2/04/2018

The Latin Orientals - XII tajemnic orientu Eisenberg Paris

Jakiś czas temu przestawiałam na blogu zapach Secret N°II Jardin des Sens z najnowszej linii wód perfumowanych marki Eisenberg. W związku z tym, że cała kolekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i dostaję wiele pytań odnośnie zapachów, postanowiłam w krótkich kilku zdaniach przybliżyć wszystkie dostępne kompozycje.
Nowa kolekcja perfum EISENBERG The Latin Orientals to intymny podpis właściciela sekretu, jej/jego niepowtarzalne odzwierciedlenie zmysłowości i harmonii. Składa się z unikalnych 12 zapachów: 6 damskich i 6 męskich

 źródło Eisenberg
 
The Latin Orientals dla kobiet:

SECRET I - ROSE TALISMAN - Kwiatowy Orientalny
Legenda głosi, że płatki róży - symbol miłości i piękna, intrygują i zachwycają każdego, kto poczuje ich woń. Połączone z taktowną nuta Czarnej Porzeczki i Maliny, zmieniają szyfry Zachodu błyskiem Szafranu pobudzając tym samym wszystkie zmysły. Palisander i Sandałowiec z pasją rozpalają Królową Kwiatów i uwieczniają ślad sensulanego mitu.
Nuta głowy: Czarna Porzeczka, Malina, Szafran
Nuta serca: Róża, Jaśmin, Irys, Cedr, Paczula
Nuta bazy: Palisander, Sandałowiec, Bób Tonka, Wanilia, Ambraperfumy eisenberg


SECRET II – JARDIN DES SENS - Orientalny Kwiatowy
Przechadzka w samym sercu bujnego śródziemnomorskiego ogrodu, gdzie wyborny smak Cytrusów i owoców w nucie głowy miesza się z jaśminem. Nuty drzewne Sandałowca i Cedru spoczywają na ambrowej bazie Wanilii i wzbogacają zmysłowość zapachu.
Nuta głowy: Grejpfrut, Mandarynka, Śliwka, Malina, Czerwony Pieprz
Nuta serca: Róża, Jaśmin, Cedr, Paczula
Nuta bazy: Pralina, Drzewo Sandałowe, Bób Tonka, Wanilia, Ambra, Piżmo, BenzoesSECRET III – VOILE DE CHYPRE - Szyprowy Kwiatowy
Na skrzyżowaniu dwóch światów, ten elegancki i kobiecy zapach wieje zimnem i gorącem, pulsując między światłem a mrokiem. Wyzwolony, przywraca bogaty i zmysłowy szyprowy akord, gdzie króluje kwiat. W nucie głowy przeważa zwiewna Bergamotka i Fiołek. Natomiast płomienna i niezastąpiona Paczula wzmacnia szyprowy zapach, który wymaka się spod wszelkich stereotypów.
Nuta głowy: Bergamotka, Cytryna, Grejpfrut, Brzoskwinia, Rabarbar, Czerwony Pieprz, Czarny Pieprz
Nuta serca: Róża, Jaśmin, Fiołek
Nuta bazy: Paczula, Cedr, Drzewo Sandałowe, Mech, Wanilia, Ambra, Piżmo, Czystekperfumy inspirowane orientem


SECRET IV – RITUAL D’ORIENT - Orientalny
Poszukiwanie zmysłów, które czerpią swoją oryginalność z egzotyki Orientu. Potrzeba wyróżnienia się i podkreślenia kobiecości, zapach ten gloryfikuje cenne i rzadkie Drzewo Agarowe i celebruje dawna tradycję, kiedy perfumowanie było sztuką. W tym zapachu feeria nut drzewnych spotyka lekkość świeżej Bergamotki, a Wanilia roznieca zmysłową ciekawość.
Nuta głowy: Bergamotka, Cytryna
Nuta serca: Drewno Agarowe, Róża, Jaśmin
Nuta bazy: Paczula, Gwajakowiec, Wanilia, Ambra, PiżmoSECRET V – AMBRE D’ORIENT - Orientalny Ambrowy
Szlachetny eliksir, ciepły i szczodry, skłania do namiętności I pobudza zmysły. Początkowo pulsujący Cynamonem, intensywnie i nęcąco otula dyskretne kwiatowe serce. Wzmocniony muśnięciem Mirry, zachęca do uchylenia drzwi tysiąca i jednej tajemnicy.
Nuta głowy: Bergamotka, Cynamon, Czerwony Pieprz, Jaśmin, Róża
Nuta serca: Cypriol, Paczula, Cedr, Wetiweria
Nuta bazy: Mirra, Bób Tonka, Kadzidło, Benzoes, Wanilia, Ambra, Piżmo


perfumy eisenberg


SECRET VI – CUIR D’ORIENT - Orientalny Skórzany
Skóra, szlachetny surowiec, uwalnia wuniosłą zmysłowość kobiety. Oswojony przez kobiecą i finezyjną Malinę, ten subtelnie niepokojący akord ujawnia swój sensulany charakter wokół pudrowego kwiatowego serca. Muśniecie kadzidła otula orientalny zapach ambiwalencji i wyzwala pokusy.
Nuta głowy: Czarna Porzeczka, Malina, Pieprz, Szafran
Nuta serca: Akordy Skórzane, Kadzidło, Fiołek, Róża, Jaśmin
Nuta bazy: Drewno Palisandrowe, Drzewo Sandałowe, Czystek, Ambra, Piżmo, PralinaThe Latin Orientals dla panów:

SECRET I PALISSANDRE NOIR - Drzewny Orientalny,
Niczym gorąca noc, zapach przerywa milczenie i odkrywa obietnice mężczyzny, niepokornego i nie do zdobycia. Mroczna zmysłowość, przenikliwa i wyrazista, Drewna Palisandrowego fascynuje i spaja ten kusząco pociągający zapach.
Nuta głowy: Bergamotka, Mandarynka, Kwiat Pomarańczy, Róża, Davana, Pieprz, Szafran
Nuta serca: Drewno Palisandrowe, Paczula, Cedr
Nuta bazy: Drzewo Sandałowe, Czystek, Wanilia, Piżmo


SECRET II BOIS PRECIEUX - Drzewny Orientalny,
Między siłą a łagodnością, między Wetiwerią a Drzewem Sandałowym, zapach ten nadaje Cedrowi wytworną szlachetność. Zwiewne muśnięcie akordu Tytoniu podkreśla wibrujący i dumny charakter tego zapachu. Ognista Ambra, sugestywna i zarazem enigmatyczna, utrwala swoją legendę. Idealna równowaga, gdzie króluje kunszt.
Nuta głowy: Pomarańcza, Bergamotka, Czerwony Pieprz, Szafran
Nuta serca: Cypriol, Cedr, Paczula, Róża
Nuta bazy: Drzewo Sandałowe, Wetiweria, Tytoń, Kadzidło, Benzoes, Bób Tonka, Ambra, Wanilia, Piżmo

SECRET III PATCHOULI NOBLE - Drzewny Orientalny
Ekstrawagancka, ale i wyrafinowana, Paczula przenosi nas do gorących krain, gdzie doświadcza się wszystkich wymiarów jej dualizmu. Istna eksplozja aromatów przypraw, gdzie dynamiczny wir Kardamonu roznieca oszałamiająca zmysłowość Paczuli. Łącząc siłę i emocje, wtapia się w sensualną spiralę Mirry i tworzy wyrafinowanie charyzmatyczną postać zapachu.
Nuta głowy: Bergamotka, Cytryna, Cynamon, Kardamon, Goździk, Pieprz, Gałka Muszkatołowa
Nuta serca: Paczula, Wetiweria, Lawenda, Geranium, Szałwia, Róża, Fiołek
Nuta bazy: Drewno Palisandrowe, Irys, Labdanum, Benzoes, Mirra, Bób Tonka, Wanilia, Piżmo 
 

SECRET IV RITUEL D`ORIENT – Orientalny
Pradawne drewno o wielu obliczach, Agar nabiera mocy i naznacza zapach swoim głębokim mocnym charakterem. Świeży w głowie rześkim mariażem Cytryny i Bergamotki, oczarowuje i zachęca do uwolnienia zmysłów. Opowieść, w której mityczne drewno nasyca się dymnym akordem Gwajakowca, oferując ekstremalnie intensywny nowy rytuał dla Mężczyzn.
Nuta głowy: Bergamotka, Cytryna
Nuta serca: Drewno Agarowe, Róża, Jaśmin
Nuta bazy: Paczula, Gwajakowiec, Ambra, Wanilia, Piżmo

SECRET V AMBRE D`ORIENT - Orientalny Ambrowy
Legendarny urok Ambry wyraża ciepło męskiego uwodzenia. Spotęgowany w głowie aromatem przypraw, osnuty tajemniczością zapach zabiera nas do samego serca bogatych krain Orientu, gdzie Cypriol i Cedr uwalniają jego bezgranicznie męski drzewny charakter. Kadzidło, silne i zmysłowe, dopełnia kompozycję, w której Ambra jest sułtanką.
Nuta głowy: Bergamotka, Cynamon, Czerwony Pieprz, Jaśmin, Róża
Nuta serca: Cypriol, Paczula, Cedr, Wetiweria
Nuta bazy: Mirra, Bób Tonka, Kadzidło, Benzoes, Ambra, Wanilia, Piżmo


SECRET VI CUIR D`ORIENT - Orientalny Skórzany
Stworzony aby urzekać, zapach ten gloryfikuje dumne i wyjątkowe Akordy Skórzane.
Przeplatane wyrazistymi owocowymi tonami Czarnej Porzeczki, Akordy Skórzane wzmacniają swoją ekspresję. Pogłębiony mocą Kadzidła, zapach staje się bardziej przenikliwy i intrygujący, pobudzając pragnienie podboju.
Nuta głowy: Czarna Porzeczka, Malina, Pieprz, Szafran
Nuta serca: Akordy Skórzane, Kadzidło, Fiołek, Róża, Jaśmin
Nuta bazy: Drewno Palisandrowe, Drzewo Sandałowe, Ambra, Czystek, Pralina, Piżmo


Cała kolekcja The Latin Orientals inspirowana jest podróżami i fascynacją Pana Eisenberga kulturą orientu. W tym wydaniu jednak klasyczny orient został odświeżony i wysubtelniony kwiatami oraz przyprawami.
Kolekcja Sekretów to jak marzenie na jawie. Wszystkie zapach są tajemnicze, ale zarazem delikatne, mocne, ale subtelne. Reprezentują poezję, damską lub męską zmysłowość – idealny mariaż Orientu
i świata Zachodu. Sekret do którego tylko ty masz klucz.


Nie tylko sam zapach przenosi nas w objęcia orientu. Również sama butelka, obła o typowo kobiecych kształtach czy też męska, mocna i klasyczna ozdobiona detalami w postaci kratownicy mashrabiya, czarną wstążką lub skórzaną opaską zawierającą na końcu drobny, niesamowicie precyzyjnie wykonany klucz do naszego sekretu - stanowią o inspiracji i nawiązaniu do orientalnej przygody. Symbole, które stanowią o wyjątkowości Sekretów.

Wszystkie sekrety opakowane w piękne, szklane flakony w pojemnościach 30ml/435 zł, 50 ml/525 zł i 100 ml/655 zł. Marka Eisenberg dostępna jest w perfumeriach Sephora.
Sekret nie musi być jeden, może być ich kilka.....