1/06/2020

The Ordinary - Marine Hyaluronics - serum silnie nawilżające praktycznie każdy rodzaj cery

The Ordinary - Marine Hyaluronics - jest to serum, które zawiera składniki aktywne wykazują właściwości silnie nawilżające:
*egzopolisacharydy pozyskane z przyjaznych dla skóry bakterii morskich, hawajskich czerwonych alg,
*glikoproteiny pochodzące z alg zielonych, ze źródeł morskich Antarktyki,
*aminokwasów, które odżywiają skórę.

The Ordinary - Marine Hyaluronics - serum silnie nawilżające każdy rodzaj cery

Dla jakiej cery Marine Hyaluronics się nada?
Generalnie kosmetyk ma działanie nawilżające, więc nada się dla każdego rodzaju cery. Jednak są też rodzaje skóry, dla których będzie on szczek=gólnie korzystnym kosmetykim są to: skóra sucha, skóra wrażliwa, skóra wiotka, skóra naczyniowa.

Jak stosować Marine Hyaluronics?
Kilka kropel należy aplikować na skórę rano i wieczorem przed zastosowaniem kremu. Jeśli wystąpi podrażnienie, należy zaprzestać używania i skonsultować się z lekarzem. Nie stosujemy go na skórze z ranami. Przed użyciem przetestuj na niewielkim fragmencie skóry, np. górnej części przedramienia.
Ja po prostu wklepuję je na oczyszczoną skórę zawsze jako pierwszy krok przed emulsjami czy bogatszymi serami.

The Ordinary Marine Hyaluronics serum nawilżające

Marine Hyaluronics to lekkie serum nawilżające będące alternatywą dla serum z kwasem hialuronowym Hyaluronics Acid + B5. Źródłem składników produktu są glony i wodorosty, które przyciągają i zatrzymują wilgoć w skórze. W składzie znajdziemy hawajskie algi czerwone oraz niebiesko- zielone, kilka aminokwasów a także egzopolisacharydy- przyjazne bakterie wytwarzane przez algi w celu przetrwania, wykazujące działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Produkt odżywia skórę pozostawiając ją gładką, zdrową i promienną. Serum posiada wyjątkowo lekką konsystencję. Łatwo się wchłania, szybko przenikając w głąb skóry. Nie pozostawia uczucia lepkości. Przeznaczone jest do pielęgnacji każdego typu skóry. Szczególnie polecany do cery odwodnionej. Całkowite stężenie składników aktywnych w tej formule wynosi 23%.

Skład INCI:
The Ordinary Marine Hyaluronics inci ingredients

Receptury są od czasu do czasu aktualizowane w ramach zaangażowania marki w innowacje. Dlatego pokazana  lista składników może różnić się od pudełka produktu w zależności od czasu i regionu zakupu.

Od lat stosuje w mojej pielęgnacji kwas hialuronowy. Niestety czasami męczy mnie to, że trzeba czekać kilka minut aż sie wchłonie i zniknie ta lepka warstwa, która tworzy się na skórze. W przypadku Marine Hyaluronics nic takiego nie występuje. Kosmetyk ma niesamowicie lekką kkonsystencję, przypominająca wodę, która błyskawicznie jest absorbowna przez skórę. Jest to o wiele fajniejsza alternatywa dla tego popularnego kwasu.
Kosmetyk ma pH wahające się między 4,00–5,00. Jest wegański, a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta. Wszystkie składniki morskiego pochodzenia obecne w kosmetyku zostały pozyskane w zrównoważony i nieszkodliwy dla środowiska sposób.
Produkt wegański. Nie zawiera składników odzwierzęcych, nietestowany na zwierzętach, bez glutenu, alkoholu, orzechów i silikonów.
Wygodne opakowanie z pipetą pozwala nam dozować odpowiednią ilość kosmetyku. Ma on pojemność 30 ml i kosztuje 30 zł w sklepie Cosibella.

Skąd wiem, że Marine Hyaluronics działa?
Najlepszm testem dla mnie są zazdrosne spojrzenia koleżanek z pracy kiedy stosuję jakieś nowe kosmetyki, a ich efekty wzbudzają ogólne zainteresowanie. Zazwyczaj po jakimś czasie dziewczyny same zaczynają się dopytywać co nowego używam lub co zmieniłam w pielęgnacji, że mam taką ładną cerę. A więc widzicie.... działa i to nieźle!