5/10/2021

Boca Botanica Kadzidłowiec czyli ekstrakt z Boswellia serrata

Jakiś czas temu pokazywałam Wam na moim instagramie @mojalepszawersjapl nowy suplement, który zaczęłam brać aby przynieść ukojenie moim stawom i nie tylko. Jakie mam doświadczenia po dokładnie ponad 3 miesiącach stosowania - zapraszam do czytania.

Boca Botanica Kadzidłowiec czyli ekstrakt z Boswellia serrata


Boca Botanica Kadzidłowiec to nic innego jak Boswellia serrata czyli ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego. Roślina ta jest drzewem, z którego pozyskuje się olejek zwany olibanum, a jego najważniejszym składnikiem są aktywne kwasy bosweliowe. Boswellia serrata jest naturalnym preparatem o szerokim zastosowaniu i właściwościach pomocnych w utrzymaniu dobrej kondycji naszego układu odpornościowego. Intensywne badania wykazują, iż kadzidłowiec indyjski może wspierać aparat ruchu, pomagając w produkcji kolagenu oraz wspierać funkcje sercowe, oddechowe oraz układu pokarmowego. Boswellia serrata zawiera ważne substancje aktywne, takie jak kwasy bosweliowe (organiczne związki triterpenowe), między innymi kwas acetylo-11-keto-beta-boswelliowy (odpowiedzialny za hamowanie aktywności mediatorów zapalnych np. 5-lipooksygenazy) oraz liczne olejki eteryczne będące źródłem unikalnych właściwości tej rośliny.


Składniki                                                                       Jedna kapsułka    Dzienna porcja (2/3 kapsułki)
Kadzidłowiec (Boswellia serrata) - sproszkowana żywica    300 mg  600 / 800 mg
Kadzidłowiec (Boswellia serrata) - ekstrakt standaryzowany  200 mg 400 / 600 mg
w tym kwasy bosweliowe 65%                                                        130 mg         260 / 390 mg

Składniki: sproszkowana żywica kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata), ekstrakt standaryzowany z żywicy kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata) (w tym 65% kwasów boswelliowych), otoczka kapsułki - żelatyna.

Boca Botanica Kadzidłowiec czyli ekstrakt z Boswellia serrata


Przyznaję, że przy moich dolegliwościach stawów i kręgosłupa Boswellia serrata bardzo dobrze sprawdza się już od kilku lat. Powiem więcej, kiedy nic nie działa zawsze sięgam po kadzidłowiec i wiem, że przyniesie mi on ulgę. Mało tego w styczniu miałam powikłania po przebytym covidzie i szukając informacji w internecie znalazłam również artykuł, że wyciąg z tej rośliny pomaga szybko oczyścić płuca po pozostałościach chorobowych. Nie wiem na ile to pomogło, ale rzeczywiście pozbyłam się pozostałości kaszlu i zalegającej wydzieliny w płucach. 


Co jeszcze jest bardzo ważne w tego typu suplementach?

Składniki suplementu najwyższej jakości. Naturalnych, bezpiecznych i pochodzących od certyfikowanych dostawców. Marka Boca Botanica aby zachować synergię działania rośliny połączyła ekstrakt wraz ze sproszkowaną żywicą kadzidłowca. Boca Botanica nie stosuje tabletek, a kadzidłowiec indyjski jest w formie kapsułek, dzięki czemu oprócz roślinnych składników nie użyto żadnych sztucznych wypełniaczy.


Produkt znajduje się w szklanej butelce. W opakowaniu znajdziemy 100 kapsułek w cenie 56,69 zł na stronie producenta. Zalecana dzienna porcja konieczna dla uzyskania korzystnego działania: 2/3 kapsułki dziennie wraz z posiłkiem. Reszta zaleceń , co do stosowania Kadzidłowca znajdziecie na stronie producenta.
A ja mogę od siebie powiedzieć, że ta przygoda szybko się nie skończy i właśnie lecą do mnie następne produkty, które bardzo chcę wypróbować.


Uwaga! Przedstawione informacje nie są pisane przez lekarza, farmaceutę czy specjalistę medycyny naturalnej. Nie zastąpią opinii i wiedzy wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Wszelkie rady, które wynikają wyłącznie z mojego prywatnego doświadczenia stosujesz na własną odpowiedzialność.