3/21/2022

O!Figa Pigwolendra – myjąco-pilingujący proszek do oczyszczania twarzy

Oczyszczona skóra to podstawa pielęgnacji. My pozbywamy się zanieczyszczeń, a skóra wchłania więcej składników aktywnych z pielęgnacji. Od zawsze staram się zawsze mieć jakiś peeling w mojej rutynie pielęgnacyjnej. Zawsze staram się wyszukiwać ciekawe produkty i właśnie jednym z takich jest Pigwolendra. Jak wiecie miałam już okazje używać serum olejowe >>> Dzika Figa <<<  i byłam z niego bardzo zadowolona.

O!Figa Pigwolendra


Pigwolendra to myjąco-pilingujący proszek do mycia twarzy. W składzie znajdziemy między innymi:
* delikatny składnik myjący - SCI - czyli kokoiloizetionian sodowy, to łagodny detergent pochodzenia roślinnego, stosuje się go nawet w kosmetykach dla dzieci. Daje gęstą, kremową pianę.
* Glinki: biała, czerwona oraz ghassoul, wspomagają oczyszczanie skóry. Glinka biała ma działanie łagodzące, glinka czerwona i ghassoul świetnie oczyszczają i detoksykują cerę.
* Naturalne mąki z: kokosa, kolendry i pigwy mają działanie lekko złuszczające, odżywiające, poprawiające koloryt.
* Ekstrakt z goji, dzięki ogromnej zawartości polifenoli, ma silne działanie antyoksydacyjne, poprawia napięcie i jędrność skóry.

O!Figa Pigwolendra inci ingredients skład


Sposób użycia: należy rozrobić proszek z wodą w proporcji 1,5:1. Tak przygotowaną pastę należy delikatnie rozetrzeć w dłoniach, następnie okrężnymi ruchami masować skórę. Pod koniec masażu spłukujemy wszystko letnią wodą.

Taka konsystencja produktu to z jednej strony plus, a z drugiej niestety minus. Trudno utrafić odpowiednią proporcję, aby pasta była komfortowa w użyciu. Czasami można również zrobić niechcący mały bałagan. Osobiście jednak wolę typową kremową formułę, którą  szybko można rozprowadzić na skórze.

O!Figa Pigwolendra myjąco-pilingujący proszek do oczyszczania twarzy


Pigwolendra jest kosmetykiem idealnym dla posiadaczy cer naczyniowych, delikatnych, trądzikowych, wrażliwych. Opakowanie ma pojemność 250 ml i kosztuje 45,90. Co do samego słoiczka, w którym znajduje się peeling to również musze się przyczepić do nakrętki. Jest ona dosyć luźno dopasowana i moja na przykład odkręciła się w transporcie, na szczęście proszek nie rozsypał się w całości, a jedynie miałam minimalną stratę.

Podsumowując Pigwolendra świetnie oczyszcza skórę, doskonale ją wygładza i daje uczucie odświeżenia. Ten test uważam za udany, ale nie będę ponawiała zakupu tego kosmetyku, z tej prostej przyczyny, że chcę jeszcze popróbować innych fajnych produktów, które cały czas pojawiają się w sprzedaży.