3/17/2021

Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer baza pod cienie - mój HIT!

 Baz pod cienie używam praktycznie od ponad 12 lat. Jako dumna posiadaczka powiek przetłuszczających się muszę bardzo dbać, aby mój makijaż wytrzymał więcej niż 1-2 godziny. A dobra baza to podstawa świetnego wyglądu cieni.


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer baza pod cienie


Pamiętam pierwszą bazę pod makijaż, którą dostałam w prezencie, to była baza Primer Potion od Urban Decay i przez wiele lat myślałam, że nic lepszego już nie znajdę na rynku kosmetycznym. Próbowałam wielu produktów, ale zachwytów nie było, była jedynie złość i żal wydanych pieniędzy.
Około półtorej roku temu kupiłam sobie kolejną bazę UD i niestety  nie wiem co się w międzyczasie wydarzyło, ale to już nie jest ten sam produkt co wcześniej.


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer kupiłam nie do końca przekonana o słuszności tego wyboru. I wiecie co?...... dawno się tak nie pomyliłam, bo ta baza jest genialna! 
Nie tylko przedłuża trwałość cieni do powiek, ale również świetnie podbija ich kolor. Nie ściera ani nie blaknie. Nawet opadająca powieka nie jest straszna tej bazie, bo makijaż wytrzymuje 12 godzin i więcej. Co więcej baza wygładza powiekę i czynie z niej nieźle przygotowane płótno do nakładania kolorów.

Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer na niesamowicie lekką, kremową konsystencję. Po aplikacji na powiekę należy dać jej chwilkę i kiedy podeschnie wtedy wszelkie nałożone kosmetyki idealnie przyklejają się do niej. Trzeba tylko uważać, żeby nie zrobić sobie plamy zbyt ciemnym kolorem. Ja podeschniętą na powiece bazę delikatnie pudruję, a dopiero później nakładam makijaż.


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer swatch swatches

Formuła Invisipink (tak nazywa sie odcień bazy) wtapia się we wszystkie odcienie skóry, tworząc super gładką powierzchnię. Została również zaprojektowana w taki sposób, aby pomóc uchwycić kolor, zapewniając odporność na ścieranie i blaknięcie, jakiej nigdy nie widziałaś. To są słowa producenta, a ja mogę się pod nimi podpisać obiema rękami. Nie ważne czy makijaż nosimy 8,10 czy 12 godzin. Trzyma się do momentu wieczornego demakijażu. Mało tego baza tak poprawia trwałość, że robiąc swatche na rękach nie mogłam kolorów zmyć za pierwszym razem (co doskonale widać na ostatnim zdjęciu).

Jak aplikować Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer?

Nakładamy bezpośrednio na powieki i rozcieramy palcami. Przed nałożeniem cieni należy odczekać minutę, aż wyschnie.
Dla trwalszego efektu bazę można przypudrować.


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer inci ingredients


Fenty Beauty Pro Filt'r Amplifying Eye Primer ma 8 ml pojemności i znajduje się w opakowaniu z aplikatorem zupełnie jak płynna pomadka. Kosztuje 105 zł, ale sam kosmetyk jest niezwykle wydajny. Moją bazę używam już około pół roku, a pozostało mi jeszcze pół opakowania.


Fenty baza pod cienie eyeshadowbase

Fenty baza pod cienie eyeshadowbase

Fenty Beauty jest w 100% wolne od okrucieństwa. Produkty są przyjazne weganom i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

Formuły kosmetyków nie zawierają ani parabenów ani siarczanów.

W tej chwili mogę jedynie powiedzieć, że znalazłam swój ideał i nie będę szukać zamiennika, ponieważ ten produkt spełnia moje wszystkie oczekiwania i jest o niebo lepszy, od baz, które do tej pory używałam. Produkt HIT, moje KWC i mam nadzieję, że tak zostanie na bardzo długi czas.