5/11/2018

Semilac Cuticle Remover – preparat do usuwania skórek


Przy wykonywaniu manicure potrzebnych jest kilka dodatkowych dobrych „zabawek”. Jednym
z takich produktów jest bez wątpienia preparat, który pomaga usuwać skórki. A ponieważ
z produktami Semilac mam styczność kolejny miesiąc mogę już pomalutku przekazywać Wam moje wrażenia. 

preparat do manicure, preparat do usuwania stwardniałych skórek

Cuticle Remover - preparat umożliwiający bezinwazyjne usuwanie nadmiaru skórek wokół paznokci. Specjalna formuła zmiękczy stwardnienia, by poprawić komfort i precyzję zabiegu wykonywanego przy płytce paznokcia. Preparat zawiera glicerynę, która jest jednym z najlepszych komponentów odżywiających skórę i struktury keratyny. Produkt nie zawiera parabenów.


Stosowanie:
Semilac Cuticle Remover służy do zmiękczania skórek wokół paznokcia, dlatego najlepiej będzie go użyć zanim zaczniemy manicure. W tym celu nakładamy preparat na skórki, pozostawiamy go na kilka minut. Po odpowiednim zmiękczeniu można poodpychać skórki Pusher Semilac i wyciąć je cążkami. W kolejnym kroku można zacząć przygotowywać płytkę do manicure i rozpocząć wykonywanie manicure. W oryginalnym przepisie stosowania nie ma podanego czasu jaki preparat ma oddziaływać na skórki żeby je odpowiednio zmiękczyć – z doświadczenia powiem, że należy go trzymać około 5 minut.

Skład INCI:


Ostrzeżenie - Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zawiera alkalia. Unikać kontaktu ze skórą i oczami - może spowodować utratę wzroku.. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować w przypadku uszkodzeń lub chorób płytki paznokcia. W przypadku jakichkolwiek reakcji niepożądanych lub pojawienia się nadwrażliwości, należy przerwać stosowanie produktu. Stosować tylko na zdrową i nieosłabioną płytkę paznokcia. 

 

Miałam okazję używać już preparatów typu Cuticle Remover. Różne marki, różne opinie i wrażenia końcowe.
Semilac Cuticle Remover mogę zaliczyć do produktów udanych, aczkolwiek początki były trudne. Jak napisałam wyżej na stronie producenta nie ma podanego czasu ile preparat musi przebywać na skórze, aby zmiękczyć skórki. Więc czasami musiałam go dokładać i czekać kolejne minuty. Na szczęście jakoś się dogadaliśmy. Preparat jest niesamowicie delikatny. Nie powoduje żadnych podrażnień czy reakcji. Same skórki mam wrażenie, że nie odrastają tak szybko i w moim przypadku nie są ani przesuszone ani nie występują zadarcia skórek.
Wygodny w użyciu pędzelek i mleczna żelowa konsystencja, która nie spływa z paznokci i skórek. Jestem z tej kombinacji bardzo zadowolona.
Porównując go z kultowym żelem z Sally Hansen przyznaję, że ten drugi działa szybciej i odrobinę lepiej rozmiękcza skórki.Pojemność preparatu wynosi 12ml, a jego cena to 12 zł.
Jeśli szukacie dobrych preparatów do manicure do z całego serca polecam salony firmowe Semilac. Tam znajdziecie cały wachlarz świetnych preparatów, które posłużą nie tylko fankom manicure hybrydowego, ale zwykłe użytkowniczki lakierów do paznokci też wiele skorzystają.