12/18/2018

CLEANOLOGY Oczyszczający oleożel do demakijażu i mycia twarzy Dr Irena Eris

Demakijażu to podstawa i święty początek wszystkiego związanego z pielęgnacją. Lubię ciekawe produkty i nietypowe rozwiązania.Face Cleansing Ritual to nowatorska propozycja demakijażu twarzy, która łączy skuteczność działania oczyszczającego oleżoelu z ujędrniającym masażem zakończonym odprężającym kompresem.

Aksamitny oleożel do demakijażu i mycia twarzy, o właściwościach przeciwzmarszczkowych, idealnie eliminuje wszelkie zanieczyszczenia, usuwa makijaż i pozostawia skórę doskonale oczyszczoną, odżywioną i nawilżoną. Formuła wzbogacona o wyciąg z błękitnej algi, wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry i chroni ją przed niekorzystnym wpływem środowiska. Bogaty kompleks szlachetnych olejków pozostawia skórę miękką i aksamitną w dotyku. Żel pod wpływem ciepła skóry przeobraża się w aksamitny olejek, idealny do wykonania ujędrniającego masażu twarzy, który podnosi skuteczność pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Zabieg zakończony jest ciepłym kompresem oczyszczająco-relaksującym, wykonanym delikatnym ręczniczkiem z ultra-miękkich mikrowłókien. Ręczniczek, zwilżony ciepłą wodą, idealnie usuwa makijaż, sebum oraz inne zanieczyszczenia, a dzięki delikatnie peelingującej strukturze, pobudza mikrokrążenie skóry oraz złuszcza naskórek. Skóra staje się miękka, ukojona i idealnie oczyszczona*.
Skład INCI:


SPOSÓB UŻYCIA:
Nałożyć niewielką ilość żelu na suchą twarz. Wykonując małe, koliste ruchy rozprowadzić równomiernie i wykonać ujędrniający masaż wg powyższego schematu. Nie zmywając żelu z twarzy, zwilżyć ręczniczek do demakijażu ciepłą wodą i położyć na twarz w formie relaksującego kompresu. Następnie delikatnie nacisnąć rozprostowanymi dłońmi, aby ciepło stymulowało relaksujące i kojące działanie zawartych w żelu olejków. Na koniec, delikatnym ruchem, usuwając ręczniczek, zmywać pozostały makijaż. Żel polecany jest również do demakijażu oczu.
*Wyniki badań in vivo w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris po tygodniu stosowania oleogelu z ręczniczkiem.Sama idea oczyszczania w ten sposób bardzo mi się spodobała. Formuła oleożelu jest delikatna i przyjemnie pachnie. Nie narusza bariery ochronnej i nieźle się rozsmarowuje. Dosyć dobrze oczyszcza skórę, ale jeśli mam być szczera ręczniczek podoba mi się z tego zestawu najbardziej. Delikatny dla skóry, ale bezwzględny dla zanieczyszczeń. Naprawdę jestem jego wielką fanką.


Taki zestaw kosztuje 95 zł.
Trudno mi powiedzieć czy CLEANOLOGY ma działanie przeciwzmarszczkowe czy odżywcze, bo jak na mój gust pracuje zbyt krótko na skórze, ale dobrze ją oczyszcza i nie pozostawia efektu ściągnięcia. A to już bardziej mi się podoba.