12/09/2021

Selective Professional POWERPLEX Spray maska regeneracja włosów bez spłukiwania

Podczas zmiany koloru włosów, kilka razy zauważyłam jak moja fryzjerka korzysta z takiego fajnego sprayu i aplikuje kosmetyk na włosy. Na moje pytanie co to za produkt, okazało się, że jest to coś dla zabieganych osób, ale pragnących profesjonalnej jakości.


Selective Professional POWERPLEX Spray


Selective Professional POWERPLEX to maska do włosów w sprayu, której nie musimy spłukiwać z włosów. Selective Powerplex jest to profesjonalny innowacyjny zabieg, który działa w synergii z wszystkimi zabiegami technicznymi, podnosząc walory efektów kosmetycznych oraz zapobiegając uszkodzeniom struktury włosów. Intensywnie penetruje łodygę włosów tworząc nowe połączenia ze strukturami proteinowymi. Struktury proteinowe wpływają w sposób znaczący na siłę i piękno włosów. A co jest najfajniejsze możemy ten kosmetyk używać w domu w ramach podtrzymywania efektów zabiegów fryzjerskich.

Selective Professional POWERPLEX Spray inci ingredients


Zabiegi techniczne, chemiczna (jak zwał tak zwał), nawet te delikatne w swojej formule, mogą niestety niszczyć struktury proteinowe włosa. W wyniku takich działań włosy stają się słabsze, bardziej wrażliwe i narażony na łamanie.

Powerplex ma zastosowanie do wszystkich zabiegów technicznych potęgując ich efekty: koloryzacji, dekoloryzacji, wygładzania chemicznego, trwałej ondulacji, ondulacji w sprayu, koloryzacji bezpośredniej, zabiegów wygładzających z keratyną, restrukturyzacji.

Powerplex Spray Mask to intensywnie naprawcza maska wzbogacona tymi samymi innowacyjnymi cząsteczkami pochodzenia naturalnego co w profesjonalnym dodatku do zabiegów POWERPLEX, który genialnie chronił moje włosy podczas dekoloryzacji. Ten spray idealnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów farbowanych, po dekoloryzacji, trwałej ondulacji, chemicznym wygładzaniu.

Selective Professional POWERPLEX Spray maska regeneracja włosów bez spłukiwania


Producent zaleca, aby rozpylić kosmetyk z odległości około 20 cm na umyte i osuszone ręcznikiem włosy, następnie rozczesać w celu równomiernego rozprowadzenia produktu. Ułożyć fryzurę bez spłukiwania. Ja natomiast preferuję drugi sposób, a mianowicie nanosimy niewielką ilość kosmetyku na dłoń i dopiero wtedy rozprowadzam go na włosach. W moim odczuciu jestem w stanie bardziej równomiernie rozprowadzić Powerplex na moich włosach.
Jest też trzeci sposób używania tego produktu - w celu ożywienia fryzury nanosimy odpowiednią ilość produktu na dłoń i rozprowadzamy ją na suchych włosach na całej ich długości i na końcówkach.


Selective Professional POWERPLEX ma pojemność 150 ml i kosztuje około 40 zł. Moją butelkę kupiłam w grudniu, ale w międzyczasie używałam jeszcze kilku innych kosmetyków do włosów. Z doświadczenia wiem jednak, że wydajność takiego kosmetyku to jest około rok użytkowania.


Selective Professional POWERPLEX Spray maska regeneracja włosów bez spłukiwania


A moje włosy, pomimo tego co przeszły przez ostatnie 1,5 roku wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Taka kuracja regenerująca daje mi gwarancję, że moje włosy są wzmocnione, nawilżone i chronione od wewnątrz. Maska absolutnie nie obciąża włosów, powiedziałabym nawet, sprawia, że trochę dłużej pozostają świeże i ładne. Maska ma postać musu, który dobrze rozprowadza się na włosach i pięknie, kwiatowo pachnie, ale niestety ten zapach nie utrzymuje się na włosach.

Powerplex sprawił, że zaczęłam się bardzie interesować się marką SELECTIVE PROFESSIONAL, która powstała w 1994 roku we Włoszech i szybko stała się jedną z najbardziej cenionych marek przez profesjonalistów. W jej ofercie znajdziemy profesjonalne kosmetyki do włosów, które są używane w najlepszych salonach fryzjerskich już w 48 krajach świata. Szeroka gama produktów zarówno do pielęgnacji, jak i stylizacji, powstaje w laboratoriach firmy Tricobiotes w słonecznej Toskanii. Także mogę powiedzieć, że pewnie jeszcze zobaczycie kosmetyki tej marki na blogu.


Lubicie używać profesjonalnych produktów fryzjerskich?