7/19/2020

Zespół suchego oka i jak mu zapobiegać: krople Hylo Care, maść VitA POS i maseczka na oczy Posiforlid

Tak na samym wstępie muszę się do czegoś prznać. Są takie dni kiedy spędzam w pracy przed komputerem ponad 10 godzin, dieta kuleje i codzienne stosowanie makijażu sprawiają, że moje oczy stają się nie tylko nadwrażliwe, ale jeszcze pieką, łzawią i czasami bardzo mnie swędzą. Ponieważ sama już od kilku tygodni poszukiwałam remedium na moje problemy bardzo ucieszyła mnie przesyłka PRowa, w której dostałam kilka produktów przeznaczonych własnie do pielęgnacji oczu.

Zespół suchego oka i jak mu zapobiegać: krople Hylo Care, maść VitA POS i maseczka na oczy  Posiforlid

Czym jest zespół suchego oka?

Jeśli ktoś jest posiadaczem oczy zaczerwienionych, którym towarzyszy nieznośne uczucie piasku pod powiekami, albo oczy nie wytwarzają wystarczającej ilości łez wtedy możemy śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z zespołem suchego oka.
Taką sytuację mogą powodować nie tylko czynniki wymienione wyżej, ale również zmiany hormonalne, zmiany zachodzące w organiźmie wraz z wiekiem, suche powietrze w otoczeniu, klimatyzacja czy chociażby noszenie soczewek kontaktowych.
Eksperci szacują, że ZSO występuje u co piątej dorosłej osoby i liczba ta stale rośnie. Niestety nie pomagają nam w tym ekrany komputera, tablety czy smartfony.
Nawet ta przypadłość została nazwana zespołem oka biurowego, ponieważ patrząc w ekran rzadziej mrugamy. Powoduje to uszkodzenie filmu łzowego i nadmierną utratę wilgoci z powierzchni oka.

Pierwszym produktem, który przyniósł mi ogromną ulgę są krople do oczu.

Zespół suchego oka i jak mu zapobiegać: krople do oczu Hylo Care, maść do oczu VitA POS i maseczka na oczy  Posiforlid


Hylo Care - krople do oczu 10 ml - to sterylny roztwór, który nawilża i wspomaga leczenie uszkodzeń oka różnego pochodzenia. Jest to wyrób medyczny i mogą go stosować dorośli, dzieci, kobiet w ciąży i karmiące piersią, Nie zawiera środków konserwujących ani fosforanów.
Skład:1 mg/ml hialuronianu sodu, dekspantenol, bufor cytrynianowy i woda.

Krople zawierają sól sodową kwasu hialuronowego, a hialuronian sodu posiada właściwości tworzenia stabilnego, długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu łzowego, który nie ulega szybkiemu zmyciu i nie upośledza widzenia.
W skład kropelek wchodzi również dekspantenol, substancja należąca do szerokiej grupy witamin B, która wspomaga skutecznie nawilżające właściwości hialuronianu sodu. Składnik ten wspomaga dodatkowo gojenie się ran, między innymi niewielkich powierzchniowych uszkodzenia oka powstałych na skutek upośledzenia filmu łzowego, czy  ran będących wynikiem zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych na oku - sprawia, że szybciej się goją.
Krople Hylo Care są przeznaczone do nawilżania i wspomagania leczenia uszkodzeń powierzchni oka. Preparat może być stosowany długotrwale, również przez osoby noszące soczewki kontaktowe.
Używamy ich poprzez zakroplenia1 kroplę do worka spojówkowego każdego oka 3 razy dziennie.
Po zakropleniu należy powoli zamknąć powieki, aby umożliwić produktowi równomierne rozprowadzenie roztworu po powierzchni oczu.
Po każdej aplikacji butelkę starannie zamykamy. Należy również pamiętać, że raz otwarta butelka nadaje się do użycia przez okres 6 miesięcy.
Jeśli preparat nie przynosi ulgi bądź dolegliwości utrzymują się dłuższy czas należy zasięgną porady lekarza okulisty.
Maści oczne muszą być zawsze podawane po Hylo Care.

Zespół suchego oka, Hylo Care, VitA POS, Posiforlid


VitA POS maść do oczu z witaminą A 5 g - to jałowa maść do oczu z witaminą A, która poprawia jakość filmu łzowego i chroni powierzchnię oka.
Jest to wyrób medyczny, który mogą używać dzieci i dorośli, również kobiety w ciąży i karmiące. Maść nie zawiera konserwantów.
Skład: Palmitynian retinolu (witamina A) 250 j.m./g, stała i płynna parafina, wosk, wazelina biała.

Ta maść w mojej opinii jest genialna ponieważ poprawia jakość filmu łzowego oraz chroni powierzchnię oka. Zawiera witaminę A, która jest naturalnym składnikiem filmu łzowego, mieszając się ze łzami i zapewnia dobrą tolerancję maści. Jej stosowanie zdecydowanie zmniejsza objawy towarzyszące suchości oka, tworząc ochronny film na powierzchni rogówki.
Maść VitA POS jest polecana do stosowania szczególnie na noc. Może być stosowany długotrwale.
Całego sposobu aplikacji nie będę Wam opisywać, ale powiem w skrócie, że stosujemy podobnie jak kropelki tylko wyciskamy mały pasek maści w odchylonym worku spojówkowym. Powoli zamykamy oko i mrugamy. Częstotliwość stosowania zależy od nasilenia dolegliwości.
Maść stosujemy zawsze po kropelkach, po odczekaniu około 30 minut.
Raz otwarta tubka nadaje się do użycia przez okres 6 miesięcy. A jeśli stosowanie maści nie przynosi ulgi lub dolegliwości utrzymują się dłuższy czas wtedy należy zasięgnąć porady lekarza okulisty.

krople do oczu Hylo Care, maść do oczu VitA POS, maseczka na oczy Posiforlid


Posiforlid maseczka rozgrzewająca na oczy
Skład: Maseczka na oczy Posiforlid jest maseczką żelową, zawierającą dwie metalowe płytki, złożoną z PCW bez zawartości ftalanów i z wodnego roztworu soli (octan sodu). Nie zawiera lateksu.

Maseczka na oczy Posiforlid maseczka aktywuje się za pomocą prostego sytemu zgięcia metalowej płytki, po upływie około 1 minuty uzyskuje ustaloną temperaturę. Ciepło, które wytwarza maska zmiękcza strupki na brzegu powieki, ułatwiając ich usuwanie. Jej ciepło poprawia również ukrwienie i uelastycznia łój w gruczołach Meiboma, w wyniku czego podczas masowania powiek można go wycisnąć z gruczołów łojowych. W delikatny i naturalny sposób zapewnia szybką i długotrwałą ulgę przy dolegliwościach spowodowanych niestabilnością filmu łzowego np. przy zespole suchego oka, zmęczonych, piekących lub nadmiernie łzawiących oczach.
Maseczka na oczy Posiforlid stosowana jest wspomagająco w leczeniu zapalenia brzegów powiek, dysfunkcji gruczołów Meiboma, jęczmienia i gradówki.

Sposób użycia maseczki:
1.Sprawdzamy czy maseczka na oczy nie wykazuje uszkodzeń lub oznak nieszczelności.
2.Przed użyciem maseczki należy wyjąć soczewki kontaktowe i zmyć makijaż.
3.Maseczka na oczy jest gotowa do użycia, jeśli jej pomarańczowa zawartość jest płynna. Jeśli zawartość ma jeszcze stałą konsystencję, należy wyjąć maseczkę na oczy z osłonki po otwarciu zatrzasku i wygotować przez 10 minut. Oczywiście wystudzonej!

Wszelkie przeciwwskazania i środki ostrożności znajdziecie na ulotce informacyjnej w opakowaniu maski. Maseczkę na oczy stosować w połączeniu z płatkami kosmetycznymi, które można zakupić w supermarkecie lub drogerii. Do każdego zabiegu należy używać nowych i czystych płatków kosmetycznych. Po około 90 cyklach użycia działanie maseczki zmniejsza się. Aby skutecznie zwalczać dolegliwości, wymagana jest odpowiednia temperatura. Jeśli maseczka emituje mniej ciepła, należy wymienić ją na nową.

krople do oczu Hylo Care, maść do oczu VitA POS, maseczka na oczy Posiforlid

Ja mogę śmiało powiedzieć, że krople są moim hitem w pielęgnacji moich zmęczonych oczu. Krem jest fajny przynosi równeiż ulgę, ale kropelki są o wiele prostsze w aplikacji. Maseczka spełnia swoje zadanie wyśmienicie, nie tylko koi ale podczas jej użyacia mam nareszcie kilka minut dla siebie na zasłużony relaks.
Wiem, że muszę się bardziej postarać zacząć dbać o siebie bardziej w tym również stosując zrównoważoną dietę.

Na koniec chciałabym przytoczyć Wam kilka zasad dbania o oczy , które znalazłam w ulotce kropelek Hylo Care:

  • Pij co najmniej 2 litry wody lub niesłodzonej herbaty dziennie, aby zapewnić oczom odpowiednią ilość płynów.
  • Prawidłowa dieta:dla zdrowia oczu potrzebne są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które najdziemy w rybach.
  • Unikamy suchego powietrza pozbawionego wilgoci przez systemy klimatyzacji czy ogrzewania, wietrzmy często pomieszczenia, w których pracujemy.
  • Ćwiczymy oczy na świeżym powietrzu, pozwalamy aby wzrok wędrował w dal nie skupiając sie na żadnym konkretnym przedmiocie.
  • Dbajmy o prawwidłowe oświetlenie miejsca pracy.
  • Przewracajmy oczami 5 razy w  prawo i 5 razy w lewo. W ten sposób optymalnie rozprowadzamy film złowy na powierzchni oka, jednocześnie ćwicząc mięśnie oka.


A Wy jak dbacie o swoje oczy? 

Uwaga! Przedstawione informacje nie są pisane przez lekarza, farmaceutę czy specjalistę medycyny naturalnej. Nie zastąpią opinii i wiedzy wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Wszelkie rady, które wynikają wyłącznie z mojego prywatnego doświadczenia stosujesz na własną odpowiedzialność.