8/04/2017

Kosmetyczne rozczarowania : pielęgnacja włosów Dove OXYGEN & Moisture

Niezmiernie rzadko trafiam na kosmetyki, które się u mnie nie sprawdzają.Ale jednak i mnie taka niespodzianka nie ominie od czasu do czasu.
 
Jakiś czas temu do moje łazienki trafił duet OXYGEN & Moisture marki DOVE. Wydawało mi się, że skoro moje cienkie włosy potrzebują odrobinę więcej wsparcia cóż będzie lepszego niż kosmetyki przeznaczone właśnie do ich pielęgnacji.


Advanced Hair Oxygen & Moisture -to szampon szampon do włosów cienkich i pozbawionych objętości pomaga nadać objętość bez obciążania włosów. Szampon natychmiast rozprasza się na włosach, delikatnie je myje, dodając im objętości. Zawiera składnik nawilżający i technologię Oxyfusion, czyli lekkie składniki pielęgnujące połączone atomami tlenu, dzięki którym nawilża i pielęgnuje włosy przy każdym myciu.
Cechy i zalety:
- Delikatnie oczyszcza i nawilża
- Nadaje włosom sprężystość i naturalną objętość.

Advanced Hair Series Oxygen & Moisture - odżywka do włosów cienkich i pozbawionych objętości. Dzięki tej odżywce, delikatnie nawilżysz swoje cienkie i pozbawione objętości włosy bez obciążania ich. Odżywka z technologią Oxyfusion, która uzupełnia działanie szamponu z tej samej linii. Dzięki lekkiej formule nawilża i delikatnie wygładza włosy, nie obciążając ich. Dodaje do 95% więcej objętości. 

Składy INCI: po lewej szampon, po prawej odżywka

Nie wiem jaka była wizja stworzenia tego produktu, ale w moim przypadku nie było to ani zbytnie nawilżenie ani dodanie objętości. Moje włosy (wtedy dłuższe za ramiona) były tak niesamowicie obciążone tymi kosmetykami, że nadawały się jedynie do powtórnego mycia,
a nie wyjścia między ludzi. Zamiast objętości były ciężkie i przyklepane na czubku głowy. Rozczarowanie na całej linii.Kosmetyki nie należą do najtańszych, bo każdy z nich kosztuje ponad 20 zł, więc chyba mam prawo oczekiwać lepszych efektów.
Szkoda. Nigdy więcej. Dove dostajecie ode mnie czerwoną kartkę.