4/29/2016

10 trików urodowych, które powinna znać każda dziewczyna – cz. II

Jakiś już czas temu pojawił się post o 10 trikach urodowych (część I – link).
Ponieważ okazało się, że triki były całkiem przydatne dla Was, postanowiłam znowu poszukać nowych perełek, które możliwe, że komuś znowu pomogą i ułatwią odrobinę życie bądź zabiegi pielęgnacyjne.
Zapraszam do czytania.

Jeśli zabraknie nam pianki do golenia nóg możemy wykorzystać do tego celu balsam do ciała lub odżywkę do włosów. Oba produkty nadadzą skórze dobry poślizg.
 *
Dziewczyny z długimi włosami wiedzą jak łatwo wsuwki uciekają z włosów. Wystarczy spryskać je lakierem do włosów, a następnie wsunąć we włosy układając fryzurę. Mamy gwarancję, że wsuwki pozostaną tam gdzie powinny być.

 źrodło Stylistka.pl
Jeśli nasze brwi wyrwały się spod kontroli, a nie jesteśmy w domu, bądź nie mamy jak poprawić makijażu wystarczy potraktować je zwykłą pomadką pielęgnacyjną do ust, która ładnie włoski wygładzi i zdyscyplinuje.
 *
Jeśli mamy problem z szorstkimi piętami wystarczy posmarować je na noc wazeliną, nałożyć skarpetki, rankiem pięty będą wyglądały idealnie.

 źródło Realash.pl

Żeby nie niszczyć umytych włosów wycieraniem w ręcznik, można do tego użyć spokojnie starego, bawełnianego podkoszulka. Podkoszulek wyciągnie więcej wody z włosó*w niż użyty ręcznik.
 *
Jeśli nie mamy eyelinera możemy w tym celu użyć swojego tuszu do rzęs. Przykładając szczoteczkę od wewnętrznej strony i dociskając od nasady rzęs ruchem zyg-zakowym.

*

Aby szminka wytrzymała na ustach wiele godzin, należy je umalować po czym przykładamy cienką chusteczkę higieniczną, delikatnie dociskamy aby usunąć jej nadmiar, a obszar chusteczki delikatnie pudrujemy transparentnym pudrem, który utrwali pomadkę.
 *
Aby perfumy dłużej trzymały się na ciele należy je aplikować w miejscach gdzie przepływa krew i są naturalnie cieplejsze : za uszami, po wewnętrznej stronie nadgarstków i łokci, u podstawy szyi, pod kolanami.

 źródło Perfumomania
Czasami zdarza się, że nadmiar pomadki lubi się przenosić na przednie zęby. Jest na to prosty sposób. Po umalowaniu ust wkładamy do buzi palec wskazujący, zamykamy usta i pomału wysuwamy go na zewnątrz. Ten trik sprawi, że nadmiar pomadki zostanie na palcu.
 *
Szczoteczka do zębów jest narzędziem wielofunkcyjnym. Można nią tapirować włosy, spryskać lakierem do włosów i wygładzić wszystkie niesforne, odrastające włoski czy też wykonać delikatny peeling ust.


Mam nadzieję, że triki się Wam podobały?
Ciekawa jestem, który najbardziej?