3/28/2016

MEMO Paris - Lalibela EDP


Lalibela jest tajemniczym miastem w Etiopii. Świętym miejscem, do którego pielgrzymują wyznawcy. Słynie z dwunastu wykutych w litej skale kościołów. Według podań zostały one zbudowane w ciągu jednej nocy w XII wieku przez anioły, które zstąpiły z nieba.Nutami głowy są piwonia, kokosowa orchidea i róża;
nutami serca są indonezyjska paczula, wanilia, absolut jaśminu i labdanum (absolut czystka);
nutami bazy są absolut tabaki, wyszukane drewna i kadzidło frankońskie.

 


Lalibela to zapach szyprowo- kwiatowy. Zapach radości i świętowania.
Otwiera się eksplozją paczuli stonowanej smakowitym aromatem połączonych ze sobą kokosa i orchidei. Róża nadaje gładkości i odrobinę doprawia ten zmysłowy koktajl.
Wspaniała ciepła wanilia podkreśla ten balans pomiędzy egzotyką, a odrobiną kwiatów. Czuć ją praktycznie od początku do samego końca.
Nuty tabaki są na początku niezauważalne, ale w miarę jak Lalibela rozwija się na skórze zaczynają o sobie przypominać, pozostając dzielnie bohaterem drugiego planu.
Lalibela jest waniliowa, kwiatowa, różana i balsamiczno-kokosowa. Radosna i odrobinę nostalgiczna. Bardzo trwała i nie dająca o sobie zapomnieć ani przez chwilę.
Stworzona przez Aliénor Massenet w 2007 roku, wchodzi w skład piętnastu zapachów marki Memo Paris inspirowanej podróżami po całym świecie.
Lalibela występuje w pojemności 75 ml.

Wykorzystane źródło: Perfumeria Quality, www.memoparis.com