1/10/2017

Clinic Way – apteczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe Dr Irena Eris – moje pierwsze wrażenia

Marka kosmetyczna Dr Irena Eris posiada w swojej ofercie serię dermokosmetyków CLINIC WAY, które dostępne są jedynie w aptekach.
CLINIC WAY – to pielęgnacja została podzielona na stopnie tak, aby dobrać jak najlepsze kosmetyki dla wieku i potrzeb naszej cery:

1° stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla kobiet od około 30 roku życia

2° stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla kobiet od około 40 roku życia

3° stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla kobiet od około 50 roku życia

4° stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej dla kobiet od około 60 roku życia

apteczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe Dr Irena Eris

Mając na względzie dobro i potrzeby mojej skóry postanowiłam postawić na pielęgnację nocną, aby po całym dniu i panujących mrozach przynieść mojej buzi ulgę, ukojenie i tak potrzebne w moim wieku odżywienie i regenerację.


HIALURONOWE WYGŁADZENIE
Dermoserum przecizmarszczkowe 1° + 2° to nowoczesny, skoncentrowany kosmetyk charakteryzujący się wysokim stężeniem substancji hamujących proces starzenia się skóry. Optymalizuje efekty działania kremu, wzmacnia i odnawia mechanizmy ochronne skóry, przynosząc natychmiastową poprawę jej kondycji. Dzięki zawartości kompleksu witaminy C wyrównuje koloryt, rozjaśnia przebarwienia i hamuje powstawanie zmian barwnikowych na skórze. Hialuronian sodu dba o intensywne nawilżenie i uelastycznienie, reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS™ hamuje proces starzenia skóry uruchamiając długotrwałą reaktywację procesów odnowy na jej trzech poziomach. Aqua Calcis – woda wapienna, o działa antyseptycznie, kojąco i łagodzi podrażnienia. Gwarantuje bezpieczną pielęgnację wrażliwej i alergicznej skóry.

Serum ma postać mleczka i bardzo dobrze wchłania się w skórę. Polecane jest dla cer 30+ i 40+. Można je stosować zarówno na dzień jak i na noc. Trzeba jedynie odczekać minutkę, aby się wchłonęło.


REWITALIZACJA RETINOIDALNA

Dermokrem przeciwstarzeniowy 2° na noc - walczy z procesami odpowiedzialnymi za powstawanie zmarszczek.

Składniki aktywne kremu: reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS™ hamuje proces starzenia skóry uruchamiając silną i długotrwałą reaktywację procesów odnowy na trzech poziomach: komórkowej, tkankowej i funkcji skóry. Retinoid Complex – wspomaga likwidację uszkodzeń skóry wywołanych promieniowaniem UV. Stymuluje produkcję kolagenu, reguluje proces odnowy naskórka i melanogenezy. Aqua Calcis – farmakopealna woda wapienna o właściwościach antyseptycznych, kojących i łagodzących podrażnienia.

Krem stosujemy wyłącznie na noc, ze względu na zawartość retinoidów.

Konsystencja kremu jest dosyć treściwa, ale nie pozostawia na skórze żadnej tłustej warstwy. I dosyć dobrze wchłania się pozostawiając jedynie delikatny film na powierzchni.


Kosmetyki CLINIC WAY to skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami klinicznymi nie tylko w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris, ale również w niezależnym Instytucie Badawczym.

Producent obiecuje poprawę elastyczności i sprężystości skóry, zwiększenie poziomu nawilżenia i wygładzenia skóry oraz redukcję zmarszczek elastotycznych (pojawiających się na skutek oddziaływania promieni UV).

Zarówno serum (30ml/99 zł) jak i krem (50ml/85zł) są produktami hipoalergicznymi, tak więc i cery wrażliwe będą miały możliwość zastosowania bardziej odżywczej pielęgnacji.

Bardzo podobają mi się zawartości składników aktywnych oraz obie konsystencje kosmetyków i już nie mogę się doczekać końca kuracji i efektów. 

Dzisiaj opisuję Wam tylko pierwsze wrażenia, ale jeszcze wrócę z podsumowaniem i pełną recenzją ponieważ sama jestem ciekawa jaki będzie finał tej przygody. Zależy mi bardzo na poprawie sprężystości skóry oraz jej dogłębnym nawilżeniu, ponieważ zawsze w sezonie zimowym mam z tym ogromny problem. A jeśli jeszcze witamina C zawarta w kosmetykach pomoże odrobinę rozjaśnić moje przebarwienia to będę zachwycona. 
Trzymajcie zatem kciuki, a ja testuję dalej.