8/13/2017

Lirene Fix Up! Make up - mgiełka, która utrwala makijaż +10h

Pewnie nie jedna z nas tak ma. Lato, upał i twój biedny makijaż, który spływa z twarzy z prędkością światła. I co tu robić?
Jak temu zaradzić?


W moich ulubieńcach lipca pokazywałam Wam mgiełkę Fix Up! Make Up marki Lirene.
Jest to produkt do wykończenia makijażu, który ma za zadanie utrwalić go na wiele godzin
i odświeżyć cerę.


Ultralekka mgiełka - tak pisze o niej producent -  pozostawia na twarzy delikatny, transparentny film, który chroni makijaż twarzy, oczu i ust przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak upał, deszcz czy zanieczyszczenia.
W ten sposób przedłuża trwałość makijażu nawet o 10 h, a kolory pozostają żywe i nie blakną w ciągu dnia.
Formuła mgiełki wzbogacona została o składniki aktywne, które nawilżają skórę i sprawiają, że jest odprężona. Mgiełka doskonale sprawdza się również jako produkt odświeżający skórę w ciągu dnia lub jako baza nawilżająca pod makijaż. Nie zawiera alkoholu. 

Jako posiadaczka cery przetłuszczającej się zawsze szukam nowych rozwiązań i produktów, które mogą mi pomóc w przedłużeniu trwałości mojego makijażu.
Mgiełka Fix Up! Make Up działa. Może nie tak jak zapewnia producent +10 godzin. Ale do 7-8 godzin (podczas upałów) nasz makijaż dzielnie trzyma się twarzy i nie ulega dużemu uszkodzeniu, nawet po odciśnięciu nadmiaru sebum w chusteczkę higieniczną.
SKŁAD INCI

Ma fajny apteczny zapach i zostawia na skórze „film” zabezpieczający. Znakomicie zdejmuje pudrowość z makijażu twarzy i pozostawia elegancki satynowy, lekko błyszczący efekt.
Jako baza pod makijaż u mnie się nie sprawdza. Podejrzewam, że dlatego iż nie lubi się on
z filtrami SPF50, które stosuję latem.
A tak wygląda rozpylony z bliska na skórze:


SPOSÓB UŻYCIA: Trzeba uważać tylko, żeby rozpylać go z odpowiedniej odległości 15-20 cm na twarz. Oczywiście z zamkniętymi oczami. Preparat wysycha praktycznie natychmiast.
A zaaplikowany z mniejszej odległości pozostawia na skórze krople, które mogą być widoczne później na twarzy. Ale tak robi praktycznie każdy kosmetyk tego typu.

Pojemność mgiełki to 70 ml i kosztuje 24,90 zł. Dostępny jest praktycznie w każdej drogerii.
Uważam, że w tej cenie jest to całkiem sympatyczny kosmetyk.