12/19/2020

Jak dbać o skórę pod maseczką z kosmetykami marki JOWAE

Nazywa się różnie MASKNE czy też trądzik maseczkowy. Noszenie maseczki przez cały dzień to niestety nie jest najkorzystniejsza opcja dla naszej skóry. Sama tę przypadłość musiałam pielęgnować w sezonie wakacyjnym pomiędzy lipcem a sierpniem.

Maskne  Jak dbać o skórę pod maseczką z kosmetykami marki JOWAE

Maseczka, która ma styczność ze skórą przez wiele godzin powoduje uszkodzenia mechaniczne jak podrażenie, egzemy, czasami nawet opuchnięcia. Z drugiej strony sprawia, że skóra staje się coraz bardziej odwodniona, wrażliwa i zmęczona. A to niestety jest najprostszy sposób na katastrofę. 

Obecne czasy i to co się wokół dzieje sprawia, że i w nasze codzienne czynoości musimy jeszcze wpleść dodatkowe kroki, które pomogą nam uniknąć MASKNE.

Regularne noszenie maseczki rzez wiele godzin dziennie może przyczynić się do powstawania rozszerzonych porów, zmian trądzikowych czy tworzenia zaskórników. Zmiany te z pewnością mogą się nasilać jeśli nie dbamy o chigienę masek, tzn nosimy je zrobione ze sztucznych materiałów lub chcąc zaoszczędzić nie zmieniami maseczki odpowiednio często. Dodając do tego spowolniony cykl odnowy skóry (spowodowany właśnie noszeniem maseczek i przegrzewaniem skóry) sprawia, że martwy naskórek zaczyna się nadmiernie gromadzić powodując zapychanie porów. 

Jowae Gel Nettoyant Purifiant


Marka Jowae, którą znam już od kilku lat proponuje rytuały pielęgnacyjne odpowiednie do walki i zapobiegania trądzikowi wywołanemu przez maskę:

1) oczyszczanie - odbywa się z użyciem wody i jest zawsze dostosowane do aktualnych potrzeb skóry. Po zdjęciu maseczki należy oczyścić twarz Oczyszczającym żelem myjącym JOWAE, który skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum ze skóry.Lumifenole, które znajdują sie w kosmetyku przywrócą skórze równowagę eksterak ze świętego lotosu wygładzi cerę, a lipoaminkwsay działąją antybakteryjnie zapobiegając wystęowaniu zmian trądzikowych i wyprysków. Ten żel miałam już okazję używać i nie dosyć, że jest niesamowicie wydajny to świetnie oczyszcza skórę nie naruszając jej bariery hydrolipidowej. Moja cera była dobrze oczyszczona, gładka i doskonale przygotowana na dalsze kroki pielęnacyjne.

Tonik zwężający pory Jowae

Oczywiście tylko w ramach przypomnienia  dodam, że skórę po umyciu należy stonizować produktem odpowiednim do aktualnych potrzeb skóry. W przypadku MASKNE może to być na przykład Tonik zwężający pory JOWAE, który, przywraca pH, eliminuje zanieczyszczenia, zwęża pory i wygładza skórę. Skóra jest doskonale oczyszczona, świeża i promienna. Zapewniający natychmiastowy efekt świeżości i nie wysusza skóry. Za działanie pielęgnacyjne odpowiadają: antyoksydacyjne Lumifenole, świety lotos, ekstrakt z drzewa herbacianego, ekstrakt z soczewicy.

Nawilżająca mgiełka Wodna JOWAE


2) wzmocnienie ochrony na dzień
- skóre należy traktować tak delikatnie, aby ani wolne rodniki czy niekorzystne czynniki środowiska nie spowodowały jej odwodnienia. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku jest Nawilżająca mgiełka Wodna JOWAE, która nawilża, chroni i wzmacnia działanie kolejnych kroków pielęgnacyjnych skóry. Po wchłonięciu się mgiełki dobrze zastosować Lekki krem nawilżający JOWAE jak , który nie będzie zapychał nam skóry. W produktach JOWAE znajdziemy w składzie antyoksydacyjne lumifenole, które zabezpieczają naskórek przed szkodliwym działanie czynników zewnętrznych.

SOS żel przeciw wypryskom JOWAE


3) odblokowanie
- regularna redukcja namnażających się bakterii.  Jeśli już pojawi się problem na skórze dobrze jest odpowiednio zadziałać oczywiście produktem, który nie spowoduje większych podrażnien.W tym przypadku świetnie się spisze SOS żel przeciw wypryskom JOWAE, który szybko likwiduje niedoskonałości. Wsród składników aktywnych tego kosmetyku znajdziemy między innymi: Składniki aktywne: antyoksydacyjne Lumifenole, świety lotos, ekstrakt z drzewa herbacianego, czy niezwykle popularny ostatnio Bakuchiol (roślinna wersja retinolu). Te składniki wzmacniają działanie przeciwtrądzikowe. Żel ma lekką konsystencję, która szybko wchłania się w skórę i można go stosować też pod makijaż. 

SOS żel przeciw wypryskom JOWAE


Jeśli chodzi o kosmetyki marki JOWAE to mają one wegańskie formuły i w ich składzie znajdziemy do 99% składników pochodzenia naturalnego.

A ja mam tylko nadzieję, że nie dopadła Was jeszcze ta przykra przypadłość, a jeśli już to będziecie wiedzieli jak sobie z nią radzić. Kosmetyki JOWAE zajdziecie w aptekach.