1/19/2019

Franck Provost J'amie My Pure D -Tox – głębokie oczyszczanie i rewitalizacja włosów

Zastanawiałam się kiedyś jak to jest z tym detoxem i do czego tak naprawdę jest na potrzebny. Robimy sobie detox ciała, skóry, a co z włosami w takim przypadku?
Na skutek działania szkodliwych czynników zewnętrznych, detoks - zwłaszcza włosów - to konieczność, ponieważ włosy magazynują toksyny dłużej niż skóra! 

głębokie oczyszczanie i rewitalizacja włosów

J’aime My zyskało innowację dzięki gamie Pure D-Tox, która głęboko oczyszcza włókno włosowe oraz skórę głowy, sprawiając, że oksydanty i wolne rodniki są skutecznie usuwane. Efekt działania jest natychmiastowy, a inne stosowane potem produkty pielęgnacyjne są o wiele bardziej skuteczne.

Generalnie powinniśmy przestrzegać zasady, że
do co trzeciego zabiegu mycia włosów zaleca się ich głęboki detoks, który je wzmocni i zabezpieczy, dzięki czemu inne produkty pielęgnacyjne J’aime My będą działać skuteczniej.

głębokie oczyszczanie i rewitalizacja włosów

Składniki aktywne serii D-Tox:
Roślinny czarny węgiel - roślinny czarny węgiel z bambusa ma dowiedzione skuteczne działanie przeciw zanieczyszczeniom atmosferycznym
i toksynom. Głęboko oczyszcza i ma właściwości detoksykujące. Sprawia,
że włosy są lekkie i zwiewne, ponieważ zapobiega ich przetłuszczaniu się i nie obciąża ich substancjami chemicznymi.
Magnez - zwiększa poziom nawilżenia włosów i zwalcza efekty działania polutantów, wychwytując wolne rodniki, aby przeciwdziałać stresowi oksydacyjnemu.

Szampon D-TOX głęboko oczyszcza i rewitalizuje narażone na działanie zanieczyszczeń włosy oraz chroni je przed toksynami.
Odżywka D-TOX delikatnie wygładza i zmiękcza włosy oraz głęboko je nawilża, nadając im połysk. Odżywkę standardowo stosujemy po szamponie. Pozostawiamy na włosach 3-5 minut, po czym dokładnie spłukujemy.

czarny szampon i odżywka do włosów

Co najbardziej urzekło mnie w tej serii to przepiękny świeży i kwiatowy zapach, na który składa się doskonała kompozycja lotosu i jaśminu.
Również nowością dla mnie był kolor kosmetyków, no bo przyznajmy się szczerze, że z czarnym szamponem to jeszcze chyba nikt się nie spotkał.
Po rozprowadzeniu na mokrych włosach i spienieniu robi się on coraz jaśniejszy, aż do barwy jasno szarej. Obfita piana świetnie domywa włosy.
Po takiej kuracji oczyszczającej (szampon +odżywka) włosy zdecydowanie nabierają witalności i towarzyszy im piękny, zdrowy blask. Odżywienie i nawilżenie sprawiają natomiast, że mogę się cieszyć miękkimi i aksamitnymi włosami.


szampon i odżywka do włosów z aktywnym węglem,
Od lewej: szampon i odżywka

Zanim jeszcze zapoznałam się z filozofią detoxu według marki Franck Provost, sama intuicyjnie stosowałam raz na jakiś czas silniej oczyszczające szampony choćby i po to aby pozbyć się resztek lakieru do włosów.
Teraz mam chociaż odpowiednie kosmetyki do takich kuracji i przyznaję, że pomysł ten bardzo mi się spodobał.
Jeśli chodzi o ceny to te detaliczne powinny wynosić 42,99 zł zarówno za szampon jak i odżywkę. A jak nie wiecie gdzie szukać produktów Franck Provost zajrzyjcie na przykład do najbliższej drogerii Rossmann.
Skałdy Inci: ode lewej szampon i odżywka