8/26/2016

Lierac SUNIFIC Suncare EXTREME – Jedwabiście Lekki Krem Ochronny SPF 50+

Kto ma przebarwienia ten już wie jak ważna jest w sezonie letnim ochrona zwłaszcza twarzy przez zgubnym działaniem promieni słonecznych. Po wypróbowaniu wielu filtrów trafiłam w końcu na Lierac.


Markę darzę zaufaniem ponieważ w przeszłości miałam okazję używać serum depigmentujące (LINK) walczące z przebarwieniami, które dało bardzo dobre rezultaty.
Jedwabiście Lekki Krem Ochronny SPF 50+ to komfortowa ochrona przed promieniami UV, całkowicie niewidoczna na skórze, redukująca objawy fotostarzenia oraz powstawanie ewentualnych nowych przebarwień.
Opatentowane połączenie filtrów ( 3 fotostabilne filtry chemiczne + Tinosorb M+ Glycofilm), zapewnia stabilną i skuteczna ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA.
Zastosowanie Glycofilmu - „wzmacniacza” SPF pozwala na zastosowanie mniejszej ilości substancji fotoochronnych przy zachowaniu tej samej skuteczności ochrony.

Skład INCI: 
 
Składniki aktywne:
  • fotostabilne filtry chemiczne,
  • Tinosorb M,
  • Glycofilm,
  • Ekstrakt z orobanche- działa przeciwzapalnie i zapewnia dodatkową ochronę przed powstawaniem przebarwień,
  • Ekstrakt z plumerii – wzmacnia ochronę przed wolnymi rodnikami i pomaga redukować skutki ich działania,
  • Witamina E – wzmacnia ochronę komórek,
  • Frangipania – wraz z witaminą E wspomaga procesy naprawcze DNA, na poziomie komórkowym,
  • Olejek z jaśminu i ekstrakt z aloesu w połączeniu z gliceryną roślinną przeciwdziała podrażnieniom i oparzeniom słonecznym, likwiduje rumień i nawilża skórę.


Produkt nie zawiera: silikonów, parabenów, oktokrylenu ani benzofenonu-3

Sposób zastosowania:
Produkt należy aplikować na skórę na 30 minut przed ekspozycją słoneczną. Powtarzać aplikację co 2 godziny lub częściej, jeżeli skóra jest narażona na działanie potu, wody (pływanie) lub jest pocierana (piasek, ręcznik).
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Jedwabiście lekki krem ochronny nadaje się dla każdego rodzaju skóry od normalnej, naczyniowej, po tłustą łojotokową i dojrzałą skórę. Jego konsystencja jest odrobinę bogatsza (pomimo nazwy „lekki”), ale nie powoduje to  zapychania. Zauważyłam tylko, że nadmiar sebum trzeba zdejmować trochę szybciej, bo po upływie już 2-3 godzin. 
Makijaż wygląda na filtrze ładnie i nie waży się. Skóra jest doskonale ochroniona przed słońcem i nie powstają żadne nowe przebarwienia. Krem jest praktycznie niewidoczny. Nałożony nawet w nadmiarze nie bieli cery, nie pozostawia smug, ale za to doskonale chroni cerę przed fotostarzeniem się.
Lekki i delikatny w konsystencji, ale mocny i skuteczny w działaniu.


Pojemnik z pompką typu air-less pozwala na dozowanie zawsze odpowiedniej ilości kosmetyku. Przy czym pod światło doskonale widać stopień zużycia kremu, więc mamy kontrolę nad tym ile jeszcze go pozostało.
Jego cena to około : 90zł / 50ml. Polecam kupować w aptekach stacjonarnych i internetowych.
Bardzo mi się podoba kolejna przygoda z marką Lierac.

Macie ulubiony filtr UV?
Czym zabezpieczacie twarz latem?