4/13/2016

Giorgio Armani Sun di Gioia EDP - zapach wakacji i gorącego piasku


Marka Armani zaprezentowała światu Acqua di Gioia w 2010 roku. Zapach należał do kategorii aromatów wodno-kwiatowych.
Sun di Gioia symbolizuje wakacyjne słońce. Ciepły i kobiecy zapach doskonale podkreśla atmosferę lata, to uczucie szczęścia i relaksu na wakacyjnej plaży.
Sun di Gioia ma bardzo prosty skład:
nuta głowy: bergamotka, frezja, akord morski,
nuta serca: jaśmin sambac, ylang ylang, plumeria (frangipani),
nuta bazy: mleczko kokosowe, bursztyn, irys.
Pierwsze wrażenie to rozgrzana skóra. Tak się pachnie po leżeniu na plaży na cieplutkim piasku, kiedy to promienie słońca delikatnie pieszczą naszą skórę. Tak rozgrzewający jest ambroksan (bursztyn). Kolejną zauważalną nutą jest pudrowość irysa, które w ładny sposób tłumi trochę ten żar. Podobno jest tam również odrobina wanilii, ale ja jej niestety nie czuję. Na skórze jest ona tylko ciepłym akcentem, gdzieś na końcu kompozycji. Natomiast przy próbach na blotterze jest wyczuwalna.
Białe kwiaty dodają lekkości i zwiewności, a mleczko kokosowe stawia przysłowiową kropkę na „i” doprawiając mleczną barwą i zamykając ten piękny koktajl.


zapach wakacji i gorącego piasku


Sun di Gioia należy do kategorii orientalno-kwiatowej. Jest to zapach stworzony na lato i podejrzewam, że znajdzie wiele zadowolonych użytkowniczek
Jego trwałość jest również przyzwoita więc nie mam żadnych zastrzeżeń. Przez 4 godziny pachnie dosyć przyzwoicie, przez 2-3 następne jest takim akcentem.... jest na skórze, ale nie jest nachalna.
Zapach niebanalny, seksowny i na drugie imię ma wakacje.

Znacie ten zapach?
Co z nowości w perfumeriach ostatnio się Wam spodobało?


Skład i zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki Armani.