8/12/2016

10 trików urodowych, które powinna znać każda dziewczyna – cz. III

Po części pierwszej (LINK) i części drugiej (LINK) mam dla Was znowu kilka dobrych porad, które bardzo mogą się w życiu przydać. Czasami jest tak, że triki znamy, ale z różnych powodów nie pamiętamy, aby je zastosować.
Mam nadzieje, że moje propozycje się Wam spodobają, a jeśli znacie jakieś nowe triki to bardzo proszę podzielcie się nimi w komentarzach.
*
Aby ożywić nieco nasz tusz do rzęs możemy dodać do środka krople do oczu lub Duraline – to powinno znacznie poprawić jego konsystencję.

 *
Ulubioną pomadkę możemy wykorzystać jako róż do policzków, wystarczy delikatnie rozprowadzić ją na palcach dłoni i delikatnie wklepać w miejsca, w których powinien znaleźć się róż.Żeby optycznie zagęścić rzęsy wystarczy je przed pomalowaniem przypudrować i dopiero wtedy umalować.


 *
 Jeżeli pocą nam się stopy możemy użyć suchego szamponu aby utrzymać je w suchości i ładnie pachnące. 

 *
Aby nie podrażniać cery ręcznikiem, po każdym myciu używaj ręczników papierowych przykładając je do twarzy zamiast pocierać o skórę.

źródło Google
  Pozostałość odżywki do włosów można spokojnie użyć jako kremu do golenia nóg.
*
Jeśli po nałożeniu farby, włosy okazały się być zbyt ciemne, należy używać szamponu do mycia włosów z ekstraktem z rumianku, który naturalnie rozjaśnia włosy.
 *
Kremy pielęgnacyjne czy to do twarzy czy pod oczy można schłodzić w lodówce. Po aplikacji kosmetyki szybciej zredukują nasze pory czy też obrzęki.
 *
Jeśli ulubiony lakier do paznokci nie chce się otworzyć, wystarczy zamocować na rączce zwykłą gumkę recepturkę – lakier powinien się otworzyć. Tego triku używają kosmetyczki.

 źródło olej.edu.pl

Olejek z oregano szybko zmniejszy podrażnienia po ukąszeniu komarów i odstraszy następnych agresorów. Jedynie musimy upewnić się, czy olejek, który posiadamy można stosować bezpośrednio na skórę.