1/24/2017

Dabur Herbal Clove - ajurwedyjska pasta bez fluoru, z wyciągiem z goździka do wrażliwych zębów i dziąseł

Szczęśliwcy posiadający nadwrażliwe zęby pewnie już wiedzą o co chodzi.
Od wielu lat kupuję pasty do zębów typu „sensitive”. Wypróbowałam praktycznie wszystkie dostępne na rynku. Niektóre działają lepiej inne nie przynoszą pożądanych rezultatów pomimo słynnej marki i jeszcze lepszej ceny.
Jak wiecie od ponad 1,5 roku staram się używać past do zębów nie zawierających fluoru, dlatego też swoje poszukiwania poczyniłam również w tym asortymencie produktów, które są dostępne na naszym rynku.


Markę Dabur już Wam opisywałam przy okazji przedstawiania pasty ALOE. Nadal twierdzę, że jest to świetny produkt, ale nie nadaje się co częstego stosowania w przypadku zębów wrażliwych lub odsłoniętych szyjek zębowych.
CLOVE – bo to ona jest dzisiejszą bohaterką – to pasta do zębów z wyciągiem z goździka jest w szczególności przeznaczona do zębów i dziąseł wrażliwych. Działa oczyszczająco i antybakteryjnie.

SKŁAD:

Anacyclus pyrethrum to korzeń wykorzystywany do kosmetyków do pielęgnacji jamy ustnej.
Kora akacji pielęgnuje dziąsła.
Kora symplocos racemosa zapobiega krwawieniu i gąbczeniu dziąseł.
Kora Mimusops elengi wspomaga utrzymanie zdrowych dziąseł.
Kora eugenia jambolana działa wzmacniająco na zęby i dziąsła.
Eugenol (goździk) działa antybakteryjnie i regenerujące.
Pasta do zębów z wyciągiem z goździka nie zawiera składników chemicznych, sztucznych barwników, konserwantów ani fluoru.

Jej działanie ma przede wszystkim:
  • wzmocnić zęby i dziąsła
  • zapobiegać krwawieniu i gąbczeniu dziąseł
  • usuwać osad, kamień nazębny i inne przebarwienia
  • odświeżać oddech na długo
  • music być łagodna w pielęgnacji wrażliwych dziąseł i zębów
  • dokładnie oczyszczać i zapewnić ochronę antybakteryjną


Sposób użycia:
Niewielką ilość pasty (wielkości ziarenka grochu) nanieść na szczoteczkę, delikatnymi ruchami szczotkować zęby i dziąsła.

Ekstrakt z goździka ma silne działanie antybakteryjne i regenerujące dla zębów oraz dziąseł.
Olejek goździkowy słynie ze swoich właściwości przeciwzapalnych czy też przeciwbólowych.
Pasta Dabur Clove walczy z problemem nadwrażliwości zębów. Pomaga wzmacniać dziąsła tym samym chroniąc je przed paradontozą. Jej charakterystyczny dla goździka smak i aromat znakomicie odświeża oddech, a zęby każde go dnia stają się coraz bardziej doczyszczone 
i jakby bielsze, jaśniejsze. Zauważyłam to już po pierwszym tygodniu stosowania.


Jak widzicie w jej składzie nie ma konserwantów, tak więc należy pastę zużyć w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia. Miękka, duża tuba produktu ma pojemność 100ml i kosztuje około 13 zł. Jeśli chodzi o dostępność polecam sklepy zielarskie, ze zdrową żywnością.

Jestem zauroczona tą pastą. Goździk delikatnie szczypie w język, a rano zaraz po przebudzeniu nie ma „kapcia” w buzi :-) Poza tym zaczęłam się jeszcze bardziej uśmiechać, bo ku mojemu zaskoczeniu zęby są zdecydowanie jaśniejsze. I jak przypomnę sobie wszystkie produkty do ich wybielania, które używałam to aż mnie ciarki przechodzą. Taka niepozorna, tuba w kolorze koralowo-różowym potrafi zdziałać znacznie więcej, bez żadnej szkody dla stanu uzębienia czy dziąseł.

Jeśli ktoś używał jakąś ciekawą pastę bez fluoru to bardzo proszę o polecenie produktu.