4/22/2018

SYNCHROLINE Synchrovit C - skoncentrowane serum liposomowe z witaminą C

Witaminę C odkryłam w pielęgnacji jakiś czas temu. Bardzo lubię zwłaszcza sera, które pomagają mojej cerze odzyskać lepszy wygląd i samopoczucie.


SYNCHROVIT®- gama preparatów dedykowanych osobom z oznakami starzenia w stadium średniozaawansowanym i zaawansowanym.
Formuła preparatów powstała w oparciu o działanie witamin:
Witamina A- stymulacja procesów regeneracyjnych skóry, działanie przeciwrodnikowe, stymulacja do produkcji kolagenu, wyrównanie plam i przebarwień, wzmocnienie warstwy rogowej naskórka
Witamina C- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny hamuje enzym odpowiedzialny za ich rozkład, działanie antyoksydacyjne, rozświetlenie, rozjaśnia przebarwienia, ujednolicenie kolorytu skóry, regeneruje wit E
Witamina E- działanie antyoksydacyjne, działa synergicznie z witaminą C (proces regeneracji wit. E)


SYNCHROVIT C - skoncentrowane serum liposomowe z witaminą C 10% - w podaniu liposomowym, zwiększa stabilność witaminy C (na utlenianie) oraz zwiększa przenikalność i penetrację witaminy C, działanie wzmocnione antyoksydantem enzymatycznym- dysmutaza ponadtlenkowa oraz mleczanem cynku.
Dla jakiej skóry nadaje się Synchrovit C?
Dla skóry z problemem chrono (biologiczne) i fotostarzenia, drobnymi i głębokimi zmarszczkami, przebarwieniami, niejednolitym i ziemistym kolorycie („cera palacza”). 

 
Sposób użycia:
Zmiany słabo i średnio nasilone (28-50 lat)- 1x dziennie, wieczorem.
Zmiany zaawansowane (po 50 roku życia)- 2 x dziennie, rano i wieczorem.
Zalecana kuracja- 60 dni (6x5 ml) cztery razy w roku. Podczas nakładania może wystąpić uczucie szczypania i mrowienia, co związane jest z wysoką zawartością witaminy C

Składniki aktywne: zamknięte w liposomach kwas L- askorbinowy, dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), mleczan cynku, kwas hialuronowy 
Skład INCI: 
 
Opakowanie: flakon z aplikatorem 5 ml lub opakowanie zawierające kurację 60 dniową (6x 5ml)
Flakon zawiera fazę liposomową, aby aktywować serum należy wymieszać ja z proszkiem (witaminą C), który znajduje się w małym pojemniku w zakrętce. Wsypujesz proszek, zamykasz pojemnik i chwilę nim potrząsasz, aby składniki dobrze się wymieszały. Tak przygotowane serum można używać przez 7 dni. Niewielka ilość pozwala spokojnie na porządną aplikację dokładnie przez cały tydzień.
Duży minus dla producenta, że nigdzie nie jest zaznaczone, gdzie dokładnie jest umieszczony pojemniczek z witaminą C. Mnie chwilę zajęło zanim go znalazłam.

pojemnik z witaminą C, który znajduje się w nakrętce 
Serum ma za zadanie korygować niedoskonałości, regenerować i ujędrniać skórę. Nadaje się dla kobiet w przedziale wiekowym od 30 do 50+. Formuła serum opiera się na technologii nanosomowej, czyli uwalnianiu składników aktywnych zamkniętych w nanosomach (w tym przypadku witaminy C) w głębszych warstwach skóry, zwiększając efektywność serum. Witamina C spłyca zmarszczki, działa antyoksydacyjnie i rozjaśniająco


Po cichutku liczyłam, że serum pomoże mi rozjaśnić przebarwienia. Ale trzy tygodnie to trochę za krótki okres, żeby uzyskać jakieś wymierne efekty. Mogę śmiało powiedzieć, że moja cera odzyskała więcej żywotności, jest bardziej jędrna, wygładzona i nawet zauważyłam, że podkład mniej zbiera mi się w „liniach uśmiechu”. Samo serum używałam tylko na noc, smarując całą twarz. Jest to kosmetyk dosyć lepki, więc od razu pragnę to zaznaczyć, żeby później nikt się nie wystraszył. 


Co jeszcze mogę dodać..... samo serum to było dla mojej skóry trochę za mało jeśli chodzi o pielęgnację na noc. Nałożony na nie krem to było odrobinę zbyt dużo, ponieważ pojawiły się zaskórniki. W moim przypadku nie ma złotego środka, ponieważ tłusta cera rządzi się swoimi prawami. Natomiast żelowa formuła jest bardzo przyjemna w użyciu.


Podsumowując SYNCHROVIT C to bardzo fajny kosmetyk wart testowania. Zwłaszcza dla cer dojrzałych i osób palących papierosy. To właśnie one zauważą najwięcej benefitów.
Jeśli jeszcze nie próbowałaś kosmetyków z witaminą C to
SYNCHROVIT C jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ tygodniowa kuracja (5ml) w aptekach internetowych kosztuje około 20-28 zł.
Produkt można nabyć w aptekach internetowych np. Ziko, Gemini czy Melissa. Zapraszam również na profil na FB marki, wtedy będziesz na bieżąco z wszelkimi nowinkami @SynchrolinePolska.