4/27/2018

Szampon dermena® COLOR CARE - pielęgnacja włosów farbowanych, łamliwych i nadmiernie wypadających

Cały czas walczę z wypadającymi włosami. Niestety wszystko co się dzieje dookoła, w tym również farbowanie bardzo je osłabia, a w efekcie końcowym powoduje łamanie i nadmierne wypadanie.


Ostatnio mam przyjemność używać szampon marki Dermena przeznaczony właśnie do włosów farbowanych, którym przyda się wzmocnienie.
Gama kosmetyków zawiera w sobie składnik aktywny w postaci Molekuły Regen7.
Molekuła Regen7
to:
- substancja pochodzenia witaminowego – jeden z dwóch metabolitów witaminy PP (B3)
- substancja fizjologiczna
– wytwarzana w organizmie człowieka
- substancja naturalna
– obecna w wyciągu z algi brunatnej Undaria Pinnatifida – Wakame

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Molekuła Regen7 poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy wpływając na jego odżywienie. Wydłuża cykl życia włosa w fazie anagenu, powodując odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszka włosowego i zahamowanie utraty włosów. Przyspiesza fazę anagenu i stymuluje proces odrastania włosów. Molekuła Regen7 reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę. Oprócz wymienionej wyżej molekuły szampon zawiera również pochodne naturalnych polisacharydów - składnik pozyskiwany z nasion rośliny Cyamopsis tetragonolaba – guar. Odżywia oraz chroni włosy przed wysuszeniem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Sprawia, że włosy odzyskują miękkość i blask. Ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, zmniejsza ich elektryzowanie się i puszenie.


Działanie szamponu:
-
hamuje wypadanie włosów
- stymuluje odrastanie włosów
-
wzmacnia i regeneruje włosy
- zmniejsza łamliwość włosów

- chroni przed wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych

- ogranicza skłonność włosów do rozdwajania się końcówek

- wygładza powierzchnię włosów.
Zastosowanie: Najlepsze efekty osiąga się, stosując szampon dermena® color care w standardowym, codziennym (lub co drugi dzień) zabiegu mycia włosów. Szampon należy nanieść na mokre włosy i starannie masować do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać. Szampon może być stosowany w sposób ciągły.
Poleca się stosowanie szamponu łącznie z odżywką wzmacniającą
dermena® color care, przeznaczoną do włosów zniszczonych farbowaniem. W przypadku nasilonych objawów wypadania włosów kurację szamponem wspomagać można równoczesnym użyciem żelu, lotionu lub kuracji w ampułkach dermena®, przeznaczonych do miejscowego stosowania na skórę głowy. 


Do jakiego rodzaju włosów szampon się nadaje?
Przede wszystkim dla włosów osłabionych i nadmiernie wypadających włosów oraz włosów zniszczonych farbowaniem.
 

Pojemność 200 ml, a rozpiętość cenowa waha się od 15-20 zł. Dostępność kosmetyków Dermena to apteki internetowe, a stacjonarnie można je zakupić w aptekach Super Pharm.
Jeśli chodzi o moje wrażenia to ładna, zgrabna buteleczka ładnie wygląda w łazience. Posiada solidne zamknięcie typu click. Sam szampon ma postać żelową, bezbarwną i niezwykle delikatnie, ale orzeźwiająco pachnie. Bardzo dobrze się pieni. Używam go co 2-3 dzień i jestem zadowolona. Włosy ładnie się rozczesują, są miękkie, ale sprężyste. Niestety po miesiącu używania nie widać szalonego ograniczenia wypadających włosów, ale też nie tego oczekiwałam tylko po szamponie. Zresztą producent na stronie internetowej udostępnia wyniki badań po 6 miesiącach użytkowania kosmetyku. Jestem w stanie w to uwierzyć. Sama suplementacja według fachowców działa po 2-3 miesiącach stosowania.
Generalnie Dermena bardzo mi się spodobała i jak tylko będę miała okazję to kupię kolejny szampon, żeby wzmacniał moje włosy.
Skład INCI: