12/29/2017

TAG – Happy Skin


Bardzo dbam o moją cerę. Z resztą ciała różnie mi idzie, o czym zresztą możesz przeczytać
w poście "5 kosmetycznych grzechów".
A zatem zaczynamy.


1. Jak opisałabyś swoją skórę?
Skórę raczej mam normalną z lekkimi przesuszeniami na łokciach i kolanach. Natomiast moja cera to całkowicie inna bajka. Dostałam w genach zestaw all inclusive. Cera dojrzała, przetłuszczająca się i skłonna do szybkiego odwadniania się. Jestem wdzięczna, że nie dotknęły mnie żadne alergie czy uwrażliwienia. 
      
2. Z jakimi problemami boryka się Twoja skóra?
Głównym podstawowym jest przetłuszczanie się i szybkie odwadnianie. Latem żaden podkład nie chce się trzymać, a zimą przez wiatry i ogrzewanie centralne mam na twarzy Saharę, którą niełatwo nawilżyć. Poza tym kilka lat temu dorobiłam się przebarwień, z którymi staram się oczywiście walczyć, ale bardziej przypomina to walkę z wiatrakami niż coś bardziej poważnego.


3. Jaki jest najdziwniejszy naturalny składnik którego użyłaś w pielęgnacji?
Oj tego gagatka nigdy nie zapomnę. Śluz ślimaka przyczynił się do tego, że na mojej twarzy wyrosły bąble wodne. 

4. Jaka jest Twoja definicja szczęścia?
Definicja szczęścia…. pytanie trudne i łatwa zarazem. Wiele rzeczy przyczynia się do szczęścia. Najbardziej szczęśliwa jestem wtedy kiedy wszystko jest zrobione, nie ma zaległości i wiem, że swobodnie mogę odpocząć. Szczęście dają również produkty materialne i tak na przykład wiadomo, że zakupy są w stanie wyzwolić endorfiny, zwłaszcza jeśli uda się zdobyć coś super i w dodatku nietypowego.

5. Opisz swoją pielęgnację w 5 słowach.
Nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie i cała reszta 😊


6. Twoja najlepsza porada dotycząca pielęgnacji cery.
Picie dużej ilości wody. Nawodnienie organizmu to podstawa pięknie wyglądającej skóry. Przekonałam się o tym podczas przeziębienia, kiedy to podczas choróbska czułam się fatalnie, ale ze względu na ilość przyjmowanych płynów moja cera prezentowała się wyjątkowo korzystnie.

7. Co sprawia, że codziennie się śmiejesz?
Wiele rzeczy powoduje uśmiech na mojej twarzy. Ale najbardziej lubię czerstwe poczucie humoru i miłe gesty. To sprawia, że człowiek czuje się doceniany, a tym samym szczęśliwy.

8. Co sprawia, że Twoja cera traci blask?
Zmęczenie, stres i zbyt mała ilość snu – moja cera reaguje wtedy takim szaleństwem, że czasami trudno je ogarnąć. A ponieważ nie palę ani nie nadużywam to wiem, że przyczyna jest taka jak opisana powyżej.


9. Jakie są Twoje wskazówki dla zachowania promiennej cery?
Ha ha ha ostatnio odkryłam witaminę C w produktach do pielęgnacji i to był strzał w dziesiątkę. Staram się stosować różne sera z tym dodatkiem i widzę, że moja skóra wygląda rewelacyjnie.

10. Jak krok po kroku wygląda Twoja pielęgnacja?
Pielęgnacja jak już wspomniałam wyżej różni się w zależności od potrzeb mojej cery, w zależności od pory roku i rozróżnia na dzień i noc.
Rano: krem pod oczy obowiązkowo! Krem do twarzy/ zamiennie z serum i filtrem UV.
Wieczór: serum, krem pod oczy, krem do twarzy/ zamiennie z olejem z opuncji.
Czasami jak mam wenę twórczą bawię się w maseczki.11. Co zapewnia Ci komfort psychiczny? (Twoje 'happy place')
Hmmmm jeszcze daleko mi do osiągnięcia stanu nirvany. Na razie różne sprawy osobiste sprawią, że tego komfortu nie ma i nie jestem w stanie się na niego otworzyć. Zobaczymy, może za jakiś czas nastąpi ten moment w moim życiu kiedy stwierdzę, że jestem idealnie szczęśliwa i mam pełen komfort psychiczny. Na razie komfort i trochę luzu dają mi ukochane perfumy. Może przyziemne, ale to najlepszy sposób, żebym szybko poprawiła sobie humor.

Tradycyjnie zapraszam do zabawy 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z : www.pixabay.com/pl