9/17/2016

4 Flex Select w trosce o twoje stawy

Wiecie co...... niektórzy szczęśliwcy na świecie wiedzą co oznacza ból stawów. Zapewniam Was, nie jest to przyjemne uczucie.
Tak naprawdę dbając o stawy troszczymy się o cały organizm. Nasza zdolność ruchowa określa sprawność i jakość naszego życia. Dopóki cały mechanizm działa bez zarzutu nie przykładamy do tego wagi. Wystarczy raptem kilka zmian w życiu, aby pomóc naszym stawom, nie doprowadzać do stanów chorobowych , a tym samym do ograniczenia aktywności ruchowej.

Powierzchnie kości tworzących stawy są pokryte idealnie gładką chrząstką, która ma na celu minimalizowanie tarcia w czasie ich przesuwania się. Czynniki biologiczne oraz mechaniczne powodują, że wraz z biegiem czasu stopniowo ulega ona zużyciu. Do takiej sytuacji przyczynia się nie tylko starzenie się organizmu. Warto wiedzieć, że nadmiernej eksploatacji sprzyja też wiele różnych czynników, w tym między innymi nadwaga, spędzanie długich godzin za biurkiem czy brak ruchu. Źródło zdjęcia: Wikipedia

Umiarkowana aktywność fizyczna pomaga wzmocnić kości i mięśnie, oraz utrzymać właściwą ruchomość stawów. Wystarczy codziennie poświęcić kilkanaście na uprawianie ćwiczeń , gdyż usprawnia wszystkie mięśnie, a te są oparciem dla naszych stawów. Bardzo polecane w tym przypadku jest pływanie.
Kolejnym punktem w walce o sprawne stawy jest pozbycie się nadmiaru wagi. Nadwaga czy otyłość sprawia, że nadmierne obciążenie przyczynia się do szybszego zużycia chrząstki stawowej.
Dbając o stawy należy wzbogacić dietę w żywność bogatą w przeciwutleniacze, kwasy omega oraz witaminy C i D, a także magnez i wapń. Witamina C wspiera prawidłową produkcję kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki i kości. Witamina D bierze z kolei udział w prawidłowym wchłanianiu wapnia oraz utrzymuje jego właściwy poziom we krwi. Pomaga tym samym w utrzymaniu zdrowych kości. Wapń wraz z magnezem i fosforem gromadzi się głównie w mięśniach i kościach, dzięki czemu pozostają one w odpowiedniej kondycji.
Z punktu widzenia kondycji układu kostno-stawowego, wskazane są ryby, oliwa z oliwek, oleje rzepakowe bądź lniane. Bogate w wapń i fosfor produkty nabiałowe, ciemne pieczywo oraz obfitujące w przeciwutleniacze czy witaminę C warzywa i owoce to dopełnienie diety, którą warto stosować.
Można również wspomagać się suplementami, traktując je jako dodatek do zróżnicowanej diety.

kolagen na stawy

Moją dzisiejszą propozycją jest preparat 4Flex Select, który używam już od kilku miesięcy więc mogę śmiało napisać kilka słów na jego temat.
Jest to suplement diety, który ma w składzie: hydrolizat kolagenu* Fortigel®, mleczan wapnia, mleczan magnezu, dekstroza, kwas L-askorbinowy, cholekalcyferol (witamina D), aromat cytrynowy, ryboflawina – i jest rekomendowany dla osób, które pragną zadbać bardziej o właściwe funkcjonowanie kości i chrząstki stawowej.

4Flex suplement diety to łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu (Fortigel) naturalnego pochodzenia w formie saszetek z proszkiem.
Połączenie kolagenu, witamin i składników mineralnych korzystnie wpływa na kości, mięśnie i stawy.
Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstki.
Witamina D, wapń i magnez pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
Fortigel® –to kolagen naturalnego pochodzenia. Wyjątkowa, zhydrolizowana forma cząsteczki Fortigel® ma optymalną wielkość, co ułatwia wchłanianie. A połączenie kolagenu, witamin i składników mineralnych wspierających cały aparat ruchu


Saszetka zawiera:
Hydrolizat kolagenu - 7 g*
Wapń - 122,7 mg (15,3% ZDS)
Witamina C - 61,3 mg (76,6% ZSD)
Magnez - 57,5 mg (15,3% ZDS)
Witamina D - 3,83 mcg (76,6% ZDS)
* brak zalecanego dziennego spożycia
ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie

Proszek należy rozpuścić w szklance wody. Początkowo tworzą się grudki, ale wystarczy odstawić go  na kilka minut i wtedy rozpuszcza się tworząc przezroczysty płyn. 
Smakuje jak cytrynowa oranżada, bez cukru i bez gazu. Zalecane dzienne użycie to 1 sztuka.
Dla optymalnego efektu należy stosować suplementację przez okres 3 miesięcy.
Opakowanie zawiera 30 saszetek, natomiast cena uzależniona jest od miejsca zakupu, bądź ewentualnej promocji . Z tego co się orientuję oscyluje ona pomiędzy 50-60 zł.


Zalety stosowania 4Flex
Mogę śmiało stwierdzić, że zdecydowanie poprawia się komfort poruszania. Zmiana jest odczuwalna i przynosi komfort i ulgę.
Przy regularnym stosowaniu zauważyłam również, że poprawia się wygląd skóry. Jej gęstość i struktura. Jest to doskonale zauważalne zwłaszcza na twarzy. Nie będę Wam wmawiać, że zmarszczki w cudowny sposób się prostują, a wizualnie można zauważyć zmiany. Tak więc suplement działa. Ale pod warunkiem, że jest stosowany uczciwie i regularnie.

4Flex zaraz po rozmieszaniu z wodą

Suplementy pojawiają się u mnie na blogu rzadko, a to z tego prostego powodu, iż staram się opisywać tylko to co jest najlepsze, to co przetestowałam na sobie i to co naprawdę działa.
4Flex występuje w kilku wariantach : 4Flex, 4Flex Sport, 4Flex Select, 4Flex Silver.
Dlatego też każdy, w miarę potrzeb znajdzie coś dla siebie.

4Flex rozmieszany z wodą i odstawiony na kilka minut

Przypominam jeszcze, że suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.
Polecam wszystkim, którym stawy sprawiają jakiekolwiek problemy.

Opracowano na podstawie: www.4flex.pl