12/08/2017

SWANSON BOSWELLIA DOUBLE-STRENGTH - przyjaciółka moich stawów

Mało piszę na temat suplementacji, ponieważ mało takich preparatów przyjmuję. To co akurat gości u mnie są to generalnie produkty związane ze schorzeniem, z którym muszę się borykać.
I tak zupełnie niechcący trafiłam na coś tak egzotycznego jak Boswellia Serrata.


suplement na bolące stawy
 
Co to jest ta boswellia serrata?
Boswellia serrata to gatunek kadzidłowca – drzewa występującego w Afryce północnej
i północno-wschodniej, uprawianego także w Indiach i Arabii. Jego oleisto-gumiaste, rodzynkowate owoce są delikatne i mają brązowawo-żółty kolor. Ta roślina wytwarza żywicę (zwaną Olibanum) i wytwarza również kwasy bosweliowe.


Do czego jest mi potrzebna boswellia serrata?
Stosuje się ją w leczeniu stanów zapalnych stawów i kości oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa. To najważniejsze dla mnie, ale boswellia serrata pomaga również:
- przeciwbólowo,
- w leczeniu owrzodzeń jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohn’a, zespołu jelita drażliwego, stanów zapalnych błon śluzowych,
- przeciwnowotworowo – istnieją badania udowadniające antyrakowe działanie kadzidłowca, gumożywica może być stosowana jako terapia alternatywna gruczolakoraka trzustki, agresywnego rodzaju nowotworu ze stosunkowo złymi rokowaniami,
- przeciwstarzeniowo – użyci kremu wzbogaconego o kwasy bosweliowe wykazało poprawę w kondycji skóry, jej elastyczności oraz zmniejszenie ilości sebum przy braku jakichkolwiek skutków ubocznych,
- pomocne w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego – wspomaga procesy naprawcze w mięśniach i fizjologiczną rekompensację potreningową oraz zapobiega niepożądanym procesom zapalnym oraz zwyrodnieniowym (degradacyjnym w tkance chrzęstnej).
Nalewki alkoholowe z Boswellia serrata łagodzą obrzęk i dolegliwości bólowe oraz poprawiają miejscowo krążenie krwi i limfy. Boswellia serrata zmniejsza stres oksydacyjny i towarzyszący mu stan zapalny, szczególnie dobrze działając w suplementacji połączonej z kurkuminą i ma zastosowanie u sportowców, szczególnie w okresie intensywnego wysiłku.
- przeciwalergicznie i łagodząco objawy astmy – szczególnie inhalacje i spożywanie gumożywicy,
- przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo – szczególnie olejki bosweliowe i wyciągi alkoholowe z gumożywicy. Może być pomocna w leczeniu infekcji skóry, paznokci i skóry głowy,
- przeciwzapalne – zmniejsza stany zapalne poprzez wpływ na spadek produkcji mediatorów prozapalnych i może być pomocna w terapii chorób przebiegających z przewlekłym stanem zapalnym (m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Crohna);
- hepatoprotekcyjne – wpływa ochronnie na miąższ wątroby, pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci,
-przeciwreumatyczne – ekstrakt z Boswellia serrata w jednym z badań znacznie obniżył poziom cytokin prozapalnych oraz poprawił wygląd histologiczny kości. Wnioski z badania wskazują na efektywność stosowania ekstraktów bosweliowych w reumatoidalnych chorobach stawów.
- immunomodulujące – przez wpływ na układ immunologiczny i pobudzanie produkcji cytokin .


Jeśli mam być szczera w osądach to zależało mi głównie na oddziaływaniu boswellii na stawy
i mój biedny kręgosłup. Po dwumiesięcznej suplementacji mogę śmiało stwierdzić, że to działa! Stawy bolą mniej, delikatnie zwiększył się komfort poruszania i mam wrażenie, że cała machina jest lepiej naoliwiona. Zdecydowane na plus wsparcie dla stawów. Terapia ekstraktem kadzidłowca jest efektywna i przynosi skutki porównywalnie dobre do stosowanego konwencjonalnie leku,  nie powoduje tak wielu skutków ubocznych. Bardzo mi się ta przygoda podobała i podejrzewam, że wrócę do boswellii na wiosnę, bo teraz na okres zimowy wznawiam suplementację moimi minerałami Schindele's.
Moja Boswellia Double Strenght marki Swannson, to mocniejsza wersja od podstawowej. Zawiera podwójną dawkę ekstraktu. Jedna kapsułka ma aż 800 mg wyciągu. Zalecane spożycie to jedna kapsułka dziennie, ale przypominam, że nie zastąpi ona zróżnicowanej diety. Opakowanie 60 kapsułek kosztuje około 45 zł. Kupić je można w sklepach ze zdrową żywnością.
Składniki: Boswellia serrata, żelatyna (otoczka kapsułki), krzemionka (substancja przeciwzbrylająca).


Dlaczego marka Swanson Health?
Firma Swanson Health Products stara się aby:
Cena – cena produktu była możliwie najniższa.
Czystość i Skuteczność –firma szczyci się certyfikatem Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) składniki są testowane na różnych etapach całego procesu produkcji w celu sprawdzenia czystości i mocy a gotowe produkty są badane przez niezależne laboratoria.   
Innowacyjne Produkty – dział rozwoju i badaną stara się aby oferta firmy Swanson Health Products była na bieżąco z działającymi nowościami i aby niedziałające składniki czy proporcje nie były oferowane.
Edukacja – aby wybór produktu był skuteczny na stronie internetowej można znaleźć wiele ciekawych informacji, opinii, artykułów i wywiadów z ekspertami.


Jeśli masz problem ze stawami, reumatyzmem, czy innymi podobnymi schorzeniami to bardzo polecam zainteresowanie się tym tematem.

Źródło: http://bonavita.pl/boswellia-serrata-nieznane-remedium-na-stawy