1/13/2016

Pharmaceris T – krem Sebo-Almond Peel z 10% kwasem migdałowymKosmetyki z kwasem migdałowym przeznaczone są do pielęgnacji nocnej cer trądzikowych, przetłuszczających się oraz z nierównomiernym kolorytem. Zawartość kwasu inspirowana zabiegami w gabinetach dermatologicznych pozwala walczyć skutecznie z niedoskonałościami, redukuje wydzielanie sebum oraz wygładza skórę. Kwas migdałowy złuszcza martwe komórki naskórka, odblokowuje i oczyszcza pory, które znacząco ulegają zwężeniu w trakcie stosowania kuracji. Łagodzi również zmiany trądzikowe i przyspiesza proces regeneracji naskórka.

kuracja dla cery tłustej, trądzikowej, problematycznejKrem z 10% zawartością kwasu migdałowego stanowi II stopień jeśli chodzi o pielęgnację złuszczającą.
W kosmetyku I-go stopnia znajdziemy stężenie kwasu w wysokości 5%.
Kosmetyki z serii T zostały przebadane klinicznie, są hipoalergiczne i charakteryzują się wysoką tolerancją i skutecznością.
Skuteczność ta została potwierdzona klinicznie i dermatologicznie na skórze trądzikowej.
  •     68% wygładza
  •     64% reguluje produkcję sebum
  •     57% likwiduje istniejące zmiany trądzikowe
Źródło: *Badanie kliniczne w Niezależnym Instytucie Badawczym po 2 miesiącach stosowania.

SKŁAD:


SKŁADNIKI AKTYWNE:
- 10% kwasu migdałowego - aromatyczny hydroksykwas o działaniu antybakteryjnym. Działa złuszczająco i regenerująco na naskórek. Reguluje proces powstawania zaskórników, zmniejszając ich widoczność oraz częstotliwość pojawiania się zmian trądzikowych. Zmniejsza oznaki starzenia się skóry. Wyrównuje strukturę skóry oraz wspomaga proces rozjaśniania przebarwień potrądzikowych.
- Proteiny ze słodkich migdałów - powodują wygładzenie naskórka poprzez napięcie skóry, która staje się świeża i wypoczęta. Zapobiega również oznakom starzenia.
SPOSÓB UŻYCIA: Na oczyszczoną skórę twarzy nałożyć krem omijając okolice oczu i ust. Stosować codziennie na noc lub zgodnie z zaleceniem lekarza dermatologa. W trakcie stosowania produktu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, które są naturalną reakcją skóry.
Aplikować krem przez okres 2 miesięcy, następnie zrobić przerwę 1 miesiąc. Po czym ponownie powrócić do kuracji.
Aby utrzymać efekty kuracji można stosować naprzemiennie I i II stopień.
Krem ma pojemność 50 ml i kosztuje około 40 zł. Kupić można go praktycznie w każdej aptece.
Jeśli chodzi o to co zrobił dla mojej cery, to muszę go bardzo pochwalić. Późną jesienią miałam nawrót problemów z cerą. To co i w jakiej ilości wychodziło na powierzchnię zadziwiało mnie ogromnie.
Ponieważ rok wcześniej sprawdził się u mnie krem z Ziaji z kwasem migdałowym, ale o niskim (2%) stężeniu, postanowiłam dać szansę kosmetykom Pharmaceris. Na sam początek poszły próbki I stopnia z 5% kwasem migdałowym, ponieważ nie chciałam bardzo podrażniać cery. Kosmetyk zadziałał na tyle dobrze, że zatrzymał problem, ale niedoskonałości goiły się dosyć długo.
Dopiero 10% stężenie pokazało swoją moc. I tak, wszelkie niedoskonałości znikały z powierzchni skóry w przeciągu 2-3 dni wysuszone maksymalnie. Również unormowała się nadprodukcja sebum. Niestety w połączeniu ze zmienną pogodą i ogrzewaniem nastąpiło bardzo znaczne przesuszenie cery.

Ponieważ nie chcę, aby problem się pogłębiał, stosuję krem z kwasem migdałowym zapobiegawczo na przykład raz na tydzień lub tylko punktowo na obszary problematyczne. Taki sposób aplikacji sprawdza się bardzo dobrze. Należy również pamiętać, że tak wysokie stężenie kwasu powoduje łuszczenia się wierzchniej warstwy naskórka, także około do 3 dni po aplikacji nałożony podkład podkreśla na twarzy wszystkie suche skórki. Kolejny ważnym czynnikiem jest zabezpieczenie w ciągu dnia. Pomimo, iż producent zaleca stosowanie kremu z filtrem minimum SPF20, ja używam 50-tki. Na przebarwienia już sobie zapracowałam i nie chcę, żeby coś nadliczbowego pojawiło się na mojej twarzy.

Znacie kosmetyki z kwasem migdałowych?
Macie jakieś doświadczenia na tym polu?