna, z radością wracam do testów perfum. Mam tyle cudowności do opisania, że nie wiem czy starczy mi miesięcy do wiosny.

Drzewo sandałowe od dawna jest jednym z moich ulubionych składników perfum. Drzewo sandałowe należy do zapachów bogatych, balsamicznych i eterycznych z lekkimi nutami drewna. Generalnie jest to bardzo przyjemny aromat, dosyć często używany w męskich kosmetykach. Stanowi idealne tło dla innych nut zapachowych.

Roberto Cavalli Supreme Sandal

Supreme Sandal marki Roberto Cavalli to jeden z zapachów, który wchodzi w skład Gold Collection. Jest to orientalno - kwiatowa kompozycja typu unisex, którą mogą używać kobiety i mężczyźni. Supreme Sandal został wydany w 2016 roku, a w jego składzie znajdują się:

Nuty głowy: Szafran, kadzidło, miód

Nuty serca: Labdanum, cedr, wetiwer,

Nuty bazy: drzewo sandałowe, skóra, czarna wanilia


Supreme Sandal to magnetyczny, drzewny i orientalny zapach, który łączy głębokie nuty drzewa sandałowego z kontrapunktem miodu i czarnej wanilii oraz szczypty szafranu. Zawarty w nim olejek sandałowy został wydestylowany z korzeni zakopanych przez lata wiekowych drzew, powoli dojrzewających na łonie ziemi. Przyznam, że ja zdecydowałam się na testy w ciemno ze względu właśnie na skład i dodatki miodu i czarnej wanilii. Ku mojemu ubolewaniu Supreme Sandal emanuje wanilią, ale taką wędzoną, drzewiastą, bardziej w formie domyślnej. Chciałam słodyczy, ale w tym zapachu niestety jej nie dostałam. 

Supreme Sandal to jedna z niewielu znanych mi kompozycji, która najlepiej pachnie w tych miejscach, które zazwyczaj poleca się do aplikacji perfum. Punkty tętna ciała i ciepło skóry sprawiają, że to drzewo sandałowe z dodatkami wybrzmiewa magicznie, zwłaszcza podczas bieżącej pory roku, kiedy trzeba nam duchowego ogrzania.

Roberto Cavalli Gold Collection Supreme Sandal Eau de perfume


Ten zapach to taka stara, włoska klasyka, ale bardzo dobrze nosząca się w obecnych czasach.
Roberto Cavalli odniósł sukces w zachowaniu swojego dziedzictwa i spuścizny. Mało tego po aplikacji czuć, że ta kompozycja powstała z wysokiej jakości składników i raczej nie ma żadnej mainstreamowej konkurencji. Jednym słowem czuć piniądz.

Duże wrażenie robi również sam flakon, w którym znajdują się perfumy. Szklana butla z grubego szkła w kolorze gorzkiej czekolady ze złotą tabliczką z nazwiskiem ozdobiona ciężkim, metalowym korkiem z logo marki. Pudełka ozdobione są złotym i lampartowym nadrukiem oraz monogramem projektanta.

Supreme Sandal to magnetyczny zapach, który delikatnie skręca w męską stronę, ale i tak jest piękny i wart poznania. Chociaż nie trafia na moją listę zakupową.

Robert Cavalli Gold Collection zawiera sugestywną gamę zapachów, które pobudzają emocje użytkownika i wszystkich, którzy się z nimi spotykają, uzależniające kompozycje, które kuszą zarówno mężczyzn, jak i kobiety....... a ja mam ochotę poznać pozostałe zapachy z tej kolekcji, chociaż jest ona bardzo słabo dostępna, ale liczę na odlewki na grupach perfumeryjnych.


Zdjęcia pochodzą z materiałów reklamowych.