10/01/2017

Ulubieńcy września - wieczorna pielęgnacja nawilżająca dla cery przetłuszczającej się i dojrzałej

Pomimo upływu czasu moja cera nie odpuszcza. Źle dobrana pielęgnacja przyczynia się do pogorszenia stanu cery, wszelkich szaleństw z tym związanych i niestety szybkiego odwodnienia.
Przy tłustej cerze też się to zdarza.

kosmetyki nawilżające dla dojrzałej kobiety, ulubieńcy września


Od pewnego czasu w mojej łazience gości kilka kosmetyków, które sprawiły ogromną różnicę i poprawę stanu cery. Nawilżenie daje taki efekt, że skóra jest dosłownie jak rozprasowana, jest bardziej elastyczna. Makijaż wygląda o wiele lepiej, a podkład nie wchodzi w załamania skóry.
Bardzo podoba mi się to co widzę w lusterku, dlatego postanowiłam się z Wami podzielić moimi ulubieńcami.
Oczyszczanie zaczynam moim ulubionym żelem peelingującym 3w1 Barwa Siarkowa. Drobinki świetnie doczyszczają, peelingują i przygotowują skórę na kolejne kroki pielęgnacji.


Kolejny krokiem jest serum z kwasem hialuronowym Ha3+ Murier. Żelowa konsystencja świetnie wchłania się w skórę. Nie pozostawia, żadnej lepkiej warstwy ani nic podobnego i po dosłownie 2-3 minutkach można dalej kontynuować wieczorne rytuały pielęgnacyjne.
Po serum do akcji wkracza mgiełka nawilżająca od Lierac. W połączeniu z serum działa cuda, bo mam wrażenie, że cząsteczki kwasu hialuronowego dosłownie puchną i świetnie nawilżają oraz wygładzają powierzchnię skóry. Po wchłonięciu się mgiełki nakładam na twarz krem nawilżający Hydragenist od Lierac. Lekka konsystencja gładko sunie po skórze dopełniając nawilżenie. Pomimo delikatnej konsystencji ten krem pokazuję po jakimś czasie swoja moc.


Na sam koniec aplikuję krem pod oczy i na usta Creme Contour od Eisenberg i gotowe - można zrobić dla urody kolejną rzecz ..... iść spać :-)

Przekonałam się, że warstwowa pielęgnacja ma sens. Niestety w przypadku mojej kapryśnej cery muszę się nieźle nakombinować, które kosmetyki ze sobą łączyć, aby przyniosły maksymalny efekt. Ale jak widać eksperymenty przynoszą czasami zadziwiające rezultaty.

A jak wygląda Wasza wieczorna pielęgnacja?


P.S. Recenzje kosmetyków zostały podlinkowane w nazwach.