2/08/2022

Zara Vibrant Cities x Jo Malone / Elegantly Tokio, Fashionably London i Magnificently Dubai

Perfumy z sieciówek nigdy mnie nie kusiły, ale kiedy świat zwariował na temat kolekcji stworzonej we współpracy z Jo Malone to przyznam szczerze, że z babskiej ciekawości musiałam je powąchać.

Zara Vibrant Cities x Jo Malone


Vibrant Cities to tak naprawdę znane nam wszystkim wielkie miasta, światowe stolice, ekskluzywne metropolie.

W skład tej konkretnej kolekcji wchodzi 8 zapachów: 

  • BOLDLY SEOUL - nuty fiołka, mimosy i piżma.
  • CREATIVELY SHANGHAI - nuty mandarynki, kardamonu i cedru.
  • ELEGANTLY TOKYO - nuty lilii, arabskiego jaśminu i drzewa akigala (pochodna paczuli).
  • ENERGETICALLY NEW YORK - nuty kardamonu, jaśminu i drzewa sandałowego.
  • FASHIONABLY LONDON - nuty bergamotki, róży i piżma.
  • GRACEFULLY MADRID - nuty pomarańczy, geranium i piżma.
  • MAGNIFICENTLY DUBAI - nuty szafranu, gałki muszkatołowej i akordy skórzane.
  • STUNNINGLY VENICE - nuty begamotki, czerwonych owoców i mirry.

Zara Vibrant Cities x Jo Malone / Elegantly Tokio, Fashionably London i Magnificently Dubai


Przyznam szczerze, że testowanie zapachów z Zarze należało raczej do stresujących, ponieważ wszędzie naokoło kręcili się ludzie, wszyscy psikali gdzie popadnie i czym popadnie. Po dłuższym namyśle do mojego  koszyka trafiły: Elegantly Tokio, Fashionably London i Magnificently Dubai.


Zara Vibrant Cities x Jo Malone Elegantly Tokio,


ELEGANTLY TOKYO to mój zdecydowany faworyt. orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Białe kwiaty są w tym wydaniu cudowne, delikatne i takie eteryczne wręcz, dopiero drzewna baza dodaje im sznyt elegancji. Zapach w sam raz do biura, na co dzień i dla osób, które lubią subtelne kompozycje zapachowe.

Zara Vibrant Cities x Jo Malone Fashionably London


FASHIONABLY LONDON to mój faworyt numer dwa i tu już się dzieje o wiele więcej. Mamy kobiecą różę, zalotne piżmo, a w tle orzeźwiające cytrusy. Jest to kompozycja dla miłośników konkretów i lubiących zwracać na siebie uwagę. Zapach na randkę, na wyjście z przyjaciółmi, chociaż w biurze też ujdzie.

Zara Vibrant Cities x Jo Malone Magnificently Dubai


MAGNIFICENTLY DUBAI i na ostatnim miejscu orientalny Dubai. W tym przypadku trzeba być albo znawcą, albo miłośnikiem przypraw podanych na ogrzanej słońcem skórze. Ale również jest też dla mnie małym rozczarowaniem, ponieważ tester w sklepie pachniał zdecydowanie inaczej. A może to tylko takie odczucie, chociaż próbowałam go kilka razy.

Zara Vibrant Cities x Jo Malone / Elegantly Tokio, Fashionably London i Magnificently Dubai

Fajną opcją jest możliwość zakupu wody perfumowanej w dwóch pojemnościach 75 ml/89,90 zł i 10 ml/25 zł. 

I teraz dochodząc do wniosków końcowych. Kolekcja jest bardzo ciekawa i udana. Same perfumy czarują nie tylko kompozycją, ale również urokiem wielkich miast. Jeśli chodzi o trwałość to raczej nie chciały zbytnio współpracować z moją skórą i znikały z niej po około 2 godzinach. Na ubraniach trzymały się dzielnie cały dzień.

„Ta kolekcja czerpie inspirację z naszego powrotu do pionierskiego ducha podróży i ponownego odkrycia tętniącego żywiołowością życia” - Jo Malone

Jedyne co mogę powiedzieć, to fakt, że moja ciekawość została zaspokojona i może kiedyś ponowię testy, jeśli tylko pojawi się jakaś kolejna, ciekawa kolekcja.